Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chappy

    tag

    Üdv! Öcsém most ballag gimiből, a BME-VIK-re megy villamosmérnöknek. Valami jó gép kelene neki, sok programot használnak, ami memória/prociigényes, és szeretnénk, ha egy gép kibárná az 5+epszilon évet.

    Nekem volt egy hp-m, most toshibám van, nagyon meg vagyok vele elégedve, elég időálló, ráadásul a szerviz is elképesztően jó. Viszont sok panaszt hallottam asusra, acerre, ezeket kizárnánk. A delleknek még mindig gagyi a hűtésük? Valamint a lenovok mennyire gagyik? Proci tekintetében i5-re gondoltam, 8 GB ram pedig mindenképpen kell (esetleg 4, és vesz utólag). SSD ár miatt kilőve.

    (1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    150eFt-ból jó lenne megúszni, de a nagyon max talán olyan 220-250 eFt.

    (2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
    15" körüli (ezen tanulna, a kisebb kicsi), esetleg 17"
    Felbontás: 1280*800, 1376*768, kb ez a kategória

    (3) Notebook súlya?
    Külön igény erre nincs.

    (4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
    Tanulás. VGA viszont vagy integrált intel legyen (hd 3000 pl) vagy nvidia (ati driverrel nem akarunk szívni, sok ismerős szív vele)

    (5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
    Ne menjen tönkre, de azért jó legyen.

    (6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
    Lehetőleg ne, mert nem akaruznk ezért is fizetni (az egyetemtől kap ingyen oprendszert)

    (7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
    tárhely min 200 GB, de nagyobb elvárás nincs, memóriából 8 GB szerintem jó lenne, de talán pár évig még 4 elég lehet.

    (8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Optikai meghajtó ne legyen a gépből kispórolva. Nem sokszor használjuk, de jól jön.

    (9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
    laptop.hu-n keresgéltem, ami jó lenne drága. Van esetleg olcsóbb, de még megbízható bolt?

    (10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Májusban ballag, de mikor érdemes venni? Aug végére mindenképp kell a gép. Augusztus végéig megéri várni, vagy ebben az erősebb kategóriában nincs nagy áresés?

    (11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Csak új.

    Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségetek!

    Üdv.:
    Csepi

  • Chappy

    tag

    válasz Tikakukac #31306 üzenetére

    Heló!

    Köszönöm szépen a segítséget!

    @Tikakukac
    @premete

    Először is azért nagyok kicsit az igények, mert én is vikes vagyok, történetesen infós, és pont belecsaptam abba részbe, aminek azért kell gép (virtuális gépek közül több fut egyszerre, és nem is linux mind, nagyobb projektnél vsnek is kell a vas). ANno laptoppal jöttem fel (ami akkor volt két éves, 2 mag, 2 gb ram), folyamatosan vettem bill, monitort hozzá, majd végén vettem egy asztalit.

    Azért kell 15", mert ha hazamegy (mert néha azért kell), meg tanulni is kell, azért legyen egy képernyő. A 17" viszont szerintem már nagy hordozni (15" is vitatható, de kemény gyerek, enyém is 15 is hátizsákba befér). Felbontással kapcsolatban ezek a standard felbontások jók, viszont már láttam fullhd 15"-öst, hát képtelenség. Szóval felbontás valamennyire mindegy, csak ne legyen tényleg fullhd 15 colon.

    Monitor, ssd: ha jól tanul viken szép ösztöndíjakat lehet kapni, ha nem issza el, vesz monitort meg ssd-t meg ilyesmiket. Az SSD pont az, ami am majd ráér, vesz, ha kell. Hosszútávon úgyis lesz neki monitor meg bill., de még nem most.

    Stapabírás: enyém négy éves, műanyag, de még jó, működik, szóval ilyesmi minőségű jó.

    Videókártya, ismerősök hozzáértése témakör: ezt nem vitatnám, vikes emberkékről van szó. De ha köcsögök az asus szervizben, akkor ez van :-D. Erről felesleges vitatkozni, de pl. olyan problémák voltak hogy win8 alatt nem volt jó a driver egy 2 éves gépen (jó, lehet mst szidni), az én négy éves gagyimon meg minden gond nélkül elfut.

    Tudom, hogy amúgy a villanyosok által használt dolgok nagy része régi, meg nem nagy gépigényű, de mondjuk mikor mi is elektro laborban a szimulátort virt gépen használtuk csak egy pöppet kaptam agyfaszt attól, hogy minden kattintás után mp-eket kell várni egy alaptranzisztorkapcsolás összerakásakor. Most simán elég lenne egy 130k-s gép, de 4 év múlva? Valamint ha kicsit komolyabbat akar, azért ne a gépe legyen a szűk keresztmetszet.

    Mindenestre nagyon szépek köszönöm a segítő válaszaitokat, most akkor várunk majd még.

    Üdv.:
    Csepi

  • Chappy

    tag

    Heló!

    5 éves toshiba gépem már lassú. Van egy asztali erős (i5-2500K, 16 GB RAM, SSD), azonban haza is járok, és szempont, hogy otthon is tudjak jól haladni a dolgaimmal. Távoli asztal lassú net miatt nem mindig megoldás.

    Nézegettem laptop.hu-n és iponban gépeket, de nagyon drágák, pl sajnálok 150eFt-ot egy i3-asért. Van esetleg iponnál jóval olcsóbb bolt? Ja, emeltt 3 év garancia elvárt.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

    Hamarosan, de lehet, csak fél év múlva.

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?

    Intel i3: 130eFt
    Intel i5: 150eFt

    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)

    Otthon is beindítanám néha a fejlesztőkörnyezeteket (visual studio, eclipse, android (emulátor!), virtuális gépek). Pl van, amikor olyan virt gépre van szükség, ami 2 mag+6gb rammal megy, ezt mondjuk otthon is jó lenne néha használni 1 mag+2gb rammal (most nem részletezném hogy miért vannak ilyeneim, meg mért van eléggé túlméretezve). Jó persze meg böngésző, word, excel, de azt minden rendes gép tudja. Nem bja ha nem hozza az asztali teljesítményét (nem is cél), de a mostanimban virt technológia sincs (Toshiba A300-1G2 PSAGGE1006HU).

    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?

    Néha CS GO, tehát vga nem kell, nekem asztaliba intel hd 3000 elég, ígyk épzelhetitek, mekkora gémer lehetek :-D. De hd3000/4000 legyen, ne 2500.

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?

    Mindkettő. 5 évig ki kéne vele húzni,

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!

    Ismerem, tudom, első körben nem, majd ha klel, veszek bele (nálam akkor van értelme, ha virt gépek is arról futnak, asztalin ez megvan). Az SSD-s gépek így magukban qdrágák.

    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?

    15" körüli (~15,6), numerikus bill legyen. Fényes/matt mindegy, de csak LED-es vagy jobb technológiájú jöhet szóba (sokat ülök gép előtt, 2 éve van ledes monitorokm napi 14-16 órától se fáj a szemem).

    (8) Notebook tömege?

    3 kilónál azért 15"-ös gép ne legyen nehezebb

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?

    Nélküle, olcsóbban, egyetemtől kapok oprendszert (msdnaa/dreamspark).

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?

    4-8 GB ram, ezt még nem döntöttem el. TÁrhely min 250 GB, szóval a mindegy kategória.

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

    Webkam, mik gondolom alapdolog. USB 3 még az, amin látom hogy rendesebb gépekben van, és jól jönne.

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?

    CPU igen, így csak intel i3/i5 legyen (bocsi amdsek, megvan az okom), lehetőleg ne energiatakarékos. GPU-t meg játék résznél írtam (hd3-4000 vagy esetleg jobb)

    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

    Nincs, viszont két törzshelyem a laptop.hu és ipon, ahol nézem. Ipon is elég drága :-(

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?

    Csak új.

    Egyéb: valamennyire legyen strapabíró. Márkákból csak hp, toshiba és lenovo jöhet szóba, esetleg asus. Dell pedig egyáltalán nem (hűtés, csúnya stb...)

    Köszi előre is a helpet.

    [ Szerkesztve ]

  • Chappy

    tag

    válasz Chappy #48550 üzenetére

    Elnézést, kimaradt: preferált ha nincs benne cd meghajtó, ezáltal véknyabb/könnyebb. Akksi word/excel nincs wifi terhelésnél bírjon 5-6 órát, wifivel és böngészővel meg min 4-et (két előadás). Valamint i3 és i5 legalább 3.gen legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Chappy

    tag

    válasz btudos #48552 üzenetére

    Köszi a választ! Erről esetleg vélemény?

    [link]

    A tapasztalat az, hogy az üzemidőn sokat lehet csiszolni, ha nagyon kell (pl nem fut minden szar meg ilyenek). Bedugás nélkül nem sokat használok gépet, max egyetemi előadások.

    [ Szerkesztve ]

  • Chappy

    tag

    válasz Pocok256 #48554 üzenetére

    Mi a probléma a toshibákkal? Van valami hiteles forrás erre? Nekem és több ismerősömnek éveken keresztül bejöttek, ugyanezt tudom elmondani a hp-ról. Most tesómnak lenovot vettünk, kapott egy esélyt. De ASUS még talán, a dell meg már esélytelen, annyi ismerősömnek van gondja vele.

  • Chappy

    tag

    Heló!

    Nézem már egy ideje a notikat, 1-2 hónapon belül már tényleg vennem kell. Főbb use case-ek:
    -dokumentumszerkesztés, szövegírás (word, latex)
    -egy darab virtuális gép futtatása (1-2 cpu, ubuntu, eclipse, 2 gb ram)
    -egyetemre hordanám, van rendes gépem mell
    -akksi közepes terhelés (e-mailezés) mellett bírja kb 6-8 óráig. Virt gépezés, hajtás esetén 4-ig.

    Fő kérdés a proci és a kijelző. Prociból 4010U ennyire erős? Chrome meg társai nem döglődnek alatta? Jelenleg asztalinál 2500K+ssd-hez vagyok szokva, ezt nem kell hogy hozza, de a mostanin a 1 perc mire megnyit egy docx-et elég szar idő... SSD valszeg lesz bele. 4200U jobb? Maradnék az energiatakarékosoknál az akksiidő miatt.

    Kijelző:
    -15" kizárva, batárnagy hordozni. 14" vagy 13.3"-ban gondolkodom. Itt fő kérdés, hogy mennyire lesz kicsi a 13.3? Főleg azok véleménye érdekelne, akik egyébként nagyhoz vannak szokva. Sima HD felbontás kell, látni látom. Valamint az érdekelne, hogy mennyire kicsi a billentyűzet a 13.3-on? Voltam párszor már nézni, végülis annyira nem zavaró, de boltban ugye fél óráig nemigen tudom használni.

  • Chappy

    tag

    válasz Chaser #56293 üzenetére

    Tudom, hogy nincs közelében se a 2500k-nak, haveromnak van i7-37xxQM-je, hát az közelít, de nem teljesen az. Inkább az a kérdés, hogy észrevehetően jobb-e az i5? Nekem munkához/tanuláshoz kell a gép, így eléggé pipa vagyok, ha sokat kell várni rá :D. Egyetemistaként viszont nem tudok több gépet venniű/kipróbálgatni. Terhát nikább 4010u és 4200u tapasztalatok érdekelnének.

  • Chappy

    tag

    válasz Chaser #56310 üzenetére

    Köszi szépen! Ez a turbo meggyőzött, a másikban is tök jól működik :-)

  • Chappy

    tag

    válasz Chaser #56316 üzenetére

    2500k is egy magot húz fel. Egyébként vt-t néztem, az mindenben van ami kell.

  • Chappy

    tag

    Üdv!

    Sikerült nagy nehezen kivárni egy jó gépet, ez lenne az:
    Toshiba Satellite C55, 4200M, 4 GB RAM

    Végülis nem bírja 8 óráig az akksija, nem matt, nem kicsi, de ezeket a feltételek el kellett vetnem, mert nincs 150eFt-om egy laptopra, úgy hogy mellette asztalit is tartok. Szerintetek 125eFt-ot megér? A review-ok elég megosztóak, főleg azzal van a probléma, hogy műanyag, ugye. Ma sikerült egy thinkpad edge-t tapizni, eléggé nem győzőtt meg azért a feárért, amit elkérnek érte. Tudom, hogy bill touchpad néha szar ezeken a gépeken, nekem még a "nincs numpad a 15"-os laptopon" korszakból van gépem, így az összes modern billentyűzetes szokatlan, touchpadot meg nem használok.

    Viszont teljesítménybe tud annyit, hogy azt a fránya virtuális gépet is vigye (gyengébb i5ös procin is kipróbáltam, ez ok, memória is ok).

    Tudtok valami okot, amiért nem kéne megvennem? Eddig konkrét dolgot nem találtam errefele, hogy miért ne, csak hogy kaki meg nem jó.

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák