Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • barcabome

    aktív tag

    Sziasztok!

    Vettem egy Dell Inspiron 5559-es laptopot. Van a kijelzőjén egy fekete pixelhiba. Nagyjából sikerült vele megbarátkoznom, bár nem is tehetek mást, hiszen úgy tudom egy pixel miatt nem cserélnék ki. (Lenovo gépem fél évet bírt, meghalt az alaplapja és 3 hónap után sikerült helyette ezt a Dell-t szerezni, köszönhetően a TMX szerviz szerencsétlenkedéseinek.)

    A kérdésem az lenne, hogy a pixelhiba tud-e továbbterjedni? Lehet, hogy hülye kérdés, de egyik ismerősöm azt mondta, hogy igen, szóval csak emiatt kérdezném. :U

    Ha csak ez az egy pixelhiba lesz rajta és nem romlik emiatt tovább a kijelző, akkor nem foglalkozom vele, mert már az elmúlt három hónapban belefáradtam az egészbe, amit a TMX leművelt velem. Főként a szerviz hozzáállása miatt váltottam Lenovo-ról Dell-re. Soha többé Lenovo... :R

    Illetve azt nem tudjátok esetleg, hogy manuálisan hogyan tudnám ki-be kapcsolgatni a laptop kijelzőjét? A Lenovo-n volt egy billentyű erre, de ennél a gépnél nem találok ilyet. Universal Media Serverrel szoktam a TV-re küldeni a filmeket és emiatt jó lenne, ha tudnám kapcsolgatni a kijelzőt. Lehajtogatni nem szeretném minden alkalommal a fedelet.

    [ Szerkesztve ]

  • barcabome

    aktív tag

    válasz PandaMonium #135946 üzenetére

    A Lenovo-t neten vettem a Laptop.hu-tól. Viszont kaptam egy csereutalványt és a Dell gépet már csak e-mailben rendeltem, mert levásároltam a Lenovo árát.

    Játék és Film közben nem feltűnő a pixelhiba, csak windows ablakoknál olyan, mintha légyszaros lenne. Próbáltam szoftveresen javítani, de nem jött össze.

    Az a baj, hogy mi a garancia arra, hogy az új gép nem lesz pixelhibás... Vagy más baja lesz. Nagyon hosszú volt ez a három hónap kínlódás a szervizzel. Ráadásul tavaly ugyanezt el kellett játszanom a Samsung TV-mmel.

    Köszi a választ, szerintem inkább összebarátkozok azzal az egy pixellel. :)

  • barcabome

    aktív tag

    válasz Tikakukac #135948 üzenetére

    Laptop.hu oldalán ezt írják:

    Tájékoztatás pixelhibával kapcsolatosan

    Tisztelt Ügyfeleink!

    A cégünk által forgalmazott laptopok kijelzői szabvány szerinti Class2 besorolás alá esnek.

    A laptopok TFT kijelzőjén esetenként előforduló pixelhibák csak az ISO 9241-302,303,305,307:2008

    szabványban és/vagy a gyártó pixelhiba politikájában meghatározott kirívó esetekben minősülnek olyan

    hibának ami akadályozza a készülék rendeltetésszerű használatát.

    A Class 2 TFT paneleken a szabvány által megengedett pixelhibák száma:

    a. 2 db fényes pixel

    b. 2 db fekete pixel

    c. 5 db subpixel

    Nekem 1db fekete pixel van. Ezt a 14 napot honnan veszitek?

  • barcabome

    aktív tag

    Sziasztok!

    Megfogadtam a tanácsotokat és felhívtam a laptop.hu-t, hogy pixelhibás a gép és nagyon zavar. (Dell Inspiron 5559).

    Ma délben hívtam fel őket és azt ígérték, hogy holnap hozza is a futár az új gépet.

    A gépen alapból volt telepítve egy Ubuntu, viszont én raktam rá helyette egy Win 8.1-et. A kérdésem az lenne, hogyan tudnám a gépet alap helyzetbe állítani, vagyis, hogy ne legyen rajta semmilyen op. rendszer, illetve formázva legyen a vinyó?

    Arra gondoltam elindítom a Win 8.1 telepítőjét, ott leformázom a vinyót, majd utána kilépek a telepítőből.

    Esetleg valami jobb ötlet?

    Kicsit meglepődtem egyébként, mert arra számítottam vitatkozni kell majd velük, de nagyon korrektek voltak. Gondoltam nekem kell majd állnom a szállítási díjat, de szerencsére ingyenes lesz. Nem tudom mindig ilyenek-e, vagy csak jó kedvükben voltak, esetleg a TMX szerviz 3 hónapos szívatásai miatt már ők is unják a szitut. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák