Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TurboDuck

    csendes tag

    Sziasztok!
    Mit gondoltok erről a laptopról: N56VJ

    Főként Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign és Sony Vegas használok tervezései feladatokhoz.
    Továbbá nem hátrány, ha néhány játék is elfut rajta jó grafikai beállításokkal (MW3 ; GTA IV ; MOH-Warfighter stb)

    Processzor: Intel® Core™ i7-3630QM, (6M Cache, up to 3.40 GHz)
    Kijelző: 15.6" (1920x1080) FULL HD; matt, LED megvilágítás;
    Memória: 16GB DDR3 1600MHz;
    Merevlemez: 1000 GB SATA;
    Grafikus kártya: Nvidia Geforce GT 635M 2GB;
    Optikai meghajtó: DVD/RW SuperMulti Double layer;
    Egyéb jellemzők: Wifi: 802.11b/g/n; 4 x USB 3.0; kártyaolvasó: 3in1; HDMI™; VGA; webkamera: HD; Bluetooth v4.0; LAN: Gigabit; Bang & Olufsen csúcsminőségű hangszórók; akkumulátor (cella): 6; üzemidő (óra): 4
    Operációs rendszer: -
    Billentyűzet: magyar

    289 990,00 Ft

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    válasz brumi1024 #23333 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

    A mai napon utána jártam az Y580-nak és nagyon tetszik. Főként az ár érték arány miatt. Nem nagyon nézegettem eddig Lenovo laptopokat, mert nem nagyon ismertem őket, de ma élőben kipróbáltam az Y580-at és tényleg baromi jó ebben az árkategóriában. Ami különösen tetszik benne, hogy van külön foglalat az SSD-nek, tehát az "SSD és HDD együtt tud majd működni".

    Valószínüleg a héten meg is rendelem.

    16 GB RAM-mal, i7-es procival és plusz 32GB SSD-vel.

    Köszönöm a Segítésget.

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    válasz brumi1024 #23399 üzenetére

    310k körül számoltam a végét az Y580-nak.
    Természetesen még nem rendeltem meg, tehát a döntés nem végleges.

    Azért bízok jobban abban, és fizetek többet azért, hogy úgy kapjam meg a notit, hogy benne van a +8GB ram és az SSD, mert még sosem szedtem szét notit, és nem nagyon ismerem a belső felépítését, hogy mit kell leszedi ahoz, hogy bizonyos elemekhez hozzáférjek, meg természetesen a garanciát sem akarom elszúrni egy esetleges rossz helyen történő "bontás" miatt.

    A 32 GB SSD-t meg azért tartom elégnek, mert gyakorlatilag csak a Windows lesz arra telepítve, az adatok, programok a másik 1 TB -os HDD-n lennének. Egyenlőre csak az oprendszert akarom gyorsítani, és majd egy kicsit később, mondjuk fél év múlva amikor olcsóbbak lesznek az SSD-k, akkor veszek bele egy nagyobbat.

    Sosem volt még dolgom Lenovo laptoppal, így már csak azért sem ismerem a szétszerelésének biztonságos módját, amúgy ha nem bonyolult akkor nem problémás a dolog, mert híve vagyok a "csináld magad" dolgoknak.

    Perpillanat amúgy egy 4 lassan 5 éves Toshiba Satellite A300-15A-m van, ami igen csak jól kiállta az idő próbáját. Adobe CS5 lazán megy rajta, néha egy két dolog sokáig tölt, de kibírható a dolog, mint ahogy az Illustratorban is. 3DS MAX-ot akarom már régóta kipróbálni, de az már túllépte ennek a laptopnak a lehetőségeit.

    Játékok közül pl: COD:MW2 Multi-nál 1280x800-as felbontással középhez közelítő beállításokkal produkálja a 25-50 közötti fps-t ami már pont elég ahoz hogy élvezhető legyen a játék és ne szaggasson.

    Amikor először akartam szétszedni, portalanitás végett, erős akadályokba ütköztem, néztem róla videót is, ami 2x gyorsítással mutatta be 30 perc alatt, hogy hogyan lehet szétkapni, hogy eljussunk a ventillátorhoz. Ekkor döntöttem úgy, hogy inkább szakemberre bízom.

    Főként ez az oka annak, hogy nem merem szétszedni ezt az 5 éves laptopot, és főként egy vadi új 310.000 Ft körüli gépet még kevésbé sem piszkálnék, amíg nem muszály.

    És hozzá tenném, hogy grafikus végzettségem van, és ebben az ágban is dolgozom, tehát ezért kellene egy erősebb gépezet.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    válasz Tikakukac #23425 üzenetére

    Megnésztem, és tényleg baromi egyszerű, és érthetően le van írva, hogy hol, mit, és hogyan kell csinálni. Úgy látom a Lenovo nem bonyolította annyira túl ezt a dolgot mint anno a Toshiba.

    Akkor most lecsekkolom, hogy hol mennyi a RAM, illetve az SSD.

    Ha minden igaz akkor a Y580-ban van külön foglalat a HDD melett az SSD-nek, de azt valószinüleg látni fogom majd, ha leveszem a burkolatot.

    Köszi a segítséget, majd megírom, hogy végülis mi lesz a vége a dolognak

    Jah, még egy kérdésem van. A laptopba való RAM-ok és SSD-k különböznek valamiben a PC-be valóaktól?
    Csak mert mint említettem fix konfigom van 5 éve, így nem nagyon fejlődött a dolog. PC-be meg legutoljára 8-9 éve vettem valamit.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    Oké, réjöttem, a webshopban oda van írva a RAM-ok leírásához, hogy Notebook, vagy PC :))

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    válasz btudos #23429 üzenetére

    Minden esetre holnap rákérdezek a Laptop Szalonosoknál, hogy pontosan hogy is van az Y580-ban a 8GB-ram, mert az sem mindegy, hogy ők 2db 4GB-ossal vagy 1db 8GB-ossal árulják. Mert ha az előbbi akkor lehet drágábban jön ki 16GB-ra bővítés, ha magam csinálom, mintha őket kérem meg, és kicserélik a 2x4-et 1x8-ra és csak a 8GB-ot kell kifizetnem, nem pedig a 16-ot.

    Majd megírom, hogy pontosan mi is lett a vége a dolognak, és ha így marad az Y580 konfiguráció és megveszem, akkor majd megírom, hogy mi a véleményem róla.

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    Múlt héten szerdán meg rendeltem az Y580-at, péntekre már meg is érkezett. Az első 1-2 nap főként a Windows frissítéssel és programok telepítésével ment el, de közben akadt időm egy kis tesztelésre is. Ma már konkrét véleményt is tudok mondani a laptopról, így meg is teszem, ahogyan ígértem.

    Lenovo Y580

    Processzor: Intel Core i7 3610QM
    RAM: 8 + 8 GB (16 GB)
    HDD: 1 TB
    SSD: 64 GB
    Kijelző: FULL HD (1080p) Led
    Videókártya: Geforce GTX 660M
    Windows 7

    Első sorban a Gépről általánosságban. Igényesen becsomagolt állapotban kaptam meg, látszott rajta, hogy odafigyeltek rá, hogy miként kerüljön a dobozába. Olyan helyekre is került védőfólia, amikre én nem is gondoltam. Maga a laptop háza fém borítású kivéve az alja, ami (ránézésre és tapintásra) erősebb műanyag. Nem hallani se nyikorgást, és nem érezni semmilyen illesztési hibát rajta, így elmondhatom, hogy masszív kis gép. Nagyon esztétikus a kinézete, a billentyűzetkiosztása is kézre álló. Az előző gépemnél a billentyűk egymás mellé voltak zsúfolva, és numerikus billentyűzet sem volt, de az Y580-ra szinte egyből ráállt a kezem. Nem vitték tulzásba a cicomázást, ami szintén egy jó pont, ahova kell ott van egy kis fényes "króm" díszítés, és a multimédiás gombokból is csak annyi van amennyi kell, a többi elérhető az Fn-el. A hangszórói nagyon rendben vannak, közepes hangerőn is kellően hangos, nem recseg, jól szól.

    Első tesztem szakmai irányúltságú volt, így a PS-t és az Ai-t nyitottam meg egyszerre, és elkezdtem dolgozni. 600 dpi-s 70x100-as plakátot kezdtem el csinálni, persze a gép teljesítményére kiélezett funkciókkal. Megnéztem, hogy egyes renderelés-ek mennyi időt vesznek igénybe, egyik programból a másikba történő másolás mennyire foglalja le a gépet. Azt kell, hogy mondja, hogy a teszten egyértelműen átment, jobban bírta ezeket a dolgokat, mint hittem.

    Következő tesztem 3 játékon alapúlt: Assassin's Creed III , Borderlands 2 és Modern Warfare 3.
    Mind három játékot max grafikán próbáltam ki, és ismételen nagyon jó élményekkel gazdagodtam. Az Assassin's Creed III volt az első amit kipróbáltam. Könnyen, zökkenőmentesen tudtam vele játszani egy körben majdnem két és fél órát, utána nem a gépnek, hanem nekem kellett a pihenő. Igaz a hőmérsékletét csak kézzel mértem le a gépnek, nem pedig programmal de így is nagyon kellemes volt. A laptop alja langyos volt, a kifújt levegő szintén. a billentyűzet, touchpad és ház fém burkolata viszont egyáltalán nem melegedett át, kellemes hőmérsékletű volt. A játék egyáltalán nem szaggatott, az FPS is rendben van, de azt sem mértem le, de ha valakit jobban érdekelnek a pontos adatok akkor Fraps-el szívesen megnézem.

    Borderlands 2: Ismételten full grafikán próbáltam ki, ezzel csak egy órát játszottam, mert annyira nem kötött le, mint az előző része. Viszont, a gép ennél a játéknál is hozta a formáját, hasonló eredményeket produkált mint az AC 3-nál.

    Modern Warfare 3 (Multiplayer): A full grafika itt is ment, viszont ennél a játéknál észrevettem egy-két furcsaságot, amit eddig nem tapasztaltam. Első tesztelés során másfél órát játszottam vele. Hiba nélkül, zökkenő mentesen ment minden. FPS is nagyon rendben van, nem melegedett túl a gép, és semmi negatív dolgot nem tapasztaltam (gép itt is csak langyos volt, a billentyűzet és a felső burkolat sem melegedett át). Másnap reggel ismételten játszottam vele, de akkor egy 20 perc játék után kb. 4 mp-re elsötétedett a monitor, de utána visszajött a kép. Érdekesnek tartottam, de tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget. Utána kb 10 perc múlva megint megismétlődött a dolog, ekkor elkezdtem aggódni, majd az azt követő egy óra játék alatt semmi nem történt, szépen futott a játék, nem volt semmi hiba, így gondoltam nincs semmi probléma. Aznap este megint játszottam vele egy bő másfél órát, akkor megint nem történt semmi. Viszont a tegnapi játék közbe újból előjött ez a hiba, és a 3. elsötétedés után kékhalált kaptam, majd tegnap este amikor játszottam vele ismételten semmi hiba nem volt vele. Tehát ebben nem nagyon tudtam előrelépni, a hiba okát sem sikerült kiderítenem, így remélem nektek van ötletetek, hogy mi lehet a hiba oka. Ez a képernyő elsötétedés 4mp-nél sosem tart tovább, és teljesen random jön elő. Van hogy egyáltalán nem jön elő másfél óra alatt, van, hogy többször is. Azt is megpróbáltam, hogy vissza vettem a grafikából, de akkor is volt, hogy előjött a hiba és volt, hogy nem. Sem a Borderlands-nél sem pedig az AC-nél nem tapasztaltam hasonlót. A játék eredeti, tehát crack hiba sem lehet. Ha valakinek van ötlete, hogy mi okozhatja a problémát, akkor szívesen meghallgatom (gondolok itt arra, hogy esetleg a játékkal van valami hiba, vagy pedig a laptop beállításaival)

    Összességében a Lenovo Y580 szerintem nagyon jó választás volt, nagyon meg vagyok vele elégedve. És azoknak ajánlom, akik erős gépet szeretnének megfizethető áron.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    válasz brumi1024 #23940 üzenetére

    Azért nem gyanakszom a túlmelegedésre, mert mag a gépen nem érzem, hogy meleg lenne. Se a kifújt levegő hőmérsékletén, sem pedig a laptop alján. De rákérdezek.

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    válasz B-L-A-C-K #23943 üzenetére

    írtam az y580 topicba, várom, hátha alaki tud megoldást. Az órajelet, hol lehet visszavenni, BIOS?
    Nem próbáltam másik driverrel, jelenleg a legfrisebb Nvidia driver van fent (autómatikusan felfrissítette magát)

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    válasz brumi1024 #23945 üzenetére

    Megjegyezném, hogy csak a laptop alja műanyag, felül fém burkolatot kapott. Abból indulok ki amúgy, hogy hogy az előző laptopom egy 4 éves Toshiba volt, full műanyag burkolattal, és annál erőteljesen érződött, hogy mikor melegszik a gép (alul/felül)

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    Sziasztok! Laptopot kereset "irodai" felhasználásra.

    Maximális keretösszeg Ft-ban: 180 000 Ft
    Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt: 15.6 körüli, matt
    Notebook súlya: ne legyen túl nehéz, könnyen hardozható
    Felhasználási kör: Internet, Office, Film
    Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény: is-is
    Operációs rendszerrel, ha igen milyennel: Win 7
    Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége: min. 750 GB HDD (nem hátrány ha van vagy később bővíthető SSD-vel) min. 4GB RAM
    Egyéb kívánság: Legyen benne foglalat SSD-nek
    Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 héten belül

    Eddig kinézett notebookok:

    laptop 1
    Laptop 2
    Laptop 3

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném lecserélni a régi vasat és ebben szeretném a ti segítségeteket kérni.

    Felhasználási kör: Otthoni munka (3D tervezés, Photoshop, videó vágás néha játék)

    Márka: főként Lenovo érdekel de lehet más is
    Processzor: i7
    RAM: 12/16 GB
    SSD: 128 GB
    GPU: Minimum Geforce GTX 960

    A keret pedig ~350k

    Amit eddig találtam az egy Lenovo IdeaPad Legion Y520 80WK009DHV csak a memória bővítéssel sokallom érte a 360-at főleg, hogy nincs benne SSD .

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    válasz barnabas22 #136006 üzenetére

    Hali!

    • Gyártó: ASUS • Processzor típus: Intel® Core™ i7 Processzor Quad Core • Számozás: 6700HQ • Memória méret: 8GB • Merevlemez méret: 1TB • Videokártya típusa: GeForce GTX 970M • Kijelző méret: 17.3 • Felbontás: 1920 x 1080 • Tipus: Full HD IPS LED / matt • Operációs rendszer: Windows 10 • Garancia időtartam: 2 év • Szin: Szürke

    A gép jó, viszont két problémám van vele, az egyik a kijelző méret (van monitorom, így a nagyobb méret negatívum a számomra, a 15.6 körüli tökéletesen bevált eddig.)
    A másik pedig, hogy van windowsom ezért a freedos tökéletes lenne.

    Ezt még mindig jobbnak látom, erősebb proci, erősebb videó kártya, ssd és nem mellesleg olcsóbb is [link]

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    válasz B-Clone #136011 üzenetére

    Nem ismerem a Lenovo jelenlegi szériáit, ezért kértem segítséget.

    Azért néztem első sorban ebből a márkából mert a mostani, lassan 4 éves Y580-am még mindig jól bírja a strapát, csak már "elavult". Problémám nem volt vele, egy HDD csere volt tavasszal, de azon kívül semmi baja nem volt.

    Az Asus azért kerültem eddig, mert amikor legutoljára vettem laptopot, akkor itt mindenki pont az ellenkezőjét mondta mint most, azaz inkább Lenovo mint Asus, de ez 4 éve volt és ismétlem, mivel nem vagyok jártas a témában és nem követem nyomon a változásokat ezért kértem tőletek segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    Rólla mi a vélemény? [link]

    Egy Linuxal telepített gépet mennyire macerás letakarítani és Windows rátenni? (gondolok itt arra, hogy elég neki egy format:c és mehet rá a windows?)

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    Az eddig hallottak alapján kicsit módosítottam a leíráson:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? kb. 340 000 Ft
    (3) Felhasználás? 3ds max, photoshop, premier néha játék
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? ~15,6, matt
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz használva utazás közben
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Van windows 10-em így nem szükséges
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 128Gb SSD / HDD mindegy / min. 8GB RAM
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új gépek

    Köszönöm

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    válasz B-Clone #136035 üzenetére

    Néha GTA online esetleg counter-strike vagy hearthstone. Mivel a jelenlegi gépem már lassan 4 éves így nem is nagyon próbáltam az újabb játékokat és ha játszom akkor sem szoktam 1-1,5 óránál többet.

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hosszas keresgélés után arra jutottam, hogy sajnos a Lenovo Y700-as széria és az Asus G-s sajnos eléggé kimenőben van a piacról, egy-két helyen lehet már csak kapni és sajnos nem olyan felszereltséggel vagy olyan árral amivel ki tudnék békülni.

    Jelenleg amit találok az a Y720 és a GL széria, viszont ezeken nem ajánlottátok. Van esetleg más típus amit érdemes lenne megnéznem vagy ajánlott?

    (elvárásom: ~15,6 / i7 / min. gtx980 / 128gb SSD/ 8gb RAM)

    Köszönöm!

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    válasz Mikulásbá #136061 üzenetére

    GL-t találok javában, elvétve 1-2 G, de azok 17.3-masok

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • TurboDuck

    csendes tag

    válasz Mikulásbá #136076 üzenetére

    A játék az másodlagos dolog. Első sorban 3ds maxra, photoshopra és premierre használom a gépet, külső monitorral, ezért nem érzem szükségét a 17-es laposnak.

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

Új hozzászólás Aktív témák