Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dani4991

    csendes tag

    Sziasztok!

    Laptop vásárlás előtt állok, és elég tanácstalan vagyok. Remélem tudtok segíteni nekem!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Augusztusban mindenképpen meg kéne vennem, mivel szeptemberben kezdődik a suli, és addigra kéne.

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    150.000 Ft

    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Játék, filmezés, netezés.

    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Igen, leginkább Counter Strike menne abból is az 1.6, meg nem lenne hátrány az sem, ha esetleg valami frissen megjelent játék is elfutna segg minimumon, de azért élvezhető sebességen, és nagyjából minőségben is.

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Is-is!

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Ha belefér a keretbe, akkor igen. Az sem baj ha utólag kell berakni, de akkor sincs semmi ha nem jönne össze.

    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15.6" kisebb ne legyen, nagyobb viszont lehet. Fényes vagy matt? Igazából mind1, mert nem tudom melyik mennyivel drágább és jobb.

    (8) Notebook tömege?
    Mindegy.

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Mindegy.

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    500 GB minimum, amúgy mindegy. 4 GB minimum. Igen.

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI, Teljes billentyűzet, Megbízható márka legyen (HP-ket néztem javarészt), CPU illetve GPU téren tájékozatlan vagyok melyik a jobb, mindig is AMD procis gépeim voltak és elégedett is voltam velük. Most is egy A10-es procival szerelt gépet néztem, de ha valaki azt mondja és meg tud győzni, hogy egy két magos i3-mal vagy esetleg i5-tel jobban járok hosszútávon az A10-es 4 magossal ellentétben, akkor ám legyen!

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Játékok, film ( bár nem tudom manapság mennyire CPU illetve GPU igényes egy videólejátszó :D)

    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    [link]
    Igazából ezzel az ajánlattal annyi bajom volt csak, hogy rákerestem a neten, és a HP hivatalos oldalán 8 GB RAM-mal írták, és találtam is egy másik webshop-ot, de csak 1 volt, ahol kapni lehetett még ezt a gépet, ott viszont a hivatalosan is leírt 8 GB-al árulták, ezért kicsit furcsa nekem az egész.

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Inkább csak új, de nyitott vagyok mindenre.

    Köszönöm előre is a segítséget!

  • dani4991

    csendes tag

    válasz btudos #68202 üzenetére

    Köszi a gyors választ! Ahogy nézem olyan 137 ezertől indulnak ezek a gépek. Ez a konstrukció amúgy megbízható? Csak mert sosem volt szerencsém még intelhez. Annyira mondjuk nem vagyok kibékülve a Lenovoval sem, esetleg valami más alternatíva? Meg ha jól láttam, akkor ennek világít a billentyűzete, ugye?

  • dani4991

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy lány ismerősömnek kellene laptop, és kíváncsi lennék, hogy mit ajánlotok! :)

    1. 1-2 héten belül, amint megvan melyik lenne a megfelelő
    2. 150 ezer forint
    3. Netezés, filmezés, dokumentum szerkesztés
    4. Nem
    5. Is-is
    6. Nem feltétlenül, de nem hátrány ha van benne
    7. Mindenképpen 15" és inkább matt
    8. Mindegy, mert szinte úgyis csak otthon lesz használva
    9. Mindegy
    10. Lényegében mindegy, HDD minimum 500 GB, RAM minimum 4GB, de nem hátrány ha több van benne
    11. Webkamera mindenképpen legyen benne, legyen szép, akár rózsaszín is lehet
    12. Nem igazán
    13. Még nincs, most fogok nekiállni nézni
    14. Csak új

    Köszi előre is! :)

Új hozzászólás Aktív témák