Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJ. Ru$y

    félisten

    Sziasztok!

    1-2 hónapon belül tervezek egy laptopot vásárolni, konyítok valamennyit a PC-hez, de most az Intel procijaival nem vagyok teljesen tisztában, így pár iránypontot leírok amire szeretném használni, illetve ami alap nálam.

    - Akár FullHD vágás; képszerkesztés
    - Intel proci (valami komolyabb [4 mag?])
    - 15-17" kijelző
    - 6-8 GB RAM
    - Min. 500GB HDD, nem lenne baj egy kis SSD mellé, vagy mSata bővíthetőség
    - 3-4 USB
    - Viszonylag nagy tapipad
    - Akár asztali PC kiváltása
    - SDHC/XC olvasó
    - DVD olvasó nem követelmény
    - Valami komolyabb VGA ami nem HD Graph.
    (- előny ha matt)
    - 350-380e körül

    Tudom sokat akarok olcsón, de ez van. Aki tud ilyesmit azt megköszönöm. :R
    Használom különböző oldalakon a laptop részletes keresőket, de ugye mindenhol más a kínálat és nem egyszerű.

    Kösznöm

    Szerk.: Az egyik itt linkelt oldalon találtam ezt:

    Asus N56VM-S4222V 8GB (Core i7) erről vélemények?

    [ Szerkesztve ]

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

  • DJ. Ru$y

    félisten

    válasz Pocok256 #9621 üzenetére

    A hozzászólást szerkesztettem és belekerült egy Asus termék... 300k + szállítás Imperiumból.
    Vajon ez jó választás lehet? Tudom ez fényes.

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

  • DJ. Ru$y

    félisten

    válasz runner 125 #9628 üzenetére

    Bármilyen alternatívát meghallgatok, az árak 1-2-3 hónap alatt akár csökkenhetnek is, most még tapogatózom, előtte úgyis ide fogok tévedni még egyszer. :R

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

  • DJ. Ru$y

    félisten

    Nem biztos, hogy idetartozik, meg tudom noname stb. De szerintetek meg szabad venni egy ilyen gépet? A vékonyság és a 10k-s aksi ami "megfogott", tabletet váltanék ki vele, szóval nincsenek nagy elvárások, böngészés, videónézés, a prociját néztem, hogy már lassan 2.5 éves konstrukció... Nem tudom megéri-e. :F

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

  • DJ. Ru$y

    félisten

    válasz adika4444 #111700 üzenetére

    Akkor jön amit el akartam kerülni. Melyik ultrabook ajánlott? Zenbookokat néztem 230e körül, majdnem ugyanerre a célra, csak akkor már a laptopot is kiváltanám vele.

    1, 2-3 hónapon belül.
    2, 250k körül.
    3, Irodai progik, néha fotó szerkesztés.
    4, Nagyon ritka, szóval nem lényeg.
    5, 15" lenne a jó, de az már iszonyat drága így 13".
    6, Ultrabook mindenképpen.
    7, W7 vagy W10 támogatás jó lenne, egyelőre talán W7.
    8, Nem lényeges, de Ultrabook lévén valószínűleg csak SSD 128/256 GB, optikai nem lényeg
    9, Webkamera, HDMI nem hátrány.
    10, Új.

    :R

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

  • DJ. Ru$y

    félisten

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1 maximum 2 hónapon belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    130-140e Ft, nagyon maximum 150e.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Böngészés, office, alapszintű fotószerkesztés (nem PS) és néha 1-2 videó összefűzése esetleg zene alá vágás, ez sem Premier Pro-val, hanem valami alap videoszerkesztővel
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Legkevésbé játékra lesz használva
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15.6" ilyen árban TN lesz szinte biztos és fényes
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hordozva lesz az biztos, de főleg végpontokon lesz használva.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem szükséges, mert iskolában lesz használva, megy rá a sulis rendszer. Szerintem W10.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Tárhelye 500 GB v. 1 TB HDD, RAM 4 GB
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HD Webkamera esetleg
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új jöhet szóba.

    Előre is köszönöm a segítséget srácok! Nem tudom milyen márkát ajánlotok, de én Asus-okat, Dell-eket és HP-kat nézegettem némelyiket elkapva akcióban már dVGA-val is lehet kapni.

    [ Szerkesztve ]

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

  • DJ. Ru$y

    félisten

    (1) Minél előbb, de a hetekben biztosan.
    (2) 170e-200e Ft
    (3) Irodai programok, film nézés, internetezés.
    (4) -
    (5) 15"-tól felfelé.
    (6) Főleg otthon használnák, de néha vinnék ide-oda, nem kell ultrabooknak lennie.
    (7) Jogtiszta WIN10 kellene hozzá.
    (8) Memória, 4-8 GB, 120-as SSD nem lenne rossz, mellé 500 GB HDD elég, vagy valamilyen SSHD, optikai meghajtó kellene nekik, mivel idősebbek van jó pár lemezük.
    (9) -
    (10) Csak új gép, webshopból rendelve, akár konkrét linket is adhattok.

    A fenti igények egy idősebb házaspár igényei, nem túl acélos a felhasználás, de szeretnék minél tovább használni a gépet, ezért megbízhatóbb eszközre lenne szükségük. Segítségeteket előre is köszönjük! :R

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Új hozzászólás Aktív témák