Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • World-Soft

    senior tag

    Sziasztok!
    Erről valaki tud mondani valamit?
    MEDION® AKOYA® E6234 (MD 99235)
    Mennyire érdemes megvenni?

    Sok dolgot nem találtam meg róla?
    Pl. most 2 vagy 4 USB van?
    Mekkora a webkamera?
    Milyen teljesítményű az aku?
    Meddig bírja az?
    Stb.

    Előre is köszi.
    Üdv:
    Zoli

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Khelben #68662 üzenetére

    Köszi.
    Azért kicsit bővebben ki tudnád fejteni?
    Ha pl. azért mert nem esetleg a 3D az erőssége, akkor a gép nem 3D játékra lenne használva.
    PC-s játékok nincsenek a gépen most sem, csak netes falash és ilyenekkel játszik a kölyök.
    Tehát érdekelne, hogy 90eFt-ért (új) ár/érték alapon hol helyezkedik el.
    Előre is köszi.
    Zoli

    [ Szerkesztve ]

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Khelben #68670 üzenetére

    Köszi.
    Most egy Amilo Li 2727 van kicsit turbózva:
    2GB RAM-ra
    500GB HDD
    T7500 (ha jól emlékszem) CPU a Celeron helyett.

    Költeni már nagyon nem éri már ár tovább...

    A tulajdonos olyan 100eFt körül tud rá szánni, és jó lenne a netes játékok a filmnézés és az alap dolgok szépen futnának.
    Tehát nem 3D játék, de valóban érezzék, hogy megérte beruházni az új gépbe.
    Mit ajánlanátok?
    Köszi.

    Zoli

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Khelben #68679 üzenetére

    Köszi.
    Rákerestem. Így 2 találat van náluk.
    Vagy 1.5-ös Celeron, vagy 520M, de az csak 14.1"-os.

  • World-Soft

    senior tag

    válasz dkpisti #68684 üzenetére

    Szia!
    Köszi a kielégítő választ, hogy konkrét típusokat is írtál (bár több kiesett, mert a leendő tulaj nem szeretne kisebb kijelzőt a mostani 15"-nál).
    Az kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy akinek a gép lenne, annak érdemes -e egy 4-5 éves gépről egy másik 4-5 éves gépre váltania (ha az márkásabb), ha az még megy.

    Persze nem a legfullosabb állapotban van, de még megy:
    -pici repedés a fedélnél, de nem vészes (ha kell az is kicserélem)
    -illetve valamiért hideg induláskor néha fekete-fehér csíkos a kép, de ha enyhén simogatjuk a billentyűzetet, akkor az is eltűnik (nem találom a kontakt hibát, mert ha szétszedem, akkor 2-3 hétig nem csinálja)

    Amit legjobban látok gyengeségét a mostaniban (Fujitsu-Siemens Amilo Li 2727) az, hogy hivatalosan csak Celeront tudna a lap, de ez kijátszható volt (T7500-re cserélve, bár nem teljesen erre tervezve a hűtés), illetve a HDD-t is bővítettük.
    Sajnos viszont a 2 GB-os memóriahatár nem sikerült kijátszani (vagyis ha lenne 2 GB-os modulom, akkor állítólag van esély a 3GB beleerőltetésére) ami viszont egy Win7-hez már kicsit karcsú.

    Tehát érdemes egyáltalán cserében gondolkodni, vagy inkább még amíg megy addig nyüstölni a régit, ha csak 100eFt körüli keret van rá?

    A Medion-t (MD 99235) azért néztük, mert egy nyitási akcióban van a 130eFt-os gép 90eFt-ért, és ez most felkeltette az érdeklődésünket.

    [ Szerkesztve ]

  • World-Soft

    senior tag

    válasz World-Soft #68751 üzenetére

    Illetve azért is, mert volt ahol (igaz másik Medion gép esetén) így kezdik a leírását a gépnek: "A Lenovo által fejlesztett és gyártott termékek Medion néven futnak az Aldiban"
    Illetve [itt is] ott a Lenovo logo.

    [ Szerkesztve ]

  • World-Soft

    senior tag

    Az Aldi-sról lebeszéltetek minket.
    Ez a laptop már megéri: [link], vagy ez sem.
    És mi a különbség az M és U szériás procik között, mert az Intelnél mindig csak az M végűt írják mit tud.

    Amivel össze kell hasonítani, hogy mi helyet lenne: Fujitsu-Siemes Amilo Li 2727, felturbózva (Intel Core2 Duo T7500, WD 500HDD, 2GB RAM).
    Az Aldi-s ez lett volna: [link].

    Nincs ilyen játék a mostani gépen, csak max. netes falsh megy néha+ filmnézés, word, stb.
    Megéri -e ez a gép, vagy inkább amíg megy, inkább a régit érdemes nyüstölni, és csak utána szétnézni, hogy akkor miket lehet venni?

    Köszi.
    Zoli
    

  • World-Soft

    senior tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket kérném.
    A **troban lesz egy Lenovo laptop. Annyit lehet tudni róla, hogy:
    -15.6"
    -4GB RAM
    -1TB HDD
    - CORE I3

    Annyit sikerült még megtudnom, hogy talán a típusa G50-30.
    Sajnos én akárhogy keresem, semmi ilyesmit nem találok.
    Ebben a típusban pl. mindig csak Celeronok jönnek ki.

    Hogy lehet kideríteni, hogy mi lehet pontosan a masina, és hogy így (legalábbis amit most tudunk róla) érdemes -e megvenni (nincs 3D játék rajta futtatva).

    Kb. milyen szintnek felel meg?

    Előre is köszönöm.
    Zoli

  • World-Soft

    senior tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni laptop ügyben.
    Informatikus vagyok, de én a PC vonalon vagyok inkább otthon.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Vagy most karácsonyra, vagy ha érdemes lehet várni az ünnepek utánra, akkor még az is belefér. (nem tudom a laptop ára mit szokott csinálni az ünnepi roham után)

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    100.000-140.000Ft

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    internet, irodai alkalmazások, Photoshop, videó, főként netes (időnként 3D-s) játékok, video szerver a TV-hez, stb.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    főként netes (időnként 3D-s) játékok

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    normál 15.6’’ min. 1366 x 768 (de a FHD is preferált), legyen nagy a betekintési szöveg, mert van, hogy többen néznénk, így gondolom IPS

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Legtöbbet otthon hálózatról működne, de természetesen lenne telepről is használva időnként.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    legyen Win 7 és Win 10 kompatibilis, de ezt tudok feltenni rá, nem kell gyárilag lenni rajta.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    min.500GB és HDD (szerintem SSD nincs ebben a szegmensben), Memória min 4GB. (a mostani 2GB-os, és az egyfolytában SWAP viszi el az erőforrás lehetőségek 90%-át), nem árt ha van benne egy DVD író, vagy legvégső sorban tehető bele, de inkább az lenne a jó ha gyárilag van benne.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Legyen HDMI, legyen USB3, összesen jó lenne min. 3 USB (, mert ha szinte folyton van egy egér rajta, akkor könnyen lehet karcsú az egy szabad USB), de ha nagyon kell lehet lehet kompromisszumot kötni a min. 2 USB-val is.
    Ha van webkamera az nem baj, de nem hiszem hogy sokat lenne használva. Párom most az újlenyomat olvasót nagyon mondja, de ezt sajnos kevés jó konfigon látom (de ha van, az erős plusz pont)
    Legyen alapban is megfelelő hangereje, ne kelljen mindenért valami erősítőre kötni.
    Véletlen van dedikált videokártya, akkor az nem kizáró ok, bár a kisebbek nem tudom laptopoknál mennyit jelentenek az integrálthoz képest.
    Ne potyogjon szét, és törjön el. A mostani Fujitsu Siemens li2727-vel az a baj, hogy a kijelző nél a zsanéroknál reped már, a csavarokat 2-3 hente újrahúzom, mert egyszerűen kicsavarodnak, és mindig le akar jönni a kijelző.
    Lehessen a mezei felalgatót is beledugni, és ne legyen válogatós (előny ha nem elől kell bedugni, mert ahhoz meg kell kicsit emelni a gépet). A mostani nem minden fülest vesz be. Érzékeny a dugasz kivitelezésre. Fél milliméterrel máshogy van öntve, már nem szól mind a kettő, vagy torzan. Volt amint ezért dugóztam át.
    Tudja mindazt amit normál működés mellett elvárható lenne a specifikáció szerint. A Li2727 Celeron procija ki lett cserélve egy Intel® Core™2 Duo Processor T7500 –ra. Az ugyan ilyen Compaq gép szépen viszi, de a Fujitsu rendszeresen vészleállítást csinál, mert szerintem túlmelegedik. Nem azért, mert annyival rosszabb a hűtése (bár érezhető a különbség), hanem mert a ventilátor vezérlője sz*r. A Celeronnál tuti nem is okozna ez gondot, de a gép nem akkor pörgeti fel amikor melegszik, hanem random mikor kedve van. Érezni és méri is lehet, hogy már nagyon melegszik, és egyszerűen épp hogy csak meg nem állítja a ventilátorát. Máskor meg mikor semmit nem csinál a gép, és nem is meleg, akkor meg képes 4-5 percre felpörgeti a ventilátorokat. Tehát jó lenne ha az új gép azt csinálná ami elvárható (pl. ha szabályozza a ventilátort, akkor azt ne egy random generátor alapján tegye).

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Inkább új gépben gondolkodunk, tehát az lenne a preferált, és hosszú távra.

    Nézett gépek:
    Pár éve mikor szóba jött a dolog, akkor itt már szétnéztem, és akkor nekem a Lenovo az ami olyannak tűnt, hogy nekem való.
    Nem tudom azóta változott –e a gyártó megítélése.
    Elsősorban I sorozatú procis Lenovo-kat néztem eddig (az N-eseket gyengének tartom). Nem tudom, az I3 erősebb elegendő –e (pl. 5005U), vagy mennyire van előnye egy már I5-ösnek, ami mint a PC sorozatban változó frekvenciása.

    Segítségeteket előre is köszönöm.
    Zoli

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Khelben #106568 üzenetére

    Az gáz kicsit.
    Azt hittem ebben a szegmensben azok is jó minőségűek, mert direkt azokat néztem.
    A Lenovonál melyik az a szint amikor már minőségben is megüti a szintet?
    Mert ott láttam akár dedikált vadkártyásat is.

    Ami biztos, hogy Fujitsu többet nem jön be a házba. Sajnos azzal, hogy 2 éve hetente kell szerelnem, hogy egybe maradjon, ezért ez a márka lehet hogy már jobb, de sajnos nálam leszerepelt.

    És mit jelenet a Win7 kompatibilitás?
    Az, hogy a többség ez alatt van? Vagy, hogy már win7-ra nincs alapban támogatás csak felfelé.
    Mert esetleg a Win7-ból lehet engedni?
    A full HD is elengedhető.
    IPS árkülönbséget nem ismerem. Most az biztos, hogy nem olyan van a mostaniban.
    De ha megint ezen múlik...

    Illetve más gyártó is szóba jöhet?

    [ Szerkesztve ]

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Chaser #106571 üzenetére

    Köszi.
    Én a desktop-nál is szívesebben rakom össze a gépeket mint hogy készet vegyek.
    Sajna ez laptop esetén nem lehetséges.

    Ritkán általánosítok, de sajnos amikor évek óta pár hetente össze kell rakni a gépet, hogy egybe maradjon, és a hülye anomáli ennek a gépnek, akkor van, hogy egy idő után kezd elszakadni a cérna. De legalábbis nem a következő gépet akarja az ember szintén ugyanonnan venni.
    De oké vettem az érveidet, hogy a két cég már szét ment, ezért szétnézek ott is.

    A Win7-ről le tudok mondani, bár a 8-ast nem szeretem, és azzal nem is ismertetném meg a családot. Én már 10-est használok, de az meg szerintem nincs még mindig kész. Mint fejlesztő sokat szívok még vele (de talán hétköznapi használatnál ez már nem látszik.)
    De igazából a Win7-ről és az IPS-ről is le tudok akkor mondani.

    Sajnos akkor Lenovo ügyben tévedtem, mert ennyi idő után sok minden változott.
    Mikor egy Aldi-s gépet néztem, akkor azt kaptam, hogy Lenovo, mert az jó minőségében és anyagában is tartós, jó supporttal.
    Mielőtt felnéztem ide újra, mindenhol csak a Lenovo-kat néztem a boltokban. :(
    Így alapban találtam is elfogadhatót tudásra és árban is.
    LENOVO 100 15" 80QQ0048HV
    LENOVO 100 15" 80QQ004DHV
    LENOVO 100 15" 80QQ004EHV
    LENOVO Z51-70 80K600G2HV

    Esetleg általánosságban milyen márka most még az ajánlatos (azon kívül, hogy meg kell nézni a konkérté terméket is.)

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Sordoran #106578 üzenetére

    Köszi.
    Most nem mindenhol szétnézve csak egy helyen az árkorlátot nézve, illetve a felsorolt márkákat, és kihagyva az Asus X sorozatát 3 dolog fér bele (és kisebb szín és egyéb variánsai):
    [HP Pavilion 15-ab201nh]
    [DELL Inspiron 15 5558 204369]
    [DELL Inspiron 15 5558 204383]

    min. I3 teljesítve, meghajtó van, 3 USB amiből legalább egy USB3 az is meg van, HDMI van, min 500GB meg van, egyikben egy NVIDIA GeForce 920M is van

    Akkor ezekről tudtok mondani valamit?
    Az ajánlott Fuji és DELL már átlépi a 160-170-es árával a felső plafont.

    Előre is köszi.

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Sordoran #106582 üzenetére

    Köszi.

    Még a HP-nál máshol néztem hasonlót:
    kicsit olcsóbb, de a proci elősebb: pl. [HP Pavilion 15-P252NH]
    Maga a Pavilion 15-ön belül mennyire lehet még pluszban szórás (esetleg hibás sorozat)?

    És igen nálam is a 3 év az a Dell javára dob egyet, és a videokártya is ennyi + árért.

    A Dell és a HP-nak tudni pl. ki a szervizhálózata?

    Köszi.
    Zoli

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Chaser #106596 üzenetére

    Köszi.
    Tudsz mondani ilyen helyet?
    A514 -ből 4005U-t találtam és az 120.
    A többi i3-5005U meg Core i3-5020U.

    "Pavilionból csak az IPS FHD verzió éri meg"
    Ezt ki tudnád fejteni?

    "Dellnek és HP-nak is több belföldi hivatalos szervize van"
    Az a lényeg, hogy legyen idehaza, és ha lehet ne a TMX legyen... :)

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Chaser #106601 üzenetére

    Köszi!

    Sajnos nagyon sok minden TMX főleg a telefonoknál (Samsung, LG, ....), és ott nincs választási lehetőség, mert csak ők vannak.
    (itt én a Lenovo-nál Lengyelországot olvastam amúgy. Vagy már az sem igaz? Azt tudom, hogy az asztali PC-ket idehaza javították a cégnél (meg is voltunk velük elégedve), de sajnos laptopban csak a Thinkpad-okat viszik.)

    Mivel CPU és RAM sovány a mostani, ezért ott a 15% az kell. Tudom pl. játékhoz meg ilyesmi komolyabb dologhoz nem dob sokat, de amire használják arra pont jó, 15%, hogy kevésbé tapasztalják azt, hogy egy böngésző megnyitása 2 perc. (ezért a 4GB alá nem megyünk, és min I3, és ott is ami csak kijön belőle)

    Az SSD az jó. PC használom is, és ég és föld. De ahhoz kell egy rendes méretű adattároló is, amit nem szeretnének külön cipelni. Amibe van hely betenni a régi gép HDD-ját, az meg szerintem megint nem az én kategóriám.
    De egyet értünk, hogy az SSD dobna rajta.

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Chaser #106616 üzenetére

    A régi gépben a 120-as HDD lett 500-ra cserélve, mert minden héten elfogott a hely, és max 3 film lehetett egyszerre rajta. az SSD-vel a méret a gondom csak.
    Az Optikai meghatóról meg nem fognak lemondani akiké lenne.

    Prociból, meg az kell a "különleges" funkciókból, hogy végre a TV-te WI-FI-n kimenjen a gép képe. :)
    Illetve a kérés az volt irányomba, hogy a határokat nem átlépve, de abból amit csak lehet a legnagyobbat hozzam ki majd.

    Jó mondjuk engem nem kell győzködni, mert én kicsit CPU bolond vagyok ilyen téren, mert i5-4590 12GB rammal 450 EVO SSD-vel fut itt alattam a cégnél, és főként PHP-t fejlesztek, és hasonlóakat. De tudod milyen fürgén töri a sorokat a text editor? :) Ezeket mi építjük magunknak (szép PC-s világ), és pl. én magamnak erre hegyezem ki. Na jó persze nem véletlen: most megszámoltam, és csak ebben a böngészőben 64 lapfülem van nyitva, és nem ez az egy böngésző megy.... :)

    Jó azon a gépen nem lesz ekkora extremitás, mert olyan sokat nem ülöm majd előtte, de a mostani gép nem is emiatt adja meg magát: A 2GB RAM-nál arra kell várni, hogy átpakoljon mindent a SWAP-ból. Pl. egy böngésző 2 lapfüllel és csak át akarsz váltani 5 perc után...
    Bár ez sem egzakt, mert egy teljesen ugyanilyen felszerelésű, és ugyanúgy általam felturbózott Compaq azért jobban muzsikál (és az legalább a hűtést is kezeli).
    Ha nem akarna széthullani lassan, akkor egy SSD-vel abból is lehetne még kisajtolni egy kis plusz teljesítményt.

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Chaser #106619 üzenetére

    Az optikait úgy értettem, hogy a gépben.
    Mikor volt átmenetekig egy küldő HDD-re az volt a gond, hogy ez olyan mintha félig ki lenne pakolva a gép "lóg a bele".
    Nálam az asztali sincs összerakva és jónak ki dolgok, hogy könnyen hozzáférjek. Egy kockának ez elmegy mint én.
    Tehát egy Penndrive aszathordásra az rendben vagy ha én viszek filmet és összerakosgatok minden átmenetileg.
    De mi is értjük a nőket. Nekik a gép a burkolattal véget ér (és egy jogos). Ők nem szeretnek mindenféle lógó perifériaheggyel mászkálni. Vagy a szekrényben elővadászni a meghatót ha a szomszéd hoz a CD-t, hogy nézzék már meg.

  • World-Soft

    senior tag

    Hogy lehetne rákeresni, hogy mely laptopoknak fényes és melyeknek matt a kijelzője?
    Ahol ki van írva, ott sem kereshető ez.

    Amúgy a matt színe ugyanolyan jók, vagy az is típusfüggő? (azt olvastam, hogy régen nem volt olyan szép)

    Másik.
    Van a WIDI, ami a Win 8-tól a kép kiküldése WI-FI-n. Ott honnan lehet tudni, hogy a gép HW-je alkalmas -e rá.
    Pl. egyik boltban azt mondták, csak a drága kategóriába megy, de az Dell 5558-nél itt a drive hozzá. De ugye az, hogy 5558 az is tág fogalom, mert abban is vannak kicsi olcsó és erős drága gépek. Tehát ezt hogy lehetne megtudni előre?

    Illetve a még egy:
    A HP Pavilon 15 és a HP 15-ös sorozat közt mi a különbség? Pl. valamelyik régebbi, valamit nem tud, stb. Mind a két sorozat ajánlott kategória (pl. I3 környékén)?

    És egy utolsó:
    Ha van dedikált videokártya (az alsó szegmensből), akkor Nvidia vagy Ati?
    Melyik miért?

    Köszi.
    Zoli

  • World-Soft

    senior tag

    válasz yanna #106706 üzenetére

    Köszi.
    Tehát mindhárom I proci a 2. generációtól amiben jó a vidkari.
    Bár az 5500-at nem írják, de megnéztem CPU irányból hogy a 4005U és 5005U és társai mind támogatják.
    gondolom ha van benne dedikált Nvidia vagy ATI az nem zavar be (persze nem tudom laptopnál hogy van, mert PC-nél simán láthatja mind a két vidkarit.)

    Egyedül a Wireless Adapters lehet érdekes.
    Azt kitalálni, hogy az adott típusban pontosan mi is van.
    Mondjuk a HP Notebook - 15-ac105nh-nél a PDF adatlapon épp szerepel, hogy Miracast-kompatibilis, de ez nem biztos, hogy mindig ilyen könnyen elérhető :(
    Pl. egy Dell Inspiron 5558 INSP5558-65 -nál sem látom így.
    Csak boltokat találok ennyire pontos típusra, meg, hogy 802.11bgn -es a WI-FI. De hogy milyen?

    Ui:
    Közben Dell-nél találtam egy ilyet PDF-et és csak abban lehet bízni, hogy az valóban a sorozat minden elemére igaz:
    Inspiron 15 5000 sorozat
    Ebben szerepel egy ilyen sor: Intel WiDi (csak Windows)

  • World-Soft

    senior tag

    Dell Inspiron 5558 -nél mi a különbég ha valahol pl, így adják meg a pontos típust: INSP5558-73
    máshol meg így: DELL Inspiron 15 5558 204383

    Ezek most két különböző modelsorozat?
    Vagy kétfajta jelölésük van az 5558-asoknak?

    Azért kérdem, mert ezt a sorozatot (5558) ajánlottátok, de nem tudom ugyanaz -e.
    Azt már tudom hogy HP 15 és HP Pavilon 15 sem teljesen ugyanaz, csak nem tudom teljesen miben más.
    Tud valaki segíteni?

  • World-Soft

    senior tag

    válasz kall #106734 üzenetére

    Köszi.
    Tehát ha nagyon egyformának látszik két gép a sorozatból,akkor kb. vehetem ugyanannak? Tehát akkor nem olyan,hogy az egyik jó minőségű ajánlott kategória, a másik egy butítottabb (mondjuk gyengébb anyaghasználat). És hiába olcsóbb valahol az egyik,ha a minősége is más.
    Amugy a HP 15 és HP pavilon 15 az tényleg két sorozat?
    Mert most ezek után az is elgondolkodtató...
    Illetve ha igen általánosságban mind a kettő ajánlott széria (milyen különbséggel)? (tudom mindig a végén az adott konkrét tipust kell majd megvizsgálni)
    Köszi
    Zoli

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Bkrisz9 #106792 üzenetére

    Bkrisz9:
    Kicsit felvilágosítanál?
    Mit jelent a Fuji alatt?
    Ár, vagy pl. a felszereltség?
    Eddig itt azt kaptam, hogy a HP és a Dell is jó. (persze I3-mal nézem)
    De akkor most ha egy alsóbb I3-mas HP vagy DELL-t nézek, akkor az is "Bili műanyag"?

    Mikor kezd körvonalazódni mit szeretnék az eredeti Lenovo helyett (megkerestem 2014.08-ban volt mikor az ajánlották itt, de oké eljárt felette az idő), nehogy azt mondjátok, ha X ezer Ft alatt van, akkor mind szar, mert akkor felkötöm magam...

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Sordoran #106810 üzenetére

    Most én HP P5Q28EA-et látok szintén 120-ért.
    Eddig az ilyen is ajánlottnak volt írva nekem.
    Akkor ez most mi?
    Mert erősebb hardver.
    De ha erősebb és nem drágább, akkor ez ennek ezek alapján kaki, mert nem lehetne ezt kispórolni csak mondjuk a ház rovására.
    Vagy azért, mert színes, és ki tuja anyagában -e és azért kaki?
    Vagy mégsem kaki?
    Kezdem elveszíteni a fonalat.
    Bkrisz9:5558 is volt mondva. De nekem mint informatikusnak nem mond semmit, hogy 130?
    Ez egy konkrét felszereltséget nem mond nekem.
    Egy 5558-as N2840- procisat is vehetek 150-ért. Akkor az hirtelen ajánlott? Nem egyértelmű.
    Ha van egy sorozat aminek mondjuk jó a háza, a zsanérja a felszereltsége, akkor miért nem minimális felszereltséget mondunk, ami egyértelműbbé tenné a dolgot szerintem...

    [ Szerkesztve ]

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Khelben #106813 üzenetére

    Persze volt konkrét sorozat hozzátéve és gép.
    HP 15 és HP pavilon 15 és I3-mas procis modellek.
    De most lehet kár volt megszólalnom, mert tényleg most megint az jön ki, hogy semi sem jó.
    Valahogy PC világban mozgó informatikusnak kezd magas lenni ez a csak ár dolog.
    Akkor ha van egy 5558 sorozat, akkor annak a háza és billentyűzete, kiegészítői sem ugyanazok a laptop világban?
    Én eddig úgy gondoltam, hogy az ugyanaz, csak van pár fő alkatrész ami változik.
    És ha a sorozat minősége rendben van (pl. 5558), és ezekből a fő alkatrészekbő egy ajánlott minimális erősségű meg van, akkor jó, ha nem, akkor a gép lehet jó, csak a HW gyenge, és ezért nem ajánlott.
    És az már mindegy, hogy valahol ezt 110eFT-ért, máshol meg 140eFT-ért adják.

    De most már kérlek világosítsatok már fel, mert 20 év informatika után én érzem magam hülyének.

    [ Szerkesztve ]

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Chaser #106816 üzenetére

    Kösz az infót.
    Jó, hogy ma nem vettem meg.

    Akkor én 140-ig nem is akarjak gépet. Akkor ha mind gagyi, akkor akár mehetek a sima vasra is, mert az olcsóbb márkás gépek is ugyanazon biliből vannak.

    Amúgy 2015.12.14-én kérdeztem, hogy akkor ezek már megfelelők e:
    [HP Pavilion 15-ab201nh]
    [DELL Inspiron 15 5558 204369]
    [DELL Inspiron 15 5558 204383]
    [HP Pavilion 15-P252NH]

    Kaptam egy Dell akkor, meg pavilonból az IPS-es az igazi (érthető is a jó kijelző miatt), meg a nagyobb proci max 15%-ot jelent. Illetve inkább SSD- többet jelenteni, stb.
    De egy szóval sem hangzott el, hogy akkor ezek szerint egy sorozaton belül mindegyiknek más a háza, az anyaga, és a belseje (a főalkatrészeken kívül).
    Tehát nem kell a gyártó oldalát nézni, nem csak a különbség amit a gyártó ír.

    És lehet 160ért az IPS-es a jó, de ha nincs annyi, akkor nincs.
    Én úgy gondoltam, ha az alapja ugyanaz, minőségben rendben, akkor a főalkatrészek összeállítása /egyensúlya, hogy mi a fontosabb/ az már opcionális. Mert ha 5-ös sorozatot akrok, akkor Fujitsu-nál már 300eFt.
    Tehát a nagy alternatívát, jobb ajánlatot én nem látom, ha van egy adott keret.

    Akkor kérlek erőtestek meg meg:
    Pl. az hogy Dell 5558 az nem jelenti, hogy maga a gép minősége és a körítése rendben van (a főalkatrészeken kívül, illetve azon, hogy ha az embernek nincs IPS-re pénze, akkor azzal nem tud mit csinálni).
    Minden akkor pl. 5558 anyaga kivitelézése tejesen más, és amibe legalább nem tettek IPS panelt, az ugyanolyan gagyi műanyagból van, hűtési rendszer, billentyűzete, háló- és videokártyája, meg mindene ugyanolyan szar, mint bármely Lenovo, vagy más nem ajánlott gépé. Mert ezt is elfogadom, hogy így van (gyártók mindenen spórolhatnak), de akkor ezt mondja ki valaki egyértelműen.
    Tehát ha arra nincs pénzem, akkor végül is bármit vehet az ember ha az az egy kép Fujitsu valakinek mondjuk valamiben pici.
    De ha nem így van, akkor meg azt erősítsétek meg.

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Chaser #106819 üzenetére

    Köszi a választ.
    "Ilyen azonosítószámokat szted ki tart számon? Senki, van hogy csak színkülönbséget jelent."
    Én is így gondoltam. :) Ezért is nem így álltam hozzá, hanem az írásokból próbáltam jó alappal rendelkező sorozatokat találni, és azokban megnézni miben milyen HW van, milyen áron.

    "120-130-ért fuji A514, Dell 5558"
    Ugye nekem a max 140-es limit miatt ez a kategória játszik.
    A fuji A514 előnye matt kijelző, de hátránya, hogy ebben az árkategóriában nincs csak 4005U felszereltség Intel 4400-al.
    Dell 5558 ugye az ebben a szegmensben fényes. Tehát jól értem, ha a mattságot feláldozom egy nagyobb CPU és esetleg dedikált vidkatriért, akkor az ezek szerint nem lesz rosszabb minőségű, csak a kis sebesség többletért feláldoztam a matt kijelzőt. Jól értem? (persze az megítélés kérdése, hogy érdeme -e)

    És akkor ezek szerint a HP 15 és HP Pavilon 15 akkor mégsem ajánlott (gondolom minőség, vagy más baja lehet ezeknek).
    (pedig pont most láttam HP 15-AC110NH-re jó akciót :( )

    Amúgy a DELL és HP-k azokról lehet tudni, hogy anyagukban színezettek, vagy idővel lekopottak.

  • World-Soft

    senior tag

    Csak hogy ne legyen olyan egyszerű:
    A 5558-nél egy tesztél IPS-nél durva bevilágítást hibát írtak (bár 100%-ra ezt nem tudom mi, de nm jónak hangzik :) ) Aztán ezt megerősítették a hozzászólásbókban a másik fajta kijelző esetén is mint típushiba?
    Ez most mennyire zavaró ha ha ha az?

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Tikakukac #106828 üzenetére

    Kíváncsi vagyok rá. Remélem megtalálod.
    dantre: " kijelzője az kritikán aluli, a 3-4 éves Toshibám is jobb nála"
    :( :( :(
    Mindig valaki elszomorít, ha kb. meg van a típus, akkor mindig valaki valami rossz infóval jön :(

  • World-Soft

    senior tag

    válasz wjbhbdux #106831 üzenetére

    De ha sötét horror filmet nézek,akkor már bejön a fényes képernyő effektus is.
    Ez tipushiba (pl. 5558) ahogy az adott cikk kommentjei sugalják,vagy egyedi géphiba,ahogy ezt a cikk írója írja,hogy ez valószínű garanciába megoldható?...

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Chaser #106847 üzenetére

    "egyébként meg lehet oldani, kis idő meg türelem kérdése"

    Ezen mit értesz?

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Chaser #106863 üzenetére

    Ugye nem nekem lesz, és újat szeretnének.
    De ma az a terv, hogy jó egy óra múlva elmegyek az Örsre, be a Mediamarkt-ba és az Euronics-ba. Most felvértezve némi tudással (és nem úgy mint múlt hétvégén) végigtapizom, végignézem, kidobálom mindazon gépeket amiket nézegettem és ki lesznek rakva.

    Ez alapján leszűkül a választék, és hétvégén le tudok talán akkor tenni valamit az asztalra. Ez után valahol a leendő tulajdonosnak is megmutatom (hogy élőbe vagy sem az jó kérdés), és ha meg van a döntés, akkor kiderül hol lehet éppen a legjobb áron (megfelelően megbízható kereskedőn keresztül) hozzájutni, a legjobb feltételekkel.

    NAGYON-NAGYON OFFFFF: Ugyanezt el kell játszanom egy Philips borotvával, csak ott már van konkrét 2 kiszemelt darab, csak nem tudom eldönteni a majd 8-9K különbség azt jelenti, hogy az egyik tényleg annyival jobb, vagy csak marketing lufi az egész. Esetleg ha valaki használ Philipset, az írjon már PM-et! Egyszerűen az ismerőseim között olyat sem találok, aki villanyt használ, nem hogy Philips-et.

  • World-Soft

    senior tag

    Hát túl vagyok rajta!
    Most azt várom hogy hazaerjek, és összehasonlítsam a házat az én Compaq gépemmel.
    Hát kicsit elszomorító volt.
    Az 5558-ban találtam egyet ami még be is jött volna,de jelezték, hogy az valami régitipus. Nézzem a másikat, mert most már az van. AZ új viszont nem tetszett. Van rajta valami gumis felület. Lehet nagy technikai csoda, de az ilyenekkel az az én tapasztalatom,hogy ez lesz az első ami majd lekopik.(remélem tévedek, de nincs kedvem kipróbálni.)
    A Fuji nekem nem tetszett. A kijelző OK, de ahogy megemeltem eléggé hajlott főleg a dvd körül.
    A többivel is ez volt a bajom általában. Talán tényleg a Levono volt leghajlékonyabb,de ez pont nem előny.
    Néztem HP-t is (tudom nem ajánlott) . Erőssebbek voltak fogásra, de a billentyűzet előtt nagyon hajlott.
    2 HP volt érdekes. Mind a kettő matt kijelzős. A gyengébb 4005U, integrált vidkari és elég maszivacska ház Fuji kőrüli áron. Majd írok pontos típust, mert tuti lenne valami így nem látható baj vele (majd megmondjátok :) ).
    Ezen felbuzdulva mondtam mutassanak ilyet csak erősebb belsővel.
    Mutattak is. Árban jóval több,de már FHD cserébe+ vidkari. Megfogom,és nem sok a külünbség kinézetre,de annak már a billentyű elött behajlott a háza,és megemelve lárom ez is láthatóan kicsit hajlik.
    Elkeserítő volt.
    Most otthon meg kell néznem az én gépem mennyire hajlik ha hazaérek,mert már lehet én látok bele mindent....

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Chaser #106888 üzenetére

    Igen olyanom van. Pedig ez is műanyag mikor szereltem.
    Sajna olyan a belseje mint annak amit cserélnénk (ugyanaz a chipset,ugyanolyan tuninggal). Sajna maga a HW kevés így us. Hiába van 2 magos ebbe is beleeröltetve (chipsete hivatalosan csak celeront eszik meg) 2Gb-nál nem eszik több ramot és az kevés. Igaz ez nem csinál vészleállast a melegedés miatt.

    Amúgy az volt a baj,hogy 250eFt sem látszott maszívabbnak semmivel.
    Amúgy ami egyen volt az: HP J4T62EA
    Tudunk róla valamit?
    Amúgy a félelmem hogy az újaknál is nem volt egyszerű megtalálni apróságokat.
    Pl. a TV miatt fontos a WIDI támogatás. Illetve Win 10-nél se fussak bele 1 év múlva,hogy ja ez sem megy meg az sem megy vele.

  • World-Soft

    senior tag

    válasz szabonagyur #106892 üzenetére

    5558 egyik pdf-e szerint Widi kompatibilisek (akármilyen néven hívjuk).
    A HP 15 és pavilon 15 is.
    Akkor a gyártó kiírása sem igaz.
    Direkt mikor valaki belinkelte az intel oldalát elkezdtem nyomozni.
    Amúgy ugye nem mindegyik ajánlott üzleti display porttal van szerelve? (Mert attól a HDMI kellene).

    [ Szerkesztve ]

  • World-Soft

    senior tag

    válasz szabonagyur #106895 üzenetére

    Chaser:
    Compaq 6720s az otthoni gépem. Picit nehezebb a boltban látszottatok képest, de nem hajlik meg. A billentyű alatt azért itt is azért meg tudom nyomni, de tarthatom simán 1 kézzel is.

    Khelben:
    Tudtam, ha a ház így újonnan rendben lévőnek látszik, akkor más gond lesz vele :(

    szabonagyur:
    Én ezt néztem:
    [documentation for your Inspiron 5558]
    Vezeték nélküli:
    • Wi-Fi 802.11ac
    • Wi-Fi 802.11 b/g/n
    • Bluetooth 4.0
    • [B] Intel WiDi (csak Windows)[/B]

    A kapott linkszerint pedig most nézem (bár csillagosan): Intelen kívül még ezek vannak:
    Broadcom BCM43228*
    Broadcom BCM43241*
    Broadcom BCM4352*

    De akkor most ha a gyártó a sorozatra kiad egy specifikációt, akkor az sem igaz?
    Az egyes típusokhoz meg főleg még hasonló sincs.

    Akkor fogjam a hónom alá a TV-t egy Windows telepítőt (hátha kell), és úgy menjek el gépet vadászni?

    [ Szerkesztve ]

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Tikakukac #106901 üzenetére

    Picit röhejnek érzem (írnák oda mint a többi változó alkatrésznél).
    Az üzleti használtnál (ugye ami régebbi) ott egyértelműen meg lehet találni még most is minden ilyen infót?

    Pl. az itt felmerült 8470P-azt látom, hogy HDMI nincs, de pl. WIDI szintig ki tudnám keresni?

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Tikakukac #106904 üzenetére

    Vagy nem :)
    Rákerestem és a kézikönyv így fogalmaz: Intel Wireless Display (csak egyes típusokon)

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Tikakukac #106906 üzenetére

    De akkor ez is olyan, hogy nem tudok akkor konkrét típusokra keresni, és figyelni őket? Ezek szerint bárhol bármit látok, akkor el kell menni megnézni az egyedi azonosítót, aztán valahol neten ellenőrizni?
    Aki használt üzletit használ, annak volt gondja driverrel, támogatással.
    Pl. most néztem egy helyen 8-10 darabot, és a gyártó már csak ebből egyre adta ki a win10-es drivert...

    Én bár kicsit hajlanék rá én is, de 1 év múlva nem lenne jó, hogy van egy jó gép, csak nincs már sok mindenhez driver, vagy több funkció nem támogatott :(
    (tudom az újat kis így járnak idővel, de aminek mondjuk már most nem támogatott a kiszemelt OP rendszer ügyében, az....)

    Tehát mi a tapasztalat?

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Chaser #106909 üzenetére

    A Win 10 nincs még kész szerintem (olyanokat szívok vele mint még soha),de pl alap szinten is 8-tól tàmogatott a widi is alap OP szinten. Win 8 viszont nem megy olyan gépre ami én tartok karban. Az egy f**. Bocs de nem tudom szebben mondani.
    Illetve úgy nem lehet nekiindulni mondjuk 100eFt kiadása utàn,hogy öt év múlva is azt futatunk majd aminek már rég vége a tàmogatása most is lassan.
    Amúgy 20 éves szakmai tapasztalat:
    Sokan fognak csalódni ezzel az utolsó dumával.
    Eleve a neve fog vàltozni. Ki kell kerülni a szàmnak belőke. 5 év múlva is Win10-nek nevezni hülyeség...
    Illetve ugyanúgy ezek utàn is lesznek új technológiák,és lesz fejlődés...
    És a régi eszközöket senkinek nem lesz üzletileg értelmes támogatni 4-6 év utàn...
    Illetve idővel a sok szemetet úgy is elkezdik majd kivenni mint most. Ez mindenkinek (nem nekünk) így éri meg.
    Tehát lehet megy a gép, de majd írja:az alábbi 25 funkció nem elérhető...

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Chaser #106916 üzenetére

    Tudod a mostani is már több mint 5 éves.
    Akinek lesz az nem tud 2 évente gépet cserélni.
    Ezért van 3 szempont:
    - ne legyen annyira gyenge, hogy már most sem megy rajta minden rendesen
    - ne potyogjon szét 1 év alatt
    - és ha egybe is marad, akkor életciklusa alatt normálisan lehessen használni Hiába teljesül az első kettő, ha mondjuk win7 a vége, aminek most lesz 1 éve, hogy véget ért a támogatása. Ha tetszik, ha nem a kívánt életciklus alatt tuti lesz váltás, és ennek a gép nem lehet akadálya. :(
    A konzumer vagy nem konzumer szerintem annyira itt nem játszik. A beépített fő egységek mindkét esetben jórészt azonosak, legtöbb esetben küldő egységek. Itt egyébként is a legtöbb esetben maga a részegység gyártója biztosítja a támogatást. illetve másik oldalon maga a technikai irányvonal. Az új és esetleg hasznos dolgok megoldhatók (esetleg meg akarják -e oldani) régebbi architektúrákon.
    Ezért ha használt lenne, akkor úgy érzem akkor sem egy 2010-2012 környéki ami szóba jöhetne.

    szabonagyur: Először is bocsi. Kicsit rosszul fejeztem ki magam, és vitát sem akartam itt indítani. (tudom nem egyezők a vélemények és nem vitaindítónak szántak)
    Csak megelőzésként (rosszul kifejezve magam) írtam, hogy Win7 után számomra csak a Win 10 lehet majd a folytatás a leendő gépen. Tehát ha valaki esetleg a Win8/8.1-et akarná írni nekem, hogy annak alap támogatási ideje részben lefedi az életciklus egy részét, az ebben az esetben nem jó.

    Azt azért valaki le tudja írni, hogy az írt HP 250 sorozatokkal (mondjuk G1-G4-ig) mi a probléma?
    Jó lenne tudni, hogy mi az ami így kívülről nem látszik? Mint írtam az a G3 (HP J4T62EA) így ház ügyileg új állapotába rendben volt.
    A HW meg adott. Ugye amit nem lát így az ember: vacak hűtés, eltörő zsanér, matt, de mégis rossz kijelző X-Y-Z miatt, stb.
    Bocs hogy még mindig rugózok kicsit ezen, de kézbe fogva az ajánlott Fuji-tól is bizalomgerjesztőbb volt kézbe fogni nekem, és a matt kijelző is meg volt benne ugyanúgy. Tehát a tegnapi kör után látatlanban tuti ezt ajánlottam volna, ha nem kérnék segítséget tőletek.
    Előre is köszi.

  • World-Soft

    senior tag

    válasz adika4444 #106918 üzenetére

    Tudom. De pl. egy WIDI sem került már bele. Azt is talán lehetne varázsolni, de majd utána lesz más ami jó lenne, de az meg másé nem megy (pl. majd egy újabb office, vagy böngésző, stb.) [most megint nem vitaindítónak írtam, ezért nem írok semmit róluk].
    Tehát nem kocka használja majd mint mondjuk én, aki keres, megszok és használ mást ha valami nincs...

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Khelben #106919 üzenetére

    Bocs, hogy nem veszünk évente gépet.
    És bocs, hogy ha ócska is a cserélendő gép, attól még egyben van 5-6 év után is, holott a legalja a most olyan 70eFt-os-nak számító modell megfelő.
    Tehát bocsának, hogy nem voltam tisztában, hogy lement ennyire gépek tartóssága.
    És mint említettem az rémített el, hogy mikor odamentem a 280eFt-oshoz is, annak sem volt jobb a háza.

    És mint említettem, nem a gép gyártójától kell elvárni minden támogatást. Félreértettél.
    Ezekben 3. feles alkatrészek vannak csakúgy mint a 700eFt-osban. Ezeknek van egy támogatott életciklusok a géptől függetlenül. (És nem feltétlen az éppen elindult vele esetre gondolok.) Ha nincs driver és a Win-ből is kikerült, akkor hiába van az a vidkari benne, ha csak 256 színben megy.

    És igen megnéztem, és hajlok is a használt felé, és azt is írtam milyen kompromisszumok vannak nálam (Nem tudok olyan régi modellt ajánlani, aminél 1-2 év múlva azt kell mondanom, vegyél egy újabbat, mert nem fog tudni. Tehát nem tudok a végtelenségig lemenni életkorban.).
    Azt is megtudtam (akár régi, akár új) itt nem lehet rendesen gépet venni, mert ki tudja mit dobálnak bele (ezért asztaliból is én építek mindig). Tehát kinézem, megkérdezem itt (nem -e van valami ismert nyűgje első ránézésre), kérek egyéni azonosítókat a kereskedőtől, és neten megpróbálok utánajárni, melyik 50 alkatrészből rakták valóban össze.

    És igen nem tudok mit csinálni azzal, hogy haladunk az összehajtható laptopok irányába (és most nem technikai fejlődés terén).
    Azért kérdeztem, hogy ha láttam egyet ami új és ami masszívnak tűnt, akkor arról mit tudni? Miért nem ajánlott? Mert biztos van, ha olyan gép meg ajánlott amit ott majdnem ketté tudtam törni a boltban.
    Senki nem kérte, hogy helyettem döntsön

  • World-Soft

    senior tag

    válasz szabonagyur #106923 üzenetére

    Microsoft szerint 8-tól tették bele (miracast).
    Annyit láttam, hogy elvben az Intel pogival lehet talán a hiányt pótolni, de a mi gépünk ugye nem volt kompatibilis ezzel.
    De ez csak egy példa volt.

    [ Szerkesztve ]

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Chaser #106925 üzenetére

    Köszi.
    Szerintem leszállok a témáról, mert már olyan irányba megy el, amerre nem kéne. (az én elvárásaimat megtartom magamnak, jogos. az kit érdekel. bocsi.)
    Én köszönöm az eddigi segítségeket.

    És amit írsz is nem arra vagytok, hogy ha látok valamit akkor midig 2 percenként rákérdezzek itt.
    De talán feltűnt, hogy nagyon nem is akartam. Nem véletlenül próbáltam végig szériákra, szériarészekre kilyukadni, mert sokkal kézzel foghatóbb nekem (pl. fogtam, hogy Asus és X-el kezdődik, azt meg se kérdezzem).
    Nekem így lett volna kézzel foghatóbb: pl. Dell 5558 régi szögletes házú ilyen meg olyan, de az új színes kivitel, már ezt meg abban gyengébb, vagy másabb (gumiréteg), vagy ebben abban jobb. De azon belül ha IPS, akkor nagyon nézd meg, mert ez meg az szokott lenni. De megértettem ilyen nincs.

    Amit most kérdeztem az pl. azért kérdeztem, mert fogásra kinézetre nekem jónak tűnt. És azt a másik 70 gépet nem is kérdeztem meg amiket még láttam.

    A HP-ról meg annyit tudok, hát nem...
    De hogy azért, mert a vagy 4 sorozat valamelyikében van hibás széria (pl. zsanér gond), vagy tényleg sokaknak tönkremegy, stb., vagy csak azért, mert nincs információ...

    És látod hallgatok is rátok, mert nem mondok hülyeséget. A A514-at is megnéztem, és látom egyben van jó párhoz képest (de nekem az is nagyon hajlott). De a nézett HP-t is ugyanúgy egyben láttam, hasonló kiépítés és ár mellet, de elsőre masszívabb házzal.
    Ezért próbáltam infót szerezni, hogy hátha mondjuk azért csalóka, mert mondjuk a zsanér vagy a hűtés miatt sokaknak volt baja. És akkor mit sem ér hogy masszívabbnak tűnő a ház, ha mondjuk van egy nagyon gyenge pontja amit csak használat alatt derül ki. (lásd cserélendő gép: egyszerűen a zsanéroknál nincs az a módszer amivel meg tudnám akadályozni, hogy ne csavarodjanak ki a csavarok állandóan)

  • World-Soft

    senior tag

    Sziasztok!
    Eddigi tanácsokat és saját tapasztalatom alapján döntés született, hogy az üzleti is szóba jöhet használtan.
    Két gép van eddig, mely közül talán az egyik újabb konstrukció:

    - EliteBook 8570p (15.6", 1600x900, Core i5-3230M, Intel HD4000, 4GB DDR3, 320GB HDD, Win 7 prof) (bár a képek alapján én látok ujjlenyomat olvasót, de ezen a gépem mégsem láttam. nem tudom miért.)
    - Lenovo IdeaPad Y570 (CPU: i3 2,2GHz | SSD: 120GB Samsung 850 EVO | RAM: 8GB | GPU: GT 555m 2GB VRAM | HDD: -)

    Először is melyiket ajánljátok jobban?
    Illetve pontosan mit is kellene megkérdeznek ahhoz, hogy a pontos belső felszereltséget ki lehessen keresni?
    Pl. WIDI/miracast támogatás, stb.végett.
    Előre is köszi a segítséget.
    Zoli

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Chaser #107020 üzenetére

    Köszi szépen az infót.
    Elvileg gyáriból 5 hónap van még.
    A pontos típus azonosítót vagy a wifit megpróbálom megtudni.
    Sajna a Samsung visszahívást ígért, hogy a TV a Screem Mirroring-hoz a WIDI vagy a miracast-os vagy mit használ. Minek kell megfelelni, hogy a win8-tól mit kell tudni a gépnek, hogy a teljes képet ki tudjam tenni.

    Ui:
    displayport to hdmi kábelt valaki már használt már? van valami hátulütője? Azért kérdem, mert ezen gépen csak displayport van.

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Chaser #107020 üzenetére

    Köszi az infót. Azt tudtam, hogy több, meg átalakítható, de mivel sosem használtam HDMI-t eddig, így nem volt tapasztalatom, hogy az átalakításnak van -e nem várt mellékhatása. De megnyugtattál.

    Most csak annyit tudtak megmondani, hogy az biztos, hogy Intel a WIFI egység, mert azt annak idején nézték.
    Akkor talán a WIDI-re jó az esély. Esetleg valaki már találkozott a Miracast feltételeivel?
    Mert azt még nem sikerül megtalálni.
    Zoli

  • World-Soft

    senior tag

    válasz World-Soft #107024 üzenetére

    Illetve még egy kérdésem lenne.
    Azt mondták, ennek még nem IPS a kijelzője, de ugyanolyan matt.
    Ennél a fajtánál van valami amire figyelni kell (mit kell megnézni a pixelhibán kívül), ha élőben is megnézném?
    Pl. bevilágítás, pl. ugyanolyan élesek -e színek, vagy ennél mattabbak, stb.

    Illetve ha még nem járt le a garancia, akkor itt is ki lehet terjeszteni plusz évekkel?
    Ha igen mihez van szükség hozzá? Pl. eredeti regisztráció, stb.

    Előre is köszönöm türelmeteket, és segítségeteket.
    Zoli

Új hozzászólás Aktív témák