Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bounti

    aktív tag

    válasz don gatto #171569 üzenetére

    Szia! Nekem is az 5600H-s gépem van (82K2007YHV) annyi eltéréssel, hogy feleannyi a Ram és az ssd. Viszont az enyémben 165Hz-es a kijelző, nem 120-as, ahogy a Radium írja. Talán előbb telefonon érdeklődd meg, hátha csak elírták (ha jól tudom, a 3050 Ti-al szerelteket 165Hz-es kijelzővel szállítják). Amúgy nem ajánlom a 120Hz-es kijelzővel szerelteket, mert csak 250nit fényerőt produkálnak (300nit helyett) és a színhűségük kritikán aluli (100% srgb helyett csak kb 65%).

    Ebben a modellben amúgy egy 2242-es, egy 2280-as, és egy sata3-as ssd-nek van hely. Viszont úgy oldották meg, hogy vagy egy 2280-ast vagy egy sata ssd-t tehetsz bele, a kettő együtt nem működik (az RTX 3060-al szereltekbe meg csak 2280-t). Szóval a helyedben, ha a Radium-ost választod, én mindenképpen megkérdezném, hogy melyik foglalatban van az ssd, mert ha a 2280-an akkor már csak egy 2242-sel bővítheted, ami sajnos Magyarországon nem kapható sok helyen (általában csak a satás, nem az nvme), így külföldről kell beszerezned.

    Hogy melyiket válaszd az ugye a felhasználáson múlik. Ha a nagyobb processzorerő számít illetve a több mag akkor inkább az 5800H-t vedd meg.
    Játékok szempontjából mindenképpen a 3050 Ti lesz a korlátozó tényező, mivel a 4GB vRam magas részletességnél elég hamar betelik. Ha van rá keret akkor mindenképpen egy RTX 3060-al szerelt gépet ajánlok, mert játékok alatt inkább az a korlátozó tényező, és nem a processzor.

    Van még egy-két dolog amiről tudni kell.

    Amennyiben Performance módba kapcsolod a gépet az akku is merülni kezd (igen, töltőre dugva) egy meghatározott százalékig, mert ilyenkor elengedi a gyeplőt mind a processzornál, mind a videokártyánál. Ez egy beépített fícsör (Hybrid Performance Boost), és még nagyobb táppal is csinálja (az alap 135W-os helyett vettem egy 170W-ost), és sajnos úgy néz ki, hogy kikapcsolhatatlan. Amúgy Auto vagy Silent módban nem csinálja, csak ahogy az előbb is említettem, ilyenkor szerényebb a teljesítmény és a beállításokkal kell játszani, hogy ne fuss ki a vRam-ból.

    A másik, hogy csak Optimus módban tud működni a dedikált 3050 Ti, nincs MUX switch, tehát mindig az integrált Radeonon keresztül jeleníti meg a képet (vagy ha a Biosban átállítod, akkor csak a Radeon működik), még a HDMI kimeneten keresztül is. Ez némi teljesítményvesztést okoz.

    Így hirtelen ennyi, remélem azért találsz benne hasznos infót, ha pedig hülyeséget írtam volna majd a többiek kijavítanak... :DD

    [ Szerkesztve ]

    Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

  • Bounti

    aktív tag

    válasz don gatto #171787 üzenetére

    Szia! A múltkor is válaszoltam, ha esetleg nem láttad volna itt a link. Még annyi újdonság van az akkor infókhoz képest, hogy ha egy 2280-s SSD-vel bővítenéd a gépet (2 SSD foglalat van, az egyik 2242-es méretű, a másik 2280-as) akkor az az SSD csak kétcsatornás módban fog működni a négycsatornás mód helyett. Ez sajnos a foglalat limitációja. Bővebb infót a gépről, amit kinéztél, itt találsz angolul. Ha lenne kérdésed még, írj nyugodtan akár privátban is, szívesen válaszolok!

    Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

  • Bounti

    aktív tag

    válasz don gatto #171798 üzenetére

    Nincs mit!

    Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

Új hozzászólás Aktív témák