Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    Sziasztok

    Szeretnék egy használt notit venni és érdeklődnék, hogy jól látom-e a dolgokat, esetleg tudtok-e ajánlani valami konkrét típust / szériát, amire keressek. Kiemelkedő ár / érték arányú notit szeretnék, 90K-nál jó lenne megállni...

    Felhasználás
    Zeneszerkesztő / DJ live act célokra kell, Ableton Live és Traktor futtatásához, a masszív ház is azért kell, hogy ha játszom egy klubban, akkor előfordulhat bármi. Ezért kell a 3db. USB 2.0 port is - 1 hangkártya, és 2 MIDI kontroller lenne rádugva (USB HUB-ot mellőzném). Erre a célra a profik Macbook Pro-t használnak, ekkora költségvetés nem áll rendelkezésemre, és amúgy sem profi, csak amatőr hobbi szinten űzöm az ipart. De úgy gondolom, egy Lenovo / IBM / HP Elitebook ház / alapgép lenne erre a legjobb választás ilyen árkategóriában.

    Lehet nagyok az elvárásaim, mert "álomgépet" keresek, amit nem is lehet kapni, nem tudom...

    amilyen gép nekem kéne kb.:

    ház / alapgép
    jó állapotban lévő IBM / Lenovo, vagy esetleg HP Elitebook alapgép - ha jól tudom, ebben a kategóriában ez a kettő a nyerő - T400, T61, stb. ház

    display
    15"-os képernyő, felbontás minimum 1280x800 vagy nagyobb, lehetőleg IPS panellal, vagy ha TN, akkor is jobb betekintési szögekkel, mint ami a 2008-as TN paneles gépekben van, emellett nagy plusszpont, ha matt

    CPU
    minimum P8600 (tehát egy AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5800+ / Intel Core2 Duo E7200 @ 2.53GHz asztali cpu körüli / feletti teljesítményre mindenképp szükségem lenne)

    RAM
    2x2 GB DDR2 800 MHz RAM dual channelben elég

    VGA
    nem muszáj dedikált, elég egy Intel integrált is, de a notin minimum egy VGA kimenet legyen, HDMI / DVI nem muszáj, de jó, ha van

    HDD
    elég egy kb. 120-160 GB-os HDD is, lehetőleg 7200 RPM-es, de az 5400 RPM sem nagy gond

    optikai meghajtó
    mindegy, nem is muszáj bele

    akku
    azért legalább fél-1 órát menjen a gép vele...

    perifériák
    minimum 3 USB 2.0 port kéne, kártyaolvasó jó, ha van, de nem létszükséglet, ahogy a firewire sem

    Még wifi kártya sem feltétlen kell bele, elég a LAN port is akár.

    Esetleg akinek hasonló eladó gépe van, az ne tartsa vissza és jelezzen PÜ-ben nekem.

    Előre is köszi a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák