Új hozzászólás Aktív témák

  • McJoker

    tag

    Nem nagyon akarok belevau, mert nem vagyok egy nagy ász, de tapasztalatom van valamennyi.
    Két éve használok egy Dell G5 5587-es masinát (8th gen. i5, GTX 1050TI). Ugyan nem építészmérnökként, de mint tűzvédelmi tervező azért elég gyakran dolgozok alaprajzokkal, eddig nem igazán volt gondom a kezelésükkel (sebesség, akadás stb.), igaz ezekkel általában csak 2D-ben dolgozok.
    Érdekes, hogy egy pdf-be generált 2D-s terv megnyitása néha döcögősebb, mintha mondjuk dwg-ben nyitom meg xyCAD-el. Ezt inkább az Adobe szoftveres gondjaként kezelem.
    3D-ben eddig csak egy kisebb csarnokot terveztem ArchiCaddel, ebben az esetben sem bizonyult gyengének a gép.
    3D szimuláció (pl. pyrosimben), na ide már jó lenne egy komolyabb vas, de főleg a proci miatt, egy 300 másodperces szimuláció (gyakorlatilag 100%-os CPU terhelés mellett, mind a 4 magot használva legalább másfél óra, de inkább több, egy 10*10 méteres szobában 1 gyújtóforrás lemodellezése). Egyébként a dedikált gpu-t ez a program nem igazán használja vagy legalábbis még nem találtam opciót rá.

    Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

Új hozzászólás Aktív témák