Új hozzászólás Aktív témák

  • octolith

    tag

    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    120-140000 HUF
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Munka szinten programozás, virtuális gépek és emulátorok, minimális renderelés, böngészés (örülnék, ha a böngészőben a különböző oldalak animációi és a görgetés nem akadozna), hobbi szinten film/sorozatnézés (rendszeresen), némi játék
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    A részletesség nem igazán számít, ha natív felbontáson fut szaggatás nélkül minimális beállításokkal, az jó: Heroes of the Storm, Dota, Left 4 Dead 2, Doom 3, annak külön örülök, ha ezeknél jobbak is elmennek, esetleg Fallout 3, New Vegas, F.E.A.R játékok, Skyrim, Diablo 3, Overwatch, ha esetleg Assassin's Creed IV vagy a Tomb Raider elfut, az nagy boldogság lenne
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14,1 Full HD, IPS, matt
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Utazás közben nem használnám, de rendszeresen hordanám suliba, ide-oda, szóval fontos, hogy strapabíró legyen.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Oprendszer nem kell, de elvárás a full Windows 10 támogatás, virtuális gép is futhatna normális sebességgel, teljes Ubuntu Linux és GNOME (Wayland) támogatás előny
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD, 256 gigás legalább, de ha csak 128-as, akkor később bővítem. Jó lenne 8 giga RAM legalább, optikai meghajtó nem kell.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    fontos lenne a csendes működés, viszonylag jó mikrofon, HDMI, legalább 3 db sztenderd USB csatlakozó, Bluetooth, TPM chip, világítós billentyűzet, normális touchpad, normális webkamera előny, ha normálisan szólnak a hangszórók, szintén előny, memóriakártyolvasó
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Használt

    Jelenleg egy Dell Latitude E6430-at használok (Intel i5, 1600*900, Intel HD 3000 + Nvidia NVS5200m, 6 giga RAM), ennél keresek jobb/újabb modellt.

    Amit kinéztem és szerintem jó lenne: Dell Latitude E7450

    Amik még szóba jöttek mások javaslatai által:
    - Lenovo X1 Carbon (gőzöm sincs, ennek jó a hűtése? megbízható? strapabíró?)
    - HP üzleti gépekről úgy emlékszem, hogy jókat hallottam
    - Lenovo T440 (szerintem túl vaskos)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák