Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TriX2010

    tag

    Üdv !

    Igazából csak félig vagyok jó helyen, mert a kérdés csak másodsorban lenne az hogy milyen NAS-t vegyek, mert már vettem egyet itt az aprón...
    Fontos megjegyezni, hogy ebben a témában teljesen kezdő vagyok! Hálózati dolgokhoz minimálisan értek csak sajnos.

    Szóval olvasgattam hogy milyen jó dolog ez a NAS és hát akkor próbáljuk ki.. vettem egy Synology 115j. Beleraktam egy 1TB noti vinyót plusz USB-n rajta van egy 500GB noti vinyó.
    A felhasználás célja otthoni multimédiás szerver lenne. Torrent letöltés a NAS-ra és filmek nézése akár több TV-n egyszerre...
    Tulajdonképpen mondhatjuk hogy működik, mert hát torrent letöltés is megy, filmnézés is megy... Na de hogyan... :D Be vagyok lépve a DSM-be otthon, és bármit csinálok, fél órát teker minden műveletnél... Olyan brutál lassú minden, hogy jobban járnék akkor is ha a szomszéd településre járnék át letölteni és hazahoznám a filmeket pendriveon...
    Torrent letöltést elindítom és percekig csak gondolkodik aztán jobb esetben történik valami, de ha el is indul a letöltés, olyan lassan hogy másnapra se jönne le egy 4K film....
    A legdurvább amikor bármilyen egynél több művelet menne egyszerre, akkor általában teljesen meghal minden. Elérhetetlenné válik a szerver stb... Szóval az egész olyan mint egy jó sportkocsi motor nélkül... Csilli villi szép meg minden, csak nem megy....
    Mi lehet a baj? Az én hozzáértésem hiánya az ok, vagy a típus ennyit ér?
    Ha ez utóbbi, akkor milyen szintű cuccot kell venni hogy gyorsan menjen minden, és ne legyen probléma ha egyszerre a családban ketten is épp 4K filmet néznénk és közben a NAS a háttérben teszi az egyéb dolgát, pl torrentet tölt le...

    Köszönöm a segítséget :)

    \"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

  • TriX2010

    tag

    válasz gbors #27023 üzenetére

    :R

    [ Szerkesztve ]

    \"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

  • TriX2010

    tag

    Jó estét Urak :)

    Olvasgattam amennyit időm engedte.., alakul is a kép a fejemben, de azért csak fel kell tenni a kérdést, hogy milyen NAS-t is vegyek...? :)

    Régebben ugyan már egyszer próbáltam a NAS használatot, de sajnos annyira alap cuccal, hogy inkább volt szenvedés, mintsem hogy bármi haszna lett volna...
    Na, de a lényeg. Jelenleg ASUS routerre kötött USB-s HDD-re megy a torrent letöltés (Download masterrel), de ez elég gyengusz megoldás. Az a 6-8 MB/s letöltési sebesség vicces egy 4k filmnél, főleg ha még aznap meg akarom nézni.. :D
    Szóval kéne egy NAS, ami már elég combos ahhoz, hogy akár nagyobb számú (60-100) torrent fusson róla (kapcsolatok számát persze korlátozom, csak sok torrent legyen seedben), letöltésben pedig.., igazából nem tudom egyáltalán mit várhatok el... 40 MB/s már kielégítő lenne :) De nem lenne rossz akár nagyobb sebesség..
    És mindeközben gond nélkül tudjam nézni a TV-n a letöltött, akár UHD filmeket..
    Másra nem szándékozom használni, csak erre az egyre, de ezt bírnia kell... Mondanom sem kell, hogy 0-24-es üzemről beszélünk...
    Ja igen... 2 lemezesben gondolkodom... Nem mondom hogy zavar ha 4 tálca van.., de minek? :D Ami még örömteli lenne, hogy legyen opció távoli vezérlésre.
    Amiket én néztem (aprón - újat nem áll szándékomban venni..):

    ASUSTOR AS3202T
    QNAP TS-253B - ez azért már árban nagyon a plafon...
    Ezek jó választások lennének? Milyen további típusokat ajánlanátok még?
    Vagy pedig optimálisan milyen szintű CPU / RAM legyen benne, hogy megfeleljen az elvárásoknak?

    :R

    \"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

  • TriX2010

    tag

    Esetleg még:
    QNAP 269L - ez is elég lehet?
    QNAP TS-251D-2G ..?

    :R

    \"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

  • TriX2010

    tag

    válasz Alex91 #29357 üzenetére

    Köszönöm a segítséget. A többieknek is :)

    Még egy kósza gondolat.., bár kicsit elmegy a NAS témától..
    Szerintetek egy magasabb kategóriás (jelenleg ac87u van..) routerrel el lehet érni jelentős sebesség növekedést a letöltésben? Vagy ez a vonal eleve veszett ügy..? :)

    \"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

  • TriX2010

    tag

    válasz Patice #29363 üzenetére

    Igen, sejtettem .. :R

    \"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

Új hozzászólás Aktív témák