Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz matarese82 #6739 üzenetére

    Itt van egy cikk, ebben a 213-ast veti össze a 213+-szal. A különbség a procikban:

    "The hardware of the two models does differ significantly. The Synology DS213 comes equipped with a 2 GHz processor and 512 MB DDR3 RAM, while the DS213+ has a 1,067 GHz dual-core processor with integrated floating point-unit and hardware-based 256-bit AES encryption. The 2 GHz processor in the DS213 is a Marvell 6282, an ARM-based processor that is common for NAS devices. The DS213+ has a 1,067 GHz dual-core P1022 processor from Freescale, which is based on the Power architecture."

    Igazán csak akkor van jelentősége, ha titkosítást használsz:

    "if you encrypt shared maps. Then the transfer rate of the DS213+ is about double that of the DS213. The DS213 becomes almost useless with encrypted folders, while the DS213+ still functions smoothly."

    Ha otthonra keresel jó ár/érték arányú NAS-t, és nem érdekel a hardveres titkosítás, akkor a fentiek helyett inkább a DS213j-t javaslom, az már 60 rugóból megvan. Kisvállalati használatra már más a szitu, oda vedd a 213+-t. Ott a pénz sem annyira számít.

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz matarese82 #6746 üzenetére

    A memória 256 MB helyett 512, meg már tud wake-on-lan-t. Kb. ennyi a különbség. Szóval ha nem érzed kevésnek a 212j teljesítményét, akkor szerintem teljesen felesleges 213j-re cserélni, csak buksz vele pénzt. Gyorsabb nem lesz. Ha viszont kevésnek érzed a 212j teljesítményét, akkor a 213j-t sem fogod gyorsabbnak érezni. Inkább vegyél 213-ast vagy 213+-t, ha meg a helyed kevés, akkor meg 413j-t.

    Én anno a 213-as és a 213+ között vaciláltam, végül annyira kicsinek éreztem az árkülönbséget, hogy inkább a 213+-t vettem meg. Ha már akkor is lett volna 213j, akkor szerintem az lett volna a befutó, mert az már jelentősen olcsóbb, mint a 213+.

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák