Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex91

    félisten

    válasz stigma #25282 üzenetére

    1. Esetleg Qnap TS-228A, 2 lemez fiok, kicsit erosebb hardver, es belefer a keretbe.

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • válasz stigma #25282 üzenetére

    A ketteshez hozzászólnék. Nem tudom, hogy milyen a TV plex rendszere, de abban biztosak vagytok, hogy távoli szerverről is le tudja játszani a filmeket? Az én okos TV-m (LG) belső lejátszója csak és kizárólag DLNA-n játsza le a filmeket, amihez viszont az kell, hogy egy alhálózatban legyenek a NAS-sal (nálam ez 192.168.1.0/24), magyarán szólva interneten keresztül nem működik. Mielőtt ezt terveznétek mindenképpen próbáljátok ki, például te megosztasz a saját NAS-odról valamit neki, hogy meg tudja-e nézni Németországból.

    Nekem van egy alternatív javaslatom. Vegyen inkább két darab egy lemezes NAS-t, mondjuk két DS118-ast, egyet Magyarországra (egyes), egyet Németországba (kettes). Az egyes letölti torrenteket, és éjszaka szinkronizálja a letöltött tartalmat a kettesre. Így amikor filmet néz, akkor ezt a kettes NAS-ról, lokális hálózatban teszi, sem sebességbeli sem egyéb probléma nem állhat fent. Az éjszakai másolás miatt sem kell aggódni, mert a két NAS között egy titkosított SSH tunnel épül ki, a német szolgáltató nem tud belenézni a forgalomba.

    A fényképeket, adatokat, és egyéb mindennapi használatú fájlokat üzemszerűen a kettes NAS-on tárolja a user, és arról is használja, hiszen ott lakik. Viszont éjszakánként ezt át tudja szinkronizálni az egyes NAS-ra. Mivel ellentétes irányú az adatforgalom, és a mai átvitel full duplex, ezért a két szinkronizálás történhet egy időben.

    Letöltött filmek: Egyes NAS >>> Kettes NAS
    Fontos fájlok: Kettes NAS >>> Egyes NAS

    A fenti megoldás további előnye, hogy rögtön meg van oldva a fontos adatok backupja is, ráadásul rögtön georedundancia van, ami a legbiztonságosabb, ami létezik. Én egy nagyon hasonló megoldást működtetek egy Németországban élő barátomnak azzal a különbséggel, hogy mi magyar oldalon egy hosztingszolgáltatónál elhelyezett profi szervert használunk.

    De a NAS-ok közötti szinkronizáció is kiválóan működik, mivel a saját privát mentésem is így van megoldva, csak az három NAS-sal, egy nálam, egy apáméknál, egy anyósomnál. ;)

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák