Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Multibit

    veterán

    válasz soldi3r #22036 üzenetére

    Az anyagiakon kívül egyéb szempontok is befolyásolhatják a döntést (lustaság) :D
    Találtam egy sok éves posztot ;)
    [link]

  • fexhun

    csendes tag

    válasz soldi3r #22036 üzenetére

    Nem, nem okoz gondot a Windows telepítés.... :D
    Van pár év IT-s tapasztalat. Linuxtól sem riadok meg, Raspberry Pi-vel is szoktam néha bütykölni, meg a routeremen is openWRT ment egy ideig. Nem ez a gond. Ha építem, az nagyobb helyet foglal, talán több áramot is kér. Igényeimhez mérve minimum 60-70 ezer HUF + HDD! És ahogy valaki írta, persze jó-jó az épített, de ha beüt valami gebasz, akkor lehet vele szívni rendesen. Ezt inkább kerülném, jó lenne egy "out of the box" megoldás. Közben már rájöttem, hogy ezek a NASok, amelyek elvileg tudnak transtzkódolni 4K-t vagy FHD-t, csak a saját app-jukkal, PLEX nem igazán megy még ARM procikkal. Szerencsére a fent említett ASUSTOR Intel procis.
    De lehet egy QNAP TS-228 is elég lesz.
    Szóval most jön az, hogy van 2 TV-m az egyik nem smart, a másik egy Philips Smart TV, de nem androidos, nincs rá PLEX, sem Synology/QNAP VideoAPP. Szóval marad a DLNA. Tervben van egy Fire TV stick, van egy Rpi0 RasPLEX-xel, PS4, 1-2 tablet/telefon + PC. Kodi szinte bármelyikre mehet (kivéve TV és PS4), szóval Kodi + DLNA megfelelő lehet.
    Kodival is bockodtam régebben, még akkor XBMC néven futott a projekt. Ha jól be van konfigolva, tud az is szép lenni és minden infót (IMDB, borítókép, feliratok, stb..) letölt a filmekhez. Használ valaki NAS-t ilyen formában? Ha később tennék mellé 2-3 IP kamerát, bírni fogja a TS-228? Vagy akkor inkább a 2x annyiba kerülő, de erősebb ASUSTOR felé mozogjak?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák