Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tknof1871

    őstag

    Üdv! Ha egy monitor (mint mondjuk a Dell P2414H) képernyőkét 90°-al elforgatják, akkor a programok képe "eldől" vagy a programok automatikusan (pl az OS asztala vagy a böngésző) 90°-al elfordulnak az ellenkező irányba és nem lesznek "eldőlve"?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv! Új monitor, 40000 forintnál inkább nem szeretnék többet költeni.
    (Most Samsung Model: S19B150N monitort nézek. Talán 10 éves lehet?)

    A legjobb élményt szeretném a megadott pénzügyi kereten belül.

    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Főleg sok videónézésre + képnézegetésre (HDD-ről és a netről), a neten böngészésre (hírportálok, cikkek olvasása) kell.
    Ritkábban egyszerű dokumentumok (.PDF, .DOXC, stb) megtekintésére és nagyon alap szinten a készítésükre használnám a monitort. Microsoft Paint-el alapszintű képszerkesztés.
    Csak 1 user, én, nézné a képernyőt. Szóval elégnek kell lennie nagyjából 1 pontból szépnek lennie.
    Munkanap mondjuk 4-5 órát nézem a monitort. Hétvégén vagy ha szabadságon vagyok akkor egész nap azt nézem.

    Kaphatok 3 árplafonra ajánlatot?
    Melyik monitor adná a legjobb élményt max 40000 forintig, 35000 forintig, 30000 forintig? 30000 forintig?

    Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    A legjobb élményt szeretném a rám jellemző felhasználás mellett. Gondolom a nagyobb jobb. A 4K-ról azt hallottam, hogy nem ad akkora plusz élményt a full HD-hez képest. Elhiszem, és a legolcsóbb 4K monitorok 90000 körül kezdődnek. Kevés a 4K tartalom. Szerintem nem éri meg 4K-ra költeni.

    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Nem értek hozzá. Már mindegyiknek annyi változata van, hogy ha letennék mindet egymás mellé szerintem alig lenne ember, aki eltalálná, pontosan melyik melyik.

    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Sosem láttam ívelt monitort, nem tudom hogyan lesz tőle jobb az élmény. Az íveltet nyilván középről kell nézni. A távolság is fontos?
    Most 80cm-ről nézem a Samsung Model: S19B150N monitort. Az olvasószemüveggel onnan nagyon rosszul látni és az optikus szerint nem is szabad, mert nem arra való. A távollátó szemüveggel már picik a betűk. Néha távolabbról nézem a videókat, mondjuk 120 cm-ről. Nagyon ritkán 260 cm-ről, az ágyból. Onnan már semmi részletet nem látni.

    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    Semmivel. Rábízom az Intel Core i3-12100 4-Core 3.30GHz LGA1700 Box Processzorra. Intel UHD Graphics 730 integrált kártyát tettek bele a CPU-ba?
    Nem tudom milyen SYNC-re van szükség az én felhasználási szokásaimnál.

    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    ASRock B660M Steel Legend alaplapot akarok venni. Megnéztem az asrock.com-ot. Szerintem ez minden:
    1 x HDMI Port
    1 x DisplayPort 1.4

    Nekem nem kell a monitorra Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb. Eddig ilyen monitorom nem volt, nem hiányoztak ezek a csatlakozások a monitorról. Nem tudom, mi értelme lenne bármelyiknek itt, nálam.

    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Hm, honnan indul egy normális HDR monitor ára, ami megfelel a felhasználásomnak/hardvernek? Egy ideig nem fogok monitorra költeni. Ha tényleg sokat emel az élményen, akkor talán többet költök 40k-nál és tudjon HDR-t.
    Most megnéztem a Samsung mit ír. A HDR szép. Nem lenne rossz.

    CPU-nak ezt szeretném:
    Intel Core i3-12100 4-Core 3.30GHz LGA1700 Box Processzor

    Alaplapnak B660M Steel Legend-et, amiről ezt írja a Manual:
    Graphics • Intel® UHD Graphics Built-in Visuals and the VGA outputs
    can be supported only with processors which are GPU
    integrated. (A feljebb megadott i3-ról ezt írja az arukereso.hu: Intel UHD Graphics 730 integrált grafikus vezérlő. Remélem akkor ezzel nem lesz gond)
    • Intel® Xe
    Graphics Architecture (Gen 12)
    • Dual graphics output: support HDMI and DisplayPort 1.4
    ports by independent display controllers
    • Supports HDMI 2.1 TMDS Compatible with max. resolution
    up to 4K x 2K (4096x2160) @ 60Hz
    • Supports DisplayPort 1.4 with DSC (compressed) max.
    resolution up to 8K (7680x4320) @ 60Hz / 5K (5120x3200) @
    120Hz
    • Supports HDCP 2.3 with HDMI 2.1 TMDS Compatible and
    DisplayPort 1.4 Ports

    Ha az alaplapon és a CPU-n nem múlik akkor… Ha tud HDR-t is a monitor akkor mekkora árban kell gondolkodni?

    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Nem tapogatok képernyőt. Foltos lesz.

    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    A régi Samsung Model: S19B150N monitornál jó lett volna a dönthetőség, mert néha lecsúszok a széken és akkor megváltoznak a színek és nem lehet látni, mi van a képernyőn. Ennek elég szűk a betekintési szöge. Erről a dönthetőségről van szó? Ami a repülésben a pitch? Ha a monitor a repülőgép és benne ülünk. :D De most komolyan.
    Az álló képeknél és a dokumentumok írásánál nem lenne rossz ha a monitor 90 fokban elforgatható. Ezt jelenti a pivot, ugye? Ez lenne a roll ha a monitor repülőgép lenne.
    A yaw axis körül nem hiszem, hogy sokat kell forogni, mert csak én nézem a monitort. 45 fokot biztos sosem fog elfordulni a monitor, mert a fal állítja meg.
    A magasságban állítás… Én leginkább asztalon használtam eddig monitort és ezután is így lesz. Magasságban talán néha jó lenne 5-10 cm-t emelni. De ha eleve 5 cm-el magasabban lesz a monitor, a képernyő alsó széle akkor szerintem sosem lesz a magassága változtatva.

    Nézzünk árat arra, ha 0 opció van ezekből
    Ha dönthető.
    Ha dönthető és Pivot.

    A mai monitorok úgy készülnek, hogy utólag rászerelhetőek egy olyan szerkezetre, ami Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állíthatóvá teszi a monitort? Ha utólag meggondolná magát a user.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Ezt a #135134 kommentet leszavaznám és a kommentelőt blacklistre tenném, hogy többet ne is lássam mit ír. Mikor lesz az itcafen ilyen lehetőség? Nyilván nem olyan munkát végez és nem annyi pénzből él meg mint én és több szabadideje van mint nekem.
    Amit korábban írtam azt meg inkább kitörtem.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz Pro!Petya #135139 üzenetére

    Nem bántásból, de basszus ezeket neked mondta valaki vagy magadtól jutottál erre a következtésre?
    Még az is lehet, hogy valahol az itcafe-n. Igaz, nem tegnap.

    Érdemes lett volna legalább a topik összefoglalót átfutni kezdésnek.
    Elkezdtem olvasni. Felénél abba kellett hagyni, mert valamit el kellett intézni. Majdnem 70000 karakter. Nem rövid. El tudom képzelni, hogy még így is ki kellett hagyni dolgokat belőle.
    Mondjuk azt, hogy eltévedtem. Sajnálom!

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Új hozzászólás Aktív témák