Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Altapapa

    újonc

    Sziasztok!
    Tervezek venni egy új gaming monitort a következő hónapokban, de ötletem sincs, hogy mi lenne jó jelölt.
    Összeraktam most egy R7 7700x, 4070TI, 32gb 6000mhz buildet, szóval ezen minden IS menni fog ultrán, 2k/4k-ban az elkövetkező években elméletileg.

    - Elméletileg minden menni fog 4k-ban, de a gyakorlat sokszor mást mutat, főleg amilyen állapotokban jönnek ki játékok, szóval lehet a 4k-t nem fogom erőltetni, inkább legyen stabil a performance
    - 27" vagy 32"-es méret kellene, nem próbáltam még íveltet, nem tudom, hogy tetszene-e, azokat ki kellene először próbálnom
    - Fontos, hogy szépek legyenek a színek
    - 165hz alá nem szeretnék menni, nem tudom hogy sokkal fölé megéri-e
    - Nem próbáltam még íveltet, nem tudom, hogy tetszene-e

    Árban nincs konkrét elképzelésem, de 400 fölé nem igazán szeretnék menni szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Alta/Gergő ///// R7 7800X3D, RTX 4080 Super, 32GB DDR5 6000mhz - AW3423DWF #ultrawidemasterrace

  • Altapapa

    újonc

    Sziasztok!

    Monitort tervezek venni a következő hónapokban. Most raktam össze egy komoly buildet, szóval ezen minden IS menni fog.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    - Szerintem nagyon max 400.
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    - 27" vagy 32". Minimum 160hz.
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    - Nincs preferenciám, legyenek szépek a színek!
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    - Az mindegy, bár íveltet még nem használtam, ki kellene próbálnom, hogy tudjam, hogy tetszik-e.
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    - Gaming, egyszerűbb grafikai munkák, videóvágás, kis 3D.
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    - MSI 4070 TI
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    - DisplayPort
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    - Igen, fontos.
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    - Hagyományos.
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    - Nem számít, karra lesz rögzítve, "lebegni" fog.

    Köszönöm szépen a segítséget!

    Alta/Gergő ///// R7 7800X3D, RTX 4080 Super, 32GB DDR5 6000mhz - AW3423DWF #ultrawidemasterrace

  • Altapapa

    újonc

    A Samsung G7 27", ívelt, 2k 240hz 1ms monitoráról tudnátok véleményt mondani? 2k gamingre+munkára kellene valami. Habár 4070TI-om van, mennek vele dolgok 4k-ban is, de nem feltétlen bízom benne annyira hogy 4k-ra menjek rá. Mit gondoltok, tudtok esetleg ajánlani mást? Célozzam be inkább a 4k-t? A magas képfrissítés fontos, valamint szép színeket szeretnék :D

    Alta/Gergő ///// R7 7800X3D, RTX 4080 Super, 32GB DDR5 6000mhz - AW3423DWF #ultrawidemasterrace

  • Altapapa

    újonc

    Sziasztok,

    Sok sok review megnézése és a net áttúrása után próbálkozom újra.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    300-500 000
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    27" vagy 32"
    4k, de 27"-ből a 2k is elmegy, ha nincs jobb opció
    Minimum 144hz
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Félek az OLED-től, nem szeretnék beégett képet, munkára is használnám
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Mindegy, ívelt is oké munka szempontból is, mert lesz mellette egy 27" sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Napi 16 óra, munka (IT), játék
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    4070TI, de lehet később upgradelek 4080 superre ha ez nem lesz elég a 4k-hoz
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    DP
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Igen!
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Nem számít, vesa karon lesz



    Megmondom őszíntén, a Samsung NEO G8-ba beleszerettem, de utána megláttam, hogy tele vannak a fórumok emberekkel, akik arra panaszkodnak, hogy durván látható scan lineok vannak az ő példányaikon... Eléggé kiábrándító. A korábbi, 165hz modell, NEO G7 állítólag jobb ebből a szempontból, de a Samsung quality controllja szörnyű, nem tudom Magyarországon mennyire lenne lehetőségem 2-3x visszaküldeni, egy monitort, hogy jó példányt fogjak ki...

    Ezeken kívül semmi ötletem nincs, minden más, ami tetszett, az 2k OLED (LG, Asus, Alienware ultrawide), ami elég rizikós, mert munkára is használnám, napi 16 órát menne, egy OLED ezt tuti nem bírná.

    Előre is köszi!

    Alta/Gergő ///// R7 7800X3D, RTX 4080 Super, 32GB DDR5 6000mhz - AW3423DWF #ultrawidemasterrace

Új hozzászólás Aktív témák