Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KAMELOT

    titán

    válasz L4mie #93728 üzenetére

    Input lag van monitoroknál természetesen csak itt jóval kisebb. Minden attól függ milyen panel van a monitorban. Én 60Hz monitorral játszok és normál statjaim vannak. Azért ha van rá keret akkor igen jobb a 144Hz monitor ha tényleg jó játékélményt akarsz. Mindenki maga dönti el mire kell a monitor és milyet szeretne.

    V1200 - 18CORE - SUPRIMX

  • mnorbert17

    tag

    válasz L4mie #93728 üzenetére

    Szia! Érdekelne engem is egy jó mérésekkel alátámasztott válasz! De addig is leírom az én tapasztalatom a témában. Eddig egy Benq XL2420G 24coll, 144Hz, 1ms, TN monitorral játszottam főként pörgős fps-eket mint BF3 Noshar...stb. Nem vagyok természetessen sem eSportoló, sem pró sem semmi ilyen. Úgy az első harmadokban szoktam végezni, csapat nélkül, "Rambo"-módba... Aztán most lecseréltem a monitorom egy Asus PG279Q-ra 27coll, 165Hz, 4ms, IPS. Rögtön a váltás után 144Hz-en, én éreztem különbséget, mert lassabb volt a mozgás valahogy. (Lehet csak a nagyobb képernyö miatt..) Aztán feltettem 165Hz-re, és az segített rajta. Valahogy ellensúlyozta a lassabb reakcióidőt. Úgyhogy én eddig nem bántam meg a váltást, mert bár gyors fps-re azért továbbra is egy TN (24coll..?) Talán valamivel jobb, azért nekem aki másra is használom a monitort a 27coll IPS (persze 165Hz, 4ms) igazából jobb. Jobb rajta youtubozni, böngészni, fotók...minden. A G-syncre visszatérve, annak csak akkor van értelme ha nincs meg a 144fps egy játékban. Én mindíg 200fps-en játszom, és ha bekapcsolom a G-Syncet akkor érezhetően visszafog. Szóval ezek az én tapasztalataim a témában.

    [ Szerkesztve ]

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz L4mie #93728 üzenetére

    "Értem én az ms-ek hajkurászást, de tényleg érezhető háromezred másodperc?"

    Az a baj, hogy az nem három ezred mp difi. Amit a dobozra ráírnak az a legjobb eset. Jobb TN 1-4ms. Ellenben
    VAnal nagyon nagy tartományban mozog. Legjobb esetben 4ms. Legrosszabban meg 40-100ms. És itt bukuk el pörgős FPSre VA.

    Én pörgős fps, progamingre 100% 144z+os TNt vennék.
    Ha pörgős fps, multi fps... nem játszik akkor mehet IPS is. De VA semmi esetben.

    VA annak kell aki idegbajt kap az alacsony kontrasztól, az IPS glowtól de pörgős fpst, multi gamet nem tol. Én total warozok oda a legjobb imo a VA. Multi fpsre? jujjj....

    "Casual fps játékos érzi?"

    Nézz rá a linkelt videora.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák