Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz ikarigendo28 #35026 üzenetére

    Ami a nagy kérdés, tudnék e profitálni a wide gammutból meg 8bit nél nagyobb színmélységből, gtx 570 em van, nincs display port, csak mini hdmi meg dvi-i, ebből én úgy értelmeztem hogy 10 bit/channelre nem is lennék képes

    Van valami mókolt quadro driver, majd madgie kisegít, neki működik. Persze DP akkor is kellene. DVI kevés lesz hozzá. De a jövőben még lehet DP-os kártyád. Nem vágnám el magam a fejlődés lehetőségétől, csak mert jelenleg limitál valamiben a technika.

    - U2711 - érdemes e elgondolkozni ezen?
    Érdemes. Ha találsz még belőle. Szerintem még érdemesebb is, mint az U2713H,de ezzel csak az én külön véleményem.

    - PA279Q - most láttam, hogy lesz ilyen is, talán érdemes bevárni?
    Én nem bízok az ASUSban,de újabban nagyon mozgolódnak. Ha nem adják fel, előbb utóbb csak lesz belőlük valami.

    Mennyire bonyolult és szükséges ezeket a monitorokat kalibrálni (nagyon macerás e ez az aRGB, sRGB váltás: ha én RAW képeket aRGB szinterben megcsinálom frankon, az ezt megjelniteni kepes monitoron, majd kiexportálom sRGB jpg be ... tök felesleges, vagy van értelme ennek?
    Szerintem azért mert a felhasználók "igénytelen" módon fogyasztják a képeidet, neked nem kell annak lenned. Nem tudhatod nem hozza-e úgy a hadiszerencse pár hónap múlva, hogy sok printet kell csináltatnod, és akkor valkarózhatsz. Szintén azt tudom mondani, hogy ne vágd el magad a fejlődés lehetőségétől, ha egyébként megengedheted magadnak a kicsit jobb technikát anyagiakban.

    Hardwaresen kell e / lehet e kalibrálni (dell-nél talán van megkötés hogy csak 1 félével működik?) Ezeket a kalibrálásokat gondolom csak úgy lehet megcsinálni hogy a használni kívánt gépre van dugva, más rendszeren másik kalibrálás kell? Milyen gyakran?
    Ilyen felhasználásra kalibrálni kell. Ki merem jelenteni, hogy anélkül igénytelenség fotófeldolgozást profi szinten csinálni. Igazából lehetetlen is. Azon a gépen amin használva lesz, és kb. fél évente érdemes újra.

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Új hozzászólás Aktív témák