Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz sfefe #131417 üzenetére

    Ha engem kérdezel persze. A többségi monitornéző viszont távoli úri hóbortnak, akár felesleges marketingfogásnak tartja, nem lát különbséget vagy ha lát is, megvan nélküle. Nekik a jobb, mert kisebb pénzből is elérkezik a boldogság. Ugyanakkor... lehet bármilyen smooth a görgetés, ha vibrál.

  • sztivo

    Topikgazda

    válasz sfefe #131417 üzenetére

    Minden téren kényelmesebb, nem csak játékosoknak. 75Hz az már a vállalhatóbb kategória, de 60-ra már sosem térnék vissza.
    Az a Samu TFT monitor, még CCFL megvilágítással.

    totron
    Igazából 2016 után már szerintem minden monitor PWM mentes. Amit meg ma már a boltokban kaphatunk újonnan, az 100%-ban az lesz.

    zsoltip
    Mert sokan azt hiszik, hogy ez a "gémerek" kiváltsága. Némileg drágábbak, cégek erre nem áldoznak, aztán még gyártanak 60Hz-es kijelzőt is, amíg van rá kereslet.
    Továbbá kevés az a monitor, ami magas frissítés mellett szolid megjelenéssel bír, nem gagyi "gémer" beütése van és nem ordít róluk. Pl egy TUF hátoldala, a csirkeláb talpak, RGB stb.
    Talán a Dell-t emelném ki, mint üdítő kivétel, ezek a G és S szériák elég szolidak, nem ordít róluk, hogy nem csak irodai felhasználásra készültek.
    Most képzeld el, hogy bemész egy komoly megbeszélésre, öltönyös fazonok közé, és a full gamer, RGB megvilágítású laptopodról tartasz előadást, mennyire vennének komolyan? :P ilyen helyeken kerülnek elő a ThinkPad-ek, Latitude-ok stb.
    Ugyanezt tudom elképzelni, hogy az anyagi vonzat mellett ezért sem költenek cégek ilyen monitorokra, így ők kereslettel vannak a piacon, akiket a gyártók kielégítenek ilyen téren a 60-75Hz-es monitorjaikkal. És a végén vannak azok, akiknek fogalmuk sincs mi az a frissítési ráta, miért jobb, ha magasabb, illetve a kevésbé tehetősek is (fejlődő országok pl).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák