Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Üdv.
    Tud valaki olyan céget, (forgalmazó és kivitelező egyben) aki Siófok-Tamási-Dombóvár környékén foglalkozik komoly, megbízható szinten Japán (Daikin, Toshiba, Pana, Fuji - és csak ezek!) klímával és adna egy multi rendszerre ajánlatot helyszíni felmérés alapján? Nem most lenne aktuális, szezonban, elég ráérős a dolog. A kivitelezés dátuma ~2020 tavasz lenne.
    Jöhet privátba is. ;)
    :R
    Köszönöm.

    Geller

  • Geller72

    veterán

    válasz Chaser #32033 üzenetére

    Igen, a mitsut kihagytam. Jöhet az is. A multinmuszáj lesz, mert annyira tré a ház eltendezése hogy egy egységgel nem lehet jól megoldani. Amúgy mi a bajod a multival? :U

  • Geller72

    veterán

    válasz Chaser #32059 üzenetére

    Hát nem tudom. Én amiket néztem, ott a kültéri egységek igen húzósak voltak a beltérivel szemben. Itt most nem az öt forintos akciós szettekre gondolok pl. Egy beltéri 100-200 közt van, az ahhoz tartozó kültéri meg 3-500. (Igaz, ezek közül a drágábbak már 3 beltérit is tudnak kezelni.)
    A redundancia jogos. ÉS mivel H kateg lesz, nekem kell a fűtés része is, azaz hogy az is elég erős legyen. Gondolkodtam a mennyezetin is, de az komolyban elég húzós lenne és abból sem elég egy. Nem a teljesítmény miatt, hanem a rossz elrendezésből adódóan.

  • Geller72

    veterán

    válasz Chaser #32061 üzenetére

    Gagyit nem szeretnék venni, a garancia a termékre és a beépítésre is kell, hogy minél több legyen, ezt azért nem az akciós klímák fogják a legoptimálisabb mértékben "tudni". Wifi nem érdekel annyira, de legyen halk a beltéri egység és komoly teljesítményű mind hűtés és fűtés oldalon. Ezt azért a 200k all in cuccok közül nem sok fogja tudni. 8Mondjuk a 19db-t. Gondolom, sejted, hogy nem ezen áll vagy bukik a fűtésem, adott egy kondenzációs hőközpont, elég komoly gépészeti megoldásokkal - lévén szakmailag is közel áll hozzám ez a terület. Tehát nem fagyok meg, ha betérdel a klíma. ;). A klíma fűtés oldalát a H energia miatt preferálnám a fűtési szezonban. No meg, mert több mint valószínű, hogy meg lesz támogatva a rendszer napelemekkel a közeljövőben, így annyira nem lesz probléma az energiafogyi, mert amit kiveszek a hálózatból télen, és nyáron a klímával (is) azt a napos időszakokban nagyrészt vissza fogom termelni. :) A gázt nem tudom, ezért szeretném, ha a fűtési oldalról tudnám majd hasznosítani a klímát. ;). 2 szettel szeretném azért megoldani.

    Kérdezni akartam már a szakemberektől:
    -Mennyit számít az, hogy a kültéri egység hova van felszerelve? Mármint például ha a napos, eleve baromi meleg oldalfalra szereltetem fel, vagy a mindig árnyékosra? Alapból nekem az tűnne logikusnak, hogy sokkal kevesebbet kell dolgoznia az egységnek akkor, ha nem a napon, a 70 fokban van, hanem mondjuk az árnyékban a 25-ön. A cumi ebben általában az, hogy sajna a vezetékezést nem lehet megoldani normális távon belül, a + méterárak meg elég horror kategóriában vannak. Mennyire csökkenti az élettartamát egy kültérinek az, ha szinte mindig abban a dög melegben, a napon működik? Annak ellenére, hogy ventilálva van. :U

  • Geller72

    veterán

    válasz Chaser #32070 üzenetére

    A helyzet az, hogy a 2.5-ös verziók eleve kiesnek, annyira kicsi a teljesítményük, még a 3.5 felettiből is legalább 4 kellene. Ami kizárt. Alapból a minimum 4-5kWh-s cuccok lennének a minimumok még szettre is, amik meg már közel nem férnek bele árban abba a 200k-ba, amit említettél. Klímából alapmagasságú, átlagos energetikai jellemzőkkel bíró lakás esetén minden 10nm-re 1kWh teljesítményigény jut, fűtésnél ennél több. Ha azt a minimum 10+ kWh klímát számolom fűtésre egyáltalán nem biztos, hogy olcsóbb lesz, mint a kazán úgy, hogy a két hálószobán kívül minden máshol padló és oldalfali/mennyezetfűtés van. A + szigetelés feldobása lesz majd ami sokat elmond, utána kíváncsi leszek arra, hogy melyik eszköznek mennyit kell üzemelnie. A klíma akkor lesz gazdaságos, ha lesz napelemem, ami megtermeli a kellő energiát és nem úgy kell majd megvennem a szolgáltatótól. Ez főleg nyáron, a hűtési időszakban lesz fontos, mert akkor a H energia nincs, hanem teljes áron kapod. Ott meg egy esetleges 10kWh-s óránkénti fogyi tud áramszámlát generálni, ha nincs, ami ellentételezze. :D. Én is szeretném legalább a fűtést kiváltani (amikor csak lehet) elektromos fűtéssel - ami tisztább is, de ez a napelem nélkül nem megy. Azt kiszámoltam/tuk, hogy ha lenne napelem, akkor a fűtésem közel nullszaldós lenne árammal, átlagos teleken. A klíma kell, mindenképpen húzós lesz, ezzel már tisztában vagyok. ;). Az igények miatt is írtam, hogy a 200k-s (2.5kWh-s) árkateg nekem biztos hogy nem fog megfelelni, mert egyszerűen ebben az árban ilyen teljesítményű cucc nincs. (4-5kWh-s kivitelben).

  • Geller72

    veterán

    válasz Chaser #32074 üzenetére

    "most 2,5-es 3. emeleti panelben, reggel 6 órától kb du 3-ig kapja a pofájába a tűző napot, kb 22-22nm-t"

    - :D. A szobáim darabja több nm ennél és 3m a belmagasságuk. Tehát a két legkisebb szobát nézve már 5kWh+-nál tartunk és sehol nincs a többi helyiség. Az előterek közül a nagyobbikba 7 nyílászáró csatlakozik. :D. Azaz ennyi helyiség nyílik csak onnan.

    "megnyugtatlak, nem fogod 5kw-os szörnyekkel telepakolni a lakást"
    -Pedig de, mert nem fogok helyiségenként egy szettet felrakatni, az tuti. :D. Hogy nézne ki a ház. :D. Aműgy pedig vannak ilyen teljesítményű, halk cuccok (19dB). Erre mondtam, hogy ez nem a 200-as kateg lesz.

    Na de majd kijön egy szaki és megdumálom vele. ;).

  • Geller72

    veterán

    válasz arcitec #32078 üzenetére

    Az is kérdés, hogy ha majd rá kell tölteni, akkor melyik mennyibe fog fájni. Mert ugye a kevésbé barátabb cucc sokkal drágább tud lenni. :U

  • Geller72

    veterán

    válasz arcitec #32083 üzenetére

    Most az hogy mennyire bullshit, kurvára mindegy, ha te vagy én azután fizeted meg a zsetont, hogy valamelyik majom agyából éppen hogyan pattant ez ki. Amikor kifizetem, nem az számít, hogy melyik mennyire környezetbarát valóban, hanem az, hogy mennyit fizetek érte. A kevésbé környezetbarát cuccért sokkal többet. ez az, ami fix. Bullshit ide, vagy oda. Persze nem a szerelő fizeti meg azt, ha a kuncsaftot meggyőzi, hogy egyik sem szennyező, de amikor majd utána kell tölteni, akkor nem egyformán fog az a bizonyos ceruza. ;] Erre mond azt, hogy nem így van. :D.

  • Geller72

    veterán

    válasz arcitec #32085 üzenetére

    1m-en, ha 5mm-el lejjebb fúrod a második lukat, normális vízmértéknél már jó esetben csak vonalas vagy. :D.
    Írhatnám azt, hogy így adta ki, de a konzolon lévő furatok mintha oválisak lennének, azaz ha a szerelő nem tré, akkor olyan vizet állít be, hogy nem tudsz belekötni. :D. Szerintem minimum ciki, ha egy szakember nem akar precízen dolgozni akkor is, ha a technológia azt nem követeli meg. Időben ugyanannyi ha jól csinálom meg, mintha szarul. ;] :P Tehát akkor megcsinálom jól. Ez nekem alap.

  • Geller72

    veterán

    válasz pjen #32087 üzenetére

    Ha! A hmv kollektorom is ilyen elvileg, van rajta több tágulási, mikrobuborék-leválasztó, saját folyadékával feltöltve, a gyártótól jöttek szakemberek gyári nyomáspróbát végezni ( a gar csak így érvényes) és a második évben mégis lelevegősödött. :D. Ok, az ment garban. Ahogy írtad is. A zárt rendszer addig jó, amíg jól van összerakva. :K

  • Geller72

    veterán

    válasz arcitec #32099 üzenetére

    3 napja töltöttek rá a klímámra a kocsiban. Nem sok fogyott belőle, de fogyott. A klíma amúgy minden tavasszal ki van tisztítva. 0.1kg R134a folyadékot töltöttek utána. (Kis autó, kis rendszer) A folyadék br. 2200 ft volt, a munkadíj (márkaszervizben) 6.350.- ft volt, szintén Br. Eddig két kivétellel mindegyik kocsimban kellett rátölteni a klímára. A kocsi hűtőfolyadékrendszere is zárt, mégis kell rátölteni. A kocsi egyébként nem merci volt, hanem egy japán gyártmány. De volt bömösöm is, amire kellett tölteni. Lehet, hogy ha csak 5 év alatti kocsijaim lennének, akkor az állításodat igaznak tartanám, de jellemzően inkább 5 évnél idősebb autókat preferálok az értékvesztés miatt, ezért az is szerepet játszhat a dologban, hogy az idő előrehaladtával a szivárgás létező probléma lehet. Ezt kategorikusan tagadni azért...:/

    A márkaszervizben, a srác aki csinálta a klímát, csak a klímákkal foglalkozik. Azt mondta, hogy a 10 éves autónál ennyi veszteség abszolút nem meglepő és nem mennyiség. Nagyon sok utántöltésük van, az is igaz, hogy nem csak a saját márkás autókat szervizelik, hanem úgy általában mindent. A srác is azt mondta, hogy nagyjából 10 éves korig nem jellemző a folyadékveszteség, ha nincs egyéb hiba, viszont ezt követően többnyire jelen van. Az is igaz, hogy az embereket ez addig nem is érdekli, amíg nem érzik, hogy valami nem stimm, tehát a legtöbb ember nem is tudja vagy nem foglalkozik vele, ha olyan szintű folyadékveszteség van, ami nem érezhető drasztikusan a klíma működésében.
    Lehet, hogy csak az én szokásom az, hogy ha autót veszek, akkor alapból átnézetem és ezek közé tartozik a klíma tisztítás is (amit minden évben egyszer tavasszal amúgy is megcsinálunk) és ha valami nem ok, akkor az utántöltés is. Mercim még nem volt, de ezek szerint lehet, hogy azzal kellene csak járni. :D.

Új hozzászólás Aktív témák