Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkazmer

    addikt

    válasz ANT #542 üzenetére

    Nekünk annó azt mondták, hogy a fujitsu, az lg, a panasonic, és még valami, ami most nem jut eszembe jó klímákat gyárt. Így mi egy fujitsu mellett döntöttünk. Nálunk szempont volt a környezetvédelem is, így a valamivel drágább, de környezetbarát gázzal működő verziót vettük(ez is lehet fontos tulajdonság)

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • Füleske

    addikt

    válasz ANT #542 üzenetére

    Inverteres klíma erősen ajánlott ha nem a legalja kategóriából válogatsz.
    Energiaosztály minél jobb annál drágább a klíma általában. Hogy meddig mész el árban az a pénztárcádtól függ.
    Teljesítményt befolyásolja a szoba mérete m3 - ben, fekvése , tetőtéri - e , hány ablak van , hőszigetelés milyen. A klímás úgyis felméri , ezt a részt bízd rá.
    Daikin a legjobb , ha van rá sok pénzed.
    Ha kevesebb van rá akkor Fujitsu , Toshiba , LG , Hitachi , Sanyo , Panasonic , Samsung. Ezek minőségi klímák.
    Ha még kevesebb akkor Midea , Gree , Teknopoint , Hisense , Fisher. Nem nevesek de azért még nem az alja.
    Ha még kevesebb akkor Vestel , ETA , Dimarson , Alien , Nimbusz , Hausmeister , Daewoo .... és a többi noname nagyáruházas .Ide tartozik még az AEG , Elektrolux , Whirlpool is , csak drágábbak , de a belsejük ugyanez a noname.
    Ha valamit kihagytam volna vagy máshogy van szerintetek szóljatok.

  • tkazmer

    addikt

    válasz ANT #544 üzenetére

    Hát:) Az a helyzet, hogy nem tudom. A használati útmutató már nem tudom merre van, a rajta lévő serial numberre, és model numberre semmit nem dob ki a google. Igazából hűt, elég jól, és ez a lényeg:)

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz ANT #611 üzenetére

    A katalógusa elég semmit mondó, abból nem derül ki

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz ANT #615 üzenetére

    Igen arra gondoltam, ez vajon minősíti a gyártót ?
    Vagy semmi köze hozzá ?
    Nagyságrendlileg ennyiért, kapsz Hitachi air exchangert, ahol én néztem 202 000
    2,5 névleges teljesítményű
    Az tud vizszintesen fújni, de egy szaküzletben azért less rá, mert nem 100 % de így emékszem
    Valahol 10 év gari van rám lehet központilag, de néztem most, és van ahol csak 1 et vállalnak rá, nyilván nem ott venném meg

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz ANT #619 üzenetére

    Az hogy függölegesen mozog automatikusan, nem jelenti azt, hogy vizszintesen fúj teljesen
    Ezt az enyém is tudja, holott, ha a vizszintest nézzük 0 foknak akkor ez kb 30 fok ban jön le
    Kézzel fel lehet nyomni ugyan vizszintesbe, de nem tudom mennyire árt a gépnek
    Azt javaslom, hogy menj el egy olyan szakuzletbe, ahol forgalmazzák, és lehetőleg ki is van állítva, és próbáld ki
    Hallgasd meg stb ....
    Az air exchanger, az nem szürő, hanem a szoba kiszellöztetésére utal, friss levegőt is tud befujni
    Szürők persze abban is vannak
    Az általad belinkelt cégen ott van a hitachiról is egy kis szösszenet nézd meg aztán dönts
    Ahogy én olvastam plazmaszürő nincsen benne
    Most is és máskor is érvényes az a szabály, Ha ki van egy konkrét típus választva, akkor nyugodtan válaszd az extra szurőkkel felszerelt változatot, mert biztosan hozzá járul a légtér minőségének a javításhoz
    De ne válassz egy készüléket csak azért, mert ilyen meg olyan szürő van benne, mert csalódni fogsz

    Amit érdemes mérlegelni, az energiahatékonyság, ezt persze nem tudjuk leellenőrizni,
    ill... egyféleképpen, hogy meg kell nézni a nemzetközi hivatalos oldalon lévő adatokat. Ha mind a 2 esetben azonos, akkor valószínű, hogy igazat írnak, ekkora cég nem engedheti meg, magának hogy hazudjon.

    A Pana val érdekes a helyzet, mert a Magyarországi oldalon, 5 egész valamennyi coop értékeket ír a deluxe ra .
    A katalógusban meg 4 egész valamennyit, ami azért hihetőbb.
    Jobbat mint az ururu sarara nak, ami azért kétséget ébreszt fel bennem az adatok pontosságát illetően, habár minimálisan olcsobb a Daikin uruur sarara -tól
    Akár igaz is lehet.
    A webről leszedhető popspektusban nincsen benne, bár rá lehet jönni, hogy melyik akar lenni, de ott pl a web írja az oxigen zuhanyt
    (Nem egyenlő a külső szellözttéssel!!!)
    De a katalógusban meg nem !!

    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy pana rossz lenne, sőt, szerintem nagyon jó minőségű, mint a Japán gépek, persze a Daikint nem éri utol, jelenleg, csak árban.
    Csak azt akarom mondani, hogy a különböző helyeken fellelhető gépek adatait le kell ellenörízni, saját magadnak a neten , Boltos, azért nem a legjobb, mert neki érdeke, hogy eladjon stb...,. Bár a szakboltokra azért nem ez a jellemző...



    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz ANT #710 üzenetére

    ha tutira akarsz menni, akkor minden leállítás elött

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

  • ati2

    őstag

    válasz ANT #727 üzenetére

    Köszi, az ASYB sorozatra DC inverteres kompresszort és ventilátort írnak, az ASYA-ból meg sajnos csak a 14-estől felfelé van :W.

    De gondolkozok egy ilyenben is, mint a tiéd.
    A szűrőket nálad milyen gyakran kell cserélni, vagy hány mosást bír ki?

  • tkazmer

    addikt

    válasz ANT #742 üzenetére

    ok, ezt nem tudtam, nekünk ismerős dolgozott ott, ő ajánlotta...mindenesetre jól dolgoztak, ez tény.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • BITBOYS

    addikt

    válasz ANT #747 üzenetére

    Nálam is távfűtés van, de egy másik kecóba ilyesmit tervezek beszerelni. Azt írják -15 fokig lehet vele fűteni, egész takarékosan. Nekem ez még új.

    Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

  • BITBOYS

    addikt

    válasz ANT #749 üzenetére

    Fujitsut néztem ki, de még képlékeny. Ő lenne a kiválasztott.

    koxx: Ezen már én is átrágtam magam:) Olyat kell nézegetni, ami -15 fokos hidegben is biztonsággal üzemképes. Inverteres legyen, ez az egyik fontos szempont.

    [ Szerkesztve ]

    Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

  • BITBOYS

    addikt

    válasz ANT #752 üzenetére

    Már csak azt kellene megtudnom, mennyire fontos a DC Inverteres verzió. Különben hihetetlen mennyit fejlődtek a klímák. Azért az nem rossz, hogy 1240w felvett áramból 6700w fűtőteljesítményt kreál:)

    koxx: Daikin a klímák Mercije :) Nézegettem én is, nekem kicsit drága. Mondjuk biztos megéri az árát, mindenki csak jókat mond róla.

    [ Szerkesztve ]

    Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

  • BITBOYS

    addikt

    válasz ANT #755 üzenetére

    Mit találtam! SAMSUNG AQV12MSAN / AQV12MSANX [link]
    Samuk mennyire megbízhatóak?

    Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

  • Jocoshop

    csendes tag

    válasz ANT #901 üzenetére

    De szerintem jobb mint a matusi meg az orion se jo álitolag ezek brutto 45 000ft akcios készülékek és akkor be is kell szereltetni :F pld akit flehivtunk mondta hogy oriont nem forgalmaz sokszor elromlanak.

    Nekem egy kiss szobába kéne olcson jo lenne drága is ha a felszerelés nem lenne anyi majdnem mint egy klima :W

  • asha07lcc

    tag

    válasz ANT #901 üzenetére

    Az energiacimke egy az EU által alkalmazott minősítési rendszer. Ennek meghatározását a
    klímaberendezés gyártóitól is megköveteli a törvény, amely szigorú szabályokhoz kötött.
    Sajnos a tapasztalat azt mutatja sok esetben ez a rendszer nem pontos illetve nem a tényleges
    fogyasztást mutatja. A tesztelés körülményeitől egy berendezés mért adata-azaz a minősítése- is
    nagyban függ.
    Ezért a neves és minőségre ügyelő gyártók az energiacimkét fenntartással kezelik, illetve egyéb
    minősítési rendszert is felállítottak együttműködve az energiacímke előírásaival.
    Ennél szigorúbb illetve az adott üzemelési és egyéb paramétereket a gyakorlatban
    nyomáshőmérsékletpáratartalom
    illetve egyéb sok változó paraméter alapján is ténylegesen és nem a
    gyártó adataira támaszkodó azokat bevizsgáló független minősítési rendszer melyet a hűtés és
    klímatechnika is elismer az EUROVENT rendszer. Ez az alábbiakkal részben egyezik.
    Az Eurovent a gyártók egy olyan nemzetközi testülete, mely tagjai elkötelezték magukat a
    légkondicionálás
    folyamatos fejlesztése mellett az európai piacon.
    E szervezet tagjai önként vállalják, hogy termékeiket egy független laboratóriumi hálózat tesztelje.
    Leírásai
    pontosak és egyértelműek.
    Mit jelent a COP?
    A COP egy mérőszám, mely a hűtő és fűtő rendszerek energiahatékonysági mutatója.
    Klímaberendezések esetében a hőszivattyús (azaz fűtő funkcióval is rendelkező) berendezések
    kapcsán "fűtési jósági fok"-nak is hívjuk. Értéke a leadott fűtőteljesítmény (adott környezeti
    hőmérsékleten) és az ehhez felvett elektromos teljesítmény hányadosa. Innen a dimenziója (W/W).
    Minél magasabb ez az érték, annál jobb hatásfokú tehát adott fűtési feladat ellátásához kevesebb
    áramot felhasználó, így energiatakarékosabb a berendezésünk.
    Mit jelent az EER?
    Az EER érték hűtési üzemmódban, adott környezeti hőmérsékleten utal klímaberendezés
    hatásfokára. Hűtési jósági foknak is nevezzük. Ez a szabvány érték azt mutatja meg, hogy a
    légkondicionáló berendezés adott elektromos energia felvételnél milyen hűtőteljesítménnyel bír. Az
    EER a hűtőteljesítmény és az elektromos teljesítményfelvétel hányadosa. Az EER az egyik
    legfontosabb jellemzője a légkondicionálóknak és egyben az energiaosztály meghatározója.
    Az energiaosztály jelölésére az energiacímke szolgál és szabvány szerint meghatározott formája
    van.
    Jól szemlélteti az adott légkondícionáló műszaki színvonalát, leegyszerűsítve, a magasabb jósági
    fokú klíma a jobb!
    Ismételten ki kell emelni, hogy az Eurovent minősítési rendszer többféle szempontból vizsgálja a
    besorolást így a tényleges, valódi adatok alapján sokféle paraméter figyelembevételével minősíti a
    készüléket-ett pedig a multi láncok nem közlik, szakcég, szakkereskedés viszont az esetek nagy
    részében rendelkezik erről is információval.
    Egy példa: 30C fok külső és 28 C fok belső hőmérséklet esetében a tesztelés az Uniós energiacimke
    értelmében A osztályosnak minősít egy tavaly(2007-ben) még D osztályban üzemelő készüléket.
    A kültéri egység hőmérséklete 45-55C fok között változik üzem alatt.
    Energiacimkéje lehet A ennek ellenére az Eurovent minősítése C vagy D lesz.
    Mi a megoldás: A tesztelés esetében az Eurovent korrekciós tényezőt is figyelembe vesz, mint
    páratartalom(hiszen a kültéri egység magas páratartalomnál nagyobb teljesítményt képes leadni a
    párolgási hőmennyiség igénybevételével) szélsebesség és irány és még sok összetevő ekkora mérési
    különbségeket okozhat.
    Ezért mindenképpen javasoljuk ezek figyelembevételével hozzák meg döntésüket.
    Célszerű a szakmai szempontokat figyelembe vevő és abban nagy gyakorlatot szerző vállalkozások
    tanácsát mérlegelni.
    Az alábbiakban látható az Európai Únióban használatos általános energiacímke és besorolás:
    A klímaberendezést energiatakarékosságuk szerint "A"-tól "G"-ig terjedő skálán helyezik el.
    Mivel az Eurovent besorolás ettől eltérhet és a tényleges mérési eredmények is, keressen meg
    szakembert aki ebben testreszabott tanácsot ad.Hosszú távon megtérül(már 1 szezon alat is)

Új hozzászólás Aktív témák