Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • windy

    tag

    válasz hcs57 #5007 üzenetére

    Nem tudom, mi van Debrecenben, mivel oda igen ritkán járunk. Ellenben azt tudom, hogy Békéscsabán (ami szerintem hasonló adottságokkal rendelkező vidéki nagyváros) jelentős mennyiségű LG és Daikin készüléket lehet látni a falakon. Ennek az az egyszerű oka, hogy az ország egyik legnagyobb klímás cége ott van, és Az utóbbi években ezt a két márkát nyomta. Tehát ez ettől is függhet, hogy a helyi piacvezető cég melyik márka mellett tette le a voksát. De tudnék mondani olyan kisvárost a Dunántúlon, ahol szinte csak Toshiba klíma van, mert a helyi egyetlen klímás cég csak azt forgalmaz.

    Nagyon tévedsz. A klímaszerelő általában nem azért ajánlja a drága klímát, mert bármiféle büszkeség lenne benne, hanem azért, mert az olcsó kínai, noname és társaival sokkal több a baj, lehet visszajárni javítgatni, mint a drágább minőségibb gépekkel. A mi cégünk tíz éve telepít Daikin klímákat (nem keveset), és a tíz év alatt két esetben kellett javítani készülék-meghibásodás miatt. Ellenben volt olyan év, hogy a Samsung inverteres gépek kétharmadához menni kellett, mert olyan gatya volt a minőség. Mi Mideát most már öt éve nem értékesítünk, akkor sem, ha ragaszkodik hozzá az ügyfél. A gyakori meghibásodáshoz itt még hozzátevődik az alkatrészek igencsak esetleges beszerezhetősége, pláne garanciában. Akinek az kell, vegye meg máshol, mi esetleg feltelepítjük, a munkánkra öt év garit vállalunk, de a gépre nem.

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz hcs57 #5007 üzenetére

    Nekünk Panasonic klíma van, de csak azért, mert az általunk választott kategóriában/tudásban nem volt készleten Daikin. De ha Mideát kértünk volna, azt is hoztak volna, hivatalos importból, tehát 5 év garral. LG-vel és Samsunggal nem foglalkoznak, azzal túl sok bajuk volt.

    A Panasonicnál mondta, hogy melegebb éghajlatra tervezték, úgyhogy le fogja hűteni a szobát a legnagyobb kánikulában is :)

    Fűtésről nem tudok nyilatkozni, nem hinném, hogy arra fogjuk használni.

Új hozzászólás Aktív témák