Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Madn!ght

    addikt

    válasz oriic #18443 üzenetére

    Szép estét mindenkinek!

    Röpke 3 órát vett igénybe a költöztetés. :) Igaz nem győztem gyönyörködni a cuccosban. :B

    Nagyon szép, hatalmas, iszonyatosan tágas, nem egy hétköznapi... és még sorolhatnám!
    A fém váz nagyon masszív, a műanyag köntös nem kevésbé.

    A fórumtárs akitől vettem, a gyári 1 db hot-swap kivezetést mind a 6 tárolóra kibővítette, továbbá egy silverstone cmos-reset kivezetést is vett hozzá. :)

    A szerelés egyébiránt gyorsan ment volna, viszont a Vertex2 SSD a 2,5->3,5 átalakítója nem illeszkedett a hot-swap drive csatlakozójához. Kb 3 mm-rel lejjebb van az SSD. Ahogy elnéztem az átalakítóval van némi gebasz. (Kép Az átalakító alján lévő csavarhelyek nem teljesen a szegélynél vannak, hanem kb 3 mm-el beljebb, ebből adódóan nem illeszkedik...) Ennél a műveletnél eltöltöttem egy órát, mert nem akartam belenyugodni, hogy nem tudom megoldani az átalakító beszerelését. ;]

    No mind1, a hot-swap aljzat elég öblös, és betonstabilan tartja az SSD-t az átalakító nélkül is.

    Az asztali winyó beszerelése természetesen pillanatok alatt megoldódott, annak rendje és módja szerint.

    A házikóban gyárilag 2 db 18cm-es venti van, egy a bővítőkártyák alatt, egy pedig a winyók alatt terpeszkedik. (mind a 6 hot-swap helyet hűti, akkora)

    Továbbá van még egy 12 cm-es venti a gépház tetejében, az alaplapi csatlakozók mellett.

    Kicsit bajban vagyok a dimenziókkal, mert ugyebár 90 fokkal el van forgatva az alaplap. :)

    A kábelek elvezetését igyekeztem minél ízlésesebben megoldani. Pár képet csináltam a telómmal, ahogy lesz alkalmam, feltöltöm.

    "Sajnos" a hot-swap csatlakozói nem harisnyázottak, szintúgy a gyári ventiké sem. Ez kevésbé zavaró, viszont egy ilyen kaliberű háznál szerintem gondolhattak volna rá.

    Az alaplap tartó tálca hátulján kényelmesen el lehet a felesleges kábeleket rendezni, továbbá a tápegység előtt terpeszkedő óriási helyre gyk. még egy gép beférne. :)))

    Félre a tréfát elérkeztem, hogy beindítsam a remekművet. Minden kábelt bedugtam, powergomb benyom, ..... és semmi, meg se nyikkan... na gondolom mi a r@k van?! Azt hittem a power sw kapcsolóját mellédugtam az alaplapon, ezért gép oldallap ismét le. (itt jegyezném meg hogy ez nem olyan egyszerű, mivel a tető egyik modulját először le kell venni, hogy az oldallapokat el tudjuk távolítani)

    Kábeleket megvizsgáltam, minden a helyén volt. Ismét indítottam volna, de nem akaródzott beindulni...

    Ekkor ugrott be a CMOS resetelő cucc... Hát persze hogy clearon volt. :DDD

    Miután visszaállítottam, és minden belőttem a BIOS-ban műxik a gép. :)

    A gyári ventik tényleg nagyon halkak! Igencsak mellé kell hajolni, hogy halljam a hangjukat, ugyanakkor a gép tetején kellemes hűvös távozik.

    Összességében nagyon jó vételt csináltam úgy érzem. A korábban tervezett Fractal Design Xl, illetve az R3 sem lett volna ilyen. Még korábban az obsidian 800d-be voltam belebolondulva, szerencsére nem adtam érte 50k-t, mikor Laraxior árulta. (pedig nagyon gondolkodtam rajta)

    Ez a házikó remélem méltó utódja lesz a korábbinak, amelyik immáron 5 éve kiszolgálta a gyakran megújuló konfigomat. :K

    Még egyszer mindenkinek köszönöm a bátorító szavakat, és a segítséget! :R :R

    [ Szerkesztve ]

    ₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

Új hozzászólás Aktív témák