Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LordMephisto

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni. Többször átfutottam ezt a fórumot, rengeteget nézegetem az apróhirdetéseket, a westnotebook, a laptopsystems, a laptopszalon, és egyéb helyek használt üzleti gép kínálatát.

    Úgy látom, elsősorban használt üzleti laptopot érdemesebb nézegetni, de ha van olyan új gép, amit érdemes megfontolni, nyitott vagyok.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Áprilisban

    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    250-350, nagyon nagyon max, soha vissza nem térő ajánlat esetén lehet picit több.
    De nem baj, ha 350-nél kevesebb. :D
    (3) Felhasználás?

    Írás, kutakodás a neten, két böngészőben egyszerre 8-10 fül, online filmnézés (hbo go), hagyományos filmezés, office programok, zenehallgatás munka közben, Word Pressben honlap készítés, szerkesztés, Webshop üzemeltetés, ritkábban PhotoShopban képszerkesztés.

    5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15" Minél barátságosabb a szemmel, annál jobb. Minimum FullHD. Szép, élethű színekre lenne szükség.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Legfeljebb évente néhányszor, út közben nem használom. Egyik szobából a másikba kell átvinni néha.
    (7) Operációs rendszer?
    Windows 10, de nem baj ha nincs, van telepítőm és kulcsom is hozzá.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD fontos lenne a gyorsaság miatt. 250 GB, de ha léehet bővíteni, felturbóznám 500-ra vagy nagyobbra. Optikai meghajtó nem kell. RAM 16 GB, de legyen bővíthető.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények?
    HDMI csatlakozó, Gigabites net menjen rajta. Garancia elengedhetetlen. Fontos, hogy évekig kiszolgáljon.

    A mostani gépem egy 10 éves Toshiba L500-as, nem bánnám, ha az új gép is bírna egy 7-8 évet. Ehhez képest szintet szeretnék lépni. (Karbantartás, alkatrészcsere nem lenne gond)

    Nagyon tetszik a Lenovo P50-es széria, de nem tudom, az igényeimhez képest mennyire overkill. Érdekelhet a Thinkpad T580 is, de a kijelzőjéről megosztó információkat olvastam.

    Nem rajongok a HP Elitebookokért, de meggyőzhető vagyok.

    Surface Laptop 3 15" mennyire lehet tartós, javítható jó választás?

    Köszönöm a visszajelzéseket és a segítséget előre is.

Új hozzászólás Aktív témák