Új hozzászólás Aktív témák

  • zozzoo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nemrég meghalt szüleim asztali gépe és annak a helyére szeretnének egy notebookot.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Minél hamarabb
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    150k környéke de inkább alatta
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Böngészés, szövegszerkesztés, minimális filmnézés
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Sima tn panel, fix helye lesz ezért a betekintési szög sem kritikus, 15"-es de nem szükséges a fullhd
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    "asztali gép"-ként lenne használva
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    semmi
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Ha belefér akkor jó lenne ssd, különben ~500gb hdd. Ram szerintem 4gb elég, optika nem kell
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nem lesz hordozva, hajtogatva, külső egérrel és billentyűzettel használva. Ilyen feltételekkel olyan kéne ami a lehető legtovább bírja, ezért is gondoltam valamilyen használt üzleti gépre. Valamint milyen használt notebookos üzleteket ajánlotok, csak a laptopszalont használtam/ismerem.

    Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák