Új hozzászólás Aktív témák

  • Golyobis

    aktív tag

    Heló

    Milyen notebookot vegyek? -ből irányított ide az összefoglaló, ugyanis én elsősorban használt gépet szerettem volna.

    Röviden a lényeg:

    Szerettem volna egy könnyű, mindig magammal vihető gépet, elsősorban banki műveleteket csinálnék róla. Win 7 kritérium.

    Szóval a kérdések:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

    1-2 hónapon belül

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

    <100k (a kiegészítők nélkül)

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

    Netezés, banki műveletek, és alkalom adtán régi <2005 játékok

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

    -ii-

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

    13-14" sajnos a többihez nem értek

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

    Sok hordozás, főleg a hátamon, fontos a jó aksi (ami valószínűleg fel lesz újíttatva mivel használtról beszélünk), és a kis fogyasztás.
    Akár utazás közben is.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

    Win7 telepíthető legyen

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

    Tárhely 100-200 Gb. ssd nem olyan fontos, optikai meghajtó kell majd ( a régi játékok miatt), de fontosabb hogy könnyű legyen. Külső meghajtóval is meg tudom oldani ha úgy jóval könnyebb/jobb összeállítást kapok.

    szempontok fontossága:

    minőség, megbízhatóság (élettartam) > súly >(felújított) aksi kapacitása > ár > teljesítmény > minden egyéb (csomagolás/marketing/design/parasztvakítás/szükségtelen bizbaszok stb.)

Új hozzászólás Aktív témák