Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jayjay

    tag

    Ismeri e valaki ezt a hangkártyát?Creative X-Fi Xtreme Audio
    Jelenleg a sima Creative hangkártyám van, amivel elégedett is vagyok.
    Creative (Bulk) Audigy SE
    Mi a különbség a kettő között?
    Ismer valaki 10eFt alatt esetleg jobbat?

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • jayjay

    tag

    Először is talán leírnám a cuccokat.
    Yamaha RX-V650
    Asus P5Q-PRO
    Creative Audigy SE
    ATI 4870
    Jelenleg TV vásárlás előtt állok, de mivel egyben nézem a dolgokat kellene egy kis segítség.Jelenleg a gép az Audigy hangkártyáról van összekötve evvel a kábellal.
    A jelenlegi LCD TV-mnek nincsen HDMI bemenete csak DVI.AZ újnak természetesen lenne.A kérdés.
    Érdemes lenne csak a videókártyát lecserélni a jobb hangzásért?
    Sok filmet nézek (1080,720, Blueray stb), zenét hallgatok(mp3, flac).
    Mindenképp szükséges, hogy esetleg skype-olás közben is menjen a zene.Ezért van jelenleg egy + hangkártya a gépben.
    Ha meglenne az új TV-m, akkor ti hogy kötnétek be.KÉp, hang----HDMI TV-nek és innét az erősítpbe, vagy úgy ahogy jelenleg van.Kép-------hdmi TV-nek, hang hangkártyáról ----erősítőbe.
    AZ utolsó hozzászóláskban sokan dícsérítek a Xonar DS,D1 DX kártyákat.Gondolom a Creative drágább kártyái sem rosszak.Milyen kártya dobna a hangzáson milyen kábellal összekötve?
    Itthon van egy RCA SPDIF kábel elfekvőben, de kevés hangkártyának van ilyen kimenete.
    Remélem átlátható az egész.Előre is köszönöm a segítségeket.

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • jayjay

    tag

    válasz schawo #3134 üzenetére

    A DS DTS felkeverést tud, a DD-t csak továbbküldi, míg a DX DD felkeverést tud, a DTS-t csak továbbküldi.
    A korábbi megállapításod nálam nem játszik szerepet, mert az AV-Receiver csinál mindent, ha jól gondolom.
    Mi nálad a jó minőségű analóg kábel?Pl milyen márka és hol.
    A digitális az azt jelenti, ahogy én kötöttem össze a jelenlegi kártyámat a képen látható kábellal.
    Vannak ilyen átalakítók is SPDIF 3,5Jack---SPDIF Cinch.Ha ezt rádugnám a videókártyán lévő 3,5Jack-re és egy jó minőségű Cinch kábellal kötném be az erősítőbe, akkor lenne e különbség a képe látható 500Forintos kábel között?

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • jayjay

    tag

    válasz Az-X #3139 üzenetére

    Az" ár" hát nem egy ezüst kábelra gondoltam.Egy normális Az egyik helyen a lakásban van egy régebbi ONKYO AV-Receiver Onkyo és Jamo Surround hangfalakkal összekötve.
    A másik helyen van a Yamaha RX-V650[link] egy Magnat szettel összekötve.
    Úgy néz ki hogy egy Canton Ergo pár hangfalhoz olcsón hozzátudok jutni.Ez a régebbi Ergo, vagy egy Canton GLE 490-es lett kinézve.Ez tetszett a legjobban ebben az árkategóriában ahol próbáltam.
    A hangfalak kábele egy Oelbach 2,5-ös kábel.
    Egy! hangkártyát szeretnék a gépbe.
    Szóval azt mondjátok, hogy a képen látható kábel a legrosszabb megoldás összekötni a hangkártyát az erősítővel.
    Akkor ez a megoldás sem jó a leírtak alapján.
    Az SPDIF kimenetbe a hangkártyán beledugni ezt
    utána evvel a kábellal összekötni az erősítővel

    Ez a megoldás sem jó

    Nem jobb a digitális jel , nem tisztább mint az analóg jel?Schawo kolléga azt akarja mondani, ha jól értem, hogy a hangkártya szoftveresen átalkítja a jelet és az erősítő csak lejátsza az jobb, mint a digitális jel az erősítőbe be és az alakítja át a jelet.
    Hát nemtom.
    Olvasgatok én is a neten és sokan az optikai kimenetet favorizálják.Amúgy miért nincs minden hangkártyán ilyen kimenet?
    Pl ha egy Xonar DX-et vennék, akkor digitálisan csak ebben a hozzászólásban lévő képeken lévő módon tudom összekötni az erősítővel.Egy Xonar D2X-en már van RCA kimenet.
    Egy Xonar STX-et meg be sem lehet kötni analóg módon.Ez nem jelenti esetleg azt hogy a digitális jel jobb.

    Ha jól értem akkor az analóg bekötéshez 5,1-es rendszernél 3 ilyen kábel kell[link]
    Remélem átlátható :)

    [ Szerkesztve ]

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • jayjay

    tag

    Esetleg ez az adapter bedugva a hangkártya spdif out-jába??

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • jayjay

    tag

    Megpróbálok érthető lenni és ebben a fórumban is feltenni a stereo- házimozis kérdéseimet.
    Jelenleg egy Asus Xonar 1.3 slim kártyám van.Ez digitálisan coax kábellal van összekötve a Yamaha 650-es Receiver-emmel ami egy Canton Karat 790 hangfalakhoz lesz csatlakoztatva.Zenehallgatáshoz nekem kevés a minőség, amit ez az összeállítás nyújt.Amit elvárnék az egy kiváló stereo hangzás házimoziélménnyel kiegészítve.Ezen gondolom többféleképpen lehet módosítani.Szóval a hangfalak adottak és ehhez szeretnék egy tökéletes rendszert felépíteni.A gépemen vannak zenék , filmek amiket innét szeretnék átküldeni az erősítőnek.Nem Cd lejátszóról akarok zenét hallgatni, de hasonló közel azonos minőségben.
    Kérdések
    egy Asus Xonar ST-STX-et használ e valaki kifejezetten igényes zenehallgatásra?Nem Logitech hangszórókra gondolok.
    A fennt említett kártya ha megfelelne, akkor nem lehetne házimozira befogni, nincs DTS dekóder stb.

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • jayjay

    tag

    válasz bajnokpityu #3535 üzenetére

    Nem volt teljes amit írtam.A lehető legjobb megoldást szeretném zenehallgatásra filmre a PC-ből kicsikarni az erősítőbe.A jelenlegi le lesz cserélve nem mérvadó.A kérdés még mindig fennáll.
    ATI 5000-es videókari, vagy ASUS ST,STX.zért lenne jó ha valaki egy komoly rendszerrel tudna tapasztalatokkal szolgálni.

    Ez lett volna az egész hozzászólás

    Megpróbálok érthető lenni és ebben a fórumban is feltenni a stereo- házimozis kérdéseimet.
    Jelenleg egy Asus Xonar 1.3 slim kártyám van.Ez digitálisan coax kábellal van összekötve a Yamaha 650-es Receiver-emmel ami egy Canton Karat 790 hangfalakhoz lesz csatlakoztatva.Zenehallgatáshoz nekem kevés a minőség, amit ez az összeállítás nyújt.Amit elvárnék az egy kiváló stereo hangzás házimoziélménnyel kiegészítve.Ezen gondolom többféleképpen lehet módosítani.Szóval a hangfalak adottak és ehhez szeretnék egy tökéletes rendszert felépíteni.A gépemen vannak zenék , filmek amiket innét szeretnék átküldeni az erősítőnek.Nem Cd lejátszóról akarok zenét hallgatni, de hasonló közel azonos minőségben.
    Kérdések
    egy Asus Xonar ST-STX-et használ e valaki kifejezetten igényes zenehallgatásra?Nem Logitech hangszórókra gondolok.
    A fennt említett kártya ha megfelelne, akkor nem lehetne házimozira befogni, nincs DTS dekóder stb.
    Vegyek egy Stereo erősítőt és azt kössem össze a géppel?Digitális bemenetekkel ezeket találtam.
    Advance Acoustic MAP DA ll
    H/K 990
    H/K HK 3490
    Audionet SAM V2
    Analóg módon több lehetőség nyílik összekötni egy stereo erősítővel.Itt nem is kívánok példákat felsorolni.De ilyenkor mi lesz a házimozi részleggel?
    Nagyon szimpatikusak a Linn Majik DS-l[link], Naim Uniti megoldások.De ezek is Stereo megoldások és nem is olcsók.
    Talán a tökéletes megoldás egy Audionet Map l , Audinet AMP V páros lenne, de a netet böngészve Audiolab 8000AV, Audiolab 8000AP előerősítő+ végfok kombináció lenne a legjobb számomra.Ez utóbbi talán még az efogadható kategória lenne pénzügyileg.persze a legolcsóbb lenne egy házimozis AV erősítő ami teljesen leegyszerűsítené az egészet.
    Keretet nem írtam, mert nem tudnám megmondani mennyit szánnék rá.A hangfalaknál is lehetnek változások, talán Canton Ergo, Vento , T+A TS 300 350-es.Előbbi lenne a legolcsóbb megoldás, de a már meglévő Karat hangfalaim passzolnának a Karat 790-esekhez.Phonar P5-és P7-eset hallgattam ami nem nyerte el a tetszésemet.
    Tapasztalatok segítőkész hozzászólások nagyon érdekelnének.

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • jayjay

    tag

    válasz Recon666 #3550 üzenetére

    Nem akarok vitatkozni veled, de a gépemben lévő ASUS kártya digitális kimenetén szebben szól még a jelenlegi rendszeren is a zene, mint az alaplap spdif kimenetén.Elméleti síkon az elméleted igaz lehet, csak gyakorlatban nem.
    [I zenehallgatáshoz pedig sztereó erősítő kell, sztereó hangfalakkal, ha már jobb minőségű sztereó erősítőt veszel (pl 100eft felett) ,akkor fent áll az esély, hogy jobb dac can az erősítőbemint a hangkártyában, és akkor kell a digitális összekötés, de akkor felesleges az Asus Xonar STX/ST.]
    Nem Stereo erősítőt akarok venni.Egy hibrid megoldás kell, amin a zene kíváló minőségben lesz hallgatható.
    Itt egy kiváló példa rá link[link] USB Klang-nál olvass bele.Esetleg tudsz hasonló tesztet a neten?

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • jayjay

    tag

    válasz dudika10 #3553 üzenetére

    Ennek a Placebo effektnek sokan vagyunk szenvedő alanyai.Az olcsó az relatív.A cél meg egy ehhez tökéletes rendszer.Szerinted mivel van összekötve a hangkártya a Receiver-rel?
    Jó lenne ha valaki tapasztalatból tudna segíteni és ilyen problémával küzdött-közd mint én.

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • jayjay

    tag

    válasz Recon666 #3556 üzenetére

    Ha csak a hozzászólásom elejét és a teszteket sem olvasod el, akkor nem is tudom hogy írhatsz ilyet.Olyan hibrid megoldást nem fogsz találni, amiben a házimozi erősítőd zenére olyan lesz, mint egy jó minőségű audiofil sztereó kombo, a hangkártya csere nem hiszem, hogy sokat javítana a helyzeten.

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • jayjay

    tag

    válasz bajnokpityu #3561 üzenetére

    Pontosan mire vonatkozik a kérdés.Amúgy sok AV Receiver-t lehet csak előerősítőnek használni, de a minőség sohasem lesz olyan, mint egy kimondotott előerősítőnek.Ha érdekel, akkor valahol olvastam egy tesztet az Onkyo 905-ös vagy 906-ost hasonlították össze egy kimondottan jó előerősítővel.Elvérzett az Onkyo , ami annak idején a legjobb AV Receiver volt a kategóriájában.De mint minden relatív és az igények is mások.

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • jayjay

    tag

    válasz Recon666 #3558 üzenetére

    Megpróbálom egyszerűbben megfogalmazni, de a másik fórumban egyből értették hogy mit akarok.
    A lényeg hogy minél egyszerűbb legyen.A szgépen lévő zenéket és filmeket szeretném a legjobb minőségben hallgatni és nézni.Valószínű egy ilyen előerősítőbe lesz csatlakoztatva egy komolyabb végfokkal.Ehhez mi a legjobb megoldás a szgép oldalán.Másképp fogalmazva hogy lehet elérni a legjobb hangminőséget kicsikarni a szgépből.Mozira és zenére is használnám.
    ATI hangkártya 5000-es széria HDMI ki ??
    Vagy valamilyen hangkártya??
    Ezért lenne jó ha egy STX tulaj leírná a tapasztalatait, vagy olyasvalaki aki szgépről hallgat igényesen zenét.
    Amit írtál 2 hangkártya és állandóan váltani az elég körülményes.
    A tesztben az áll hogy az Audinet Előerősítőt összekötve usb-vel a PC-hez olyan minőségben lehet zenét hallgatni, mintha egy nagyon jó CD lejátszót csatlakoztattál volna hozzá.A baj az, hogy csak stereót tud usb-n keresztül(nincs Dolby Digital).
    Erre is gondoltam, mint alternativa[link]

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • jayjay

    tag

    válasz bajnokpityu #3569 üzenetére

    És ezt hogy akarod megvalósítani?2 különböző erősítőbe vezeted a hangot?

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • jayjay

    tag

    válasz KMT #3582 üzenetére

    És ezt hogyan ajánlanád megvalósítani?
    pl 2 hangkártyával?
    Külső DAC , 1 hangkártya?
    Ha XBMC-n filmet és zenét hallgatok, akkor hogy kapcsol át a bemeneteknél?Vagy más programot kell használjak pl Winamp.A Logitech Harmony táv.-ómat hogyan tudom itt kihasználni?
    Külső Dac-okról már régóta olvasok teszteket.Pl A Styleaudio Carat-Sapphire nevű D/A konverterben ua a Burr-Brown PCM1792 Chip van mint az Asus STX-ben.Az előbbi kb 3szor annyiba kerül és állítólag nagyon ajánlott vétel.Azt írják sok meghatározója van a hangminőségnek.pl nem mindegy milyen áramkábelt használsz stb.Külső DAC-ból határ a csillagos ég(100-x000euró.).
    Szerintem elöszőr megveszem az előerősítő-végfokot és csak utána foglalkozom a Dac-al.

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • jayjay

    tag

    Adott a gépem( Q9300, Asus P5Q-Pro,4870 512MB 2*2Gb OCZ Platinum1066, CM Hyper 212+Scythe Slip Stream, Asus Xonar HDAV1,3Slim, Chieftec LBX-03, Corsair 450, Samsung 1,5TB-750GB-1TB, Coolink SWIF 12cm,92mm,Xilence XP-FCP, Samsung 2232BW, Imon Inside, Logitech Harmony 555).
    Jelenleg digitálisan van összekötve egy Yamaha AV Receiver-rel(Asus Xonar HDAV1,3Slim).Az alaplapival összekötve akár digitálisan, akár analóg van különbség.
    A rendszeremben a Yamaha lett a gyenge láncszem, amit már le akarok cserélni.Már írtam korábban hogy egy olyan rendszert akarok, amit zenére, filmre is használni akarok.Ha egy előerősítő-végfok kombit vennék, akkor nem lenne gond a bekötés( az előfoknak van digit bemenete), de ha csak sztereó erősítőt vennék, akkor hogyan kellene bekötnöm.
    Így lenne két erősítőm, amibe kellene a jeleket bevezetni.
    Gondolkodtam külső DAC-ban is, ASUS Xonar-külső DAC, de akkor mi lesz a házimozi résszel?
    [link]
    A HTPC-met elhatároztam csak Stereo erősítővel összekötni.A kérdésem itt az lenne, hogy egy külső DAC(max 500Euro) jobb lenne mint egy belső hangkártya?Tudna valaki összehasonlító teszteket küldeni?

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • jayjay

    tag

    Jártas valaki DAC témában.
    Ezzel szemezek nagyon[link]
    Esetleg ismeri valaki közelebbről is?
    A kérdés az lenne hogy lehetne a PC SPDIF kimenetét összekötve a DAC Digital Input bemenetével.És innét ha zenét hallgatok akkor analóg módon a Stereo erősítőbe a jelet, de ha pl filmet nézek, akkor a Digital Output kimenetén összekötve az AV Receiverrel?Persze mindkettő kábel már be lenne kötve.Remélem érthető volt.
    Styleaudio termékei is nagyon jó kritikákat kaptak.Van e valakinek összehasonlítási alapja komolyabb hangkártyákkal?

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • jayjay

    tag

    válasz Recon666 #3841 üzenetére

    Köszönöm a tippet :R

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

Új hozzászólás Aktív témák