Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IceRocko88

    csendes tag

    Sziasztok!
    Olyan problémával küzdök, hogy nagyjából 2éve, amikor Win7-ről Win10-re váltottam, a Gigabyte alaplapomon, megszűnt a sztereó hang lekeverésének lehetősége, 5.1-re (maga az 5.1 működik). Utána teljes konfigot váltottam (ASrock alaplap), reménykedtem, hogy majd tudni fogja, de ez sem segített. Majd a nyáron váltottam Win11-re, de még így sem sikerült megvalósítanom. Így hát megleptem magam, egy ASUS Xonar AE hangkártyával, gondolván majd ez segít. De egyenlőre nem találtam még mindig 100%-os megoldást.
    A gondom a következő: alapból az 5.1-nél (mind az alaplapi hangkártyával, mind a Xonar-ral) ha a Windowsba tesztelem az 5.1-et a hangszórókra kattintva, a megfelelő hangszóró ad hangot. Ugyan ez a helyzet az ASUS szoftveréből is. Viszont, ha egy 5.1-es hangtesztet (akár Youtube, vagy játéknál) futtatok le, a mélynyomó egyáltalán nem szól, a hátsó hangszórók pedig, az adott oldalnak megfelelően, de a frontokon szólal meg. A frontok és a center rendeben van. Nem találok rá semmilyen megoldást.
    A másik problémám, hogy a Xonar az "upmix"-el le tudja keverni a sztereó hangokat az 5.1-re, de valami eszméleteln rossz lesz a hangminőség (Win7, Gigabyte alaplap kombóval tökéletes volt). Szerintem az ASUS szoftverben már az összes beállítás variációt kipróbáltam, de így is elég gagyinak hallatszik. Teljesen élettelenek lesznek a hangok (főleg a zenék). Van erre valami normális megoldás?
    Köszönöm előre is. :R

Új hozzászólás Aktív témák