Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csaky_87

    csendes tag

    válasz audi100td #1198 üzenetére

    Helló mindenkinek!

    Most vettem egy akg k512es fejhallgatót. Eddig oké. Rádugom a jó kis realtec alc888 típusú int. hangkarimra és elkezdtem röhögni hogy mennyire szarul szól. Igazából ebben a témában nem vagyok otthon úgyhogy egy kis segítség kéne. Hangkártya kéne 10e forintig. Igazából engem a zenehallgatás érdekelne főleg fülecsről. Fejhallgatóerősítőm nincs, csak egy 2.1es Logitech Z3as hangcuccom. Hála istennek a fejhallgató kimenete olyan szar hogy kár volt leírni ezt a mondatot is érte.:D
    Szal első szempont a zenehallgatás és az hogy kihozzon valamit erősítő nélkül is a fejesemből. Annyira nem érdekel hogy ilyet vagy olyat dekódol...mondom laikus vagyok a témában.:D

    Segítségeteket előlre is köszönöm.:)

  • csaky_87

    csendes tag

    válasz audi100td #1655 üzenetére

    Én Sb x-fi-t nézegettem 10e környékén. Szted számomra azt nem érdemes megvenni? Mármint úgyértem hogy hangzásbeli különbséget nem tapasztalnék fejhallgatón keresztül egy mezei audigy-hez képest?
    Bár játszani is szoktam úgyhogy nem baj ha ahhoz is konyít a hang kari, de lényeg a zene. Filmhez nem igazán használom arra ott van a jó kis házimozi rendszerem.:)

  • csaky_87

    csendes tag

    válasz audi100td #1657 üzenetére

    Mondjuk biztos van benne valami.:) Amúgy szeretem ma egy sb live 5.1-et. Már most ég és föld a különbség. Az előzőre vissaztérve az vuiszont nem lehet hogy a audigy se meg valójában egy mezei live?:D
    Ezzel csak arra akarok kilyukadni hogy lényeges különbség tapasztalható az sb live illetve az audigy között? Mert ha igen akkor nem fogom rá sajnálni azt az 5-6 ezret. Amúgy miyen ötleted lenne arra hogy analóg kimenten vana 2.1 de a 2.1 fejhallgatókimente szar. ezért ugyan azt kéne használnom. csak a jack elosztó megoldás van?(mert abba meg az idegesítene hogy ugye akor folyamatos hangerőn mene a fülecs akkor is amikor nem használom, mivel nincs rajta hangerőszabályzó)

  • csaky_87

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!
    Egy hangkártya tippre lenne szükségem, mindent szépen leírok h mi az amire igazából kéne és mi az amit meg kellene brummogtatnia.:)
    Igazából az már biztos h asust akarok. Igazából hezitálok a xonar d1 vagy dx/xd vagy d2 illevte az essence st között. Na most keretem van mind1ikre, de értelmetlenül nem akarok kiadni 45 ezer forintot ha hallható különsbséget nem fogok tapasztalni. Eléggé wide-fülü vagyok, ezért is került az autómba levő kis hobbi hifi 600 ezer foritnba.:) Az itthoni rendszerem kicsit elhanyagoltam, mivel a szomszédok élvezhetetlené teszik a zenehallgatást de most úgy érzem h mégis fejlesztek, aztán lesz ami lesz.
    Egy logitech Z-2300asom van, aminek a szatelitjei egy 25 miliméteres selyemdóm magassal bővültek, természetesen külön keresztváltóval. A fejhallgatóm az egy akg k530-as. A jelenlegi hangkártyám az meg egy audigy se. Igazából nincs olyan pontja amit dicsérni lehetne.:D szal 1éretlmű h csere érett lett.
    Igazából 99%ban a zene az ami érdekel engem, és fontos h a fejhallgatóból is kihozza maximumot. Jó most elvileg az essence-t kéne hogy vegyem, de nemtom h egy ilyen kis középkategóriás 2.1 el meg egy 25 ezer forintos fejhallgatóval hallanám e a különbséget egy d1 vagy egy essence között. Ezért kéne nekem 1 kis tanács akinek esetleg több tapasztalata van e téren.Másik kérdés hogy gyakorlati különbség létezik hogy PCI foglalatost választom vagy a PCI-e set? Mert pl a d1 és a dx között kb ennyi különbséget tudtam észlelni és az essence-nél is ugyan ez a két verzió közt a különbség.
    Kb ennyi ami íyg hírtelene szembe jutott és a válaszokat előlre is köszönöm, akár kritika akár bármi más!:)

Új hozzászólás Aktív témák