Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bajgunar

    aktív tag

    Na akkor én is kérdeznék. :D
    Adott egy Strix Raid Pro.
    192kHz/24bit-en, miért recseg be néha a hang? Zene alatt pl. Ha plusz elindítok pl böngészőt, élvezhetetlenül recseg minden.
    Ha leveszem 96kHz/16bit-re, akkor nem.
    Ugyanakkor alaplapival max beállításon sincs, akár egyszere 8 hangforrással sem egyetlen egy recsegés sem!
    De ezt észrevettem már anno vmi sblive hangkarival, nemrég próbáltam egy xonar dg-t
    Azok is így "recsegtek". Vagyis pattogott a hang. Alaplapi nem!
    A másik, hogy a mikrofon rögzítési hangereje. Vagyis a mikrofon nem megy csak ~96-100 közt! Semmi mást nem lehet állítani.
    Alaplapon tökéletes a miki.
    Eddig a vga fött volt. X1-be. 6pin táppal.
    Benyomtam alaplapit is, hogy abba dugom mikit. Erre ha bedugtam gerjedt....
    Most leraktam legalulra, minél távolabb vga-tól. Kihúztam tápot.
    Most nem gerjed össze. S használható a miki.
    De most a távolság vagy a tápkábel nélküli használat miatt nem gerjed a miki? Ez passz. Már nem tesztelem most le. Mert már ezzel szórakozok egy hete.
    Mikrofon már jó így, hogy alaplapival megy.
    Csak ez a recsegés miért következik be, ha maxra teszem a beállításokat? Nem azért van, hogy használd, ha már tudja...
    Persze foobar-t használok, flac, wav-okkal. Mpchc-t 4k filmekhez.
    Mi lehet a probléma, mi a megoldás?
    A hangkari hibátlan. Gari is van rá.
    Asus drivere, szoftvere hiányos, kezdetleges. Nincs 2nd lehetőség, mint pl xonar-nál unixonar.
    Most azon filózok eladom, s lecserélem egy Creativ SB. Z-re.
    Bocsi, hogy hosszú lett.
    Valaki magyarázza már el nekem ezeket a miérteket.
    Köszönöm.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    Valaki segítene? Strix raid pro.
    Benyomtam ezt a LatencyMon meg a WinTimerTester-t.
    Ez most így jó vagy nem?

    Latency-t futtassam több ideig?
    Az a 10.00000MHz az most jó, vagy nem?
    HPET-et ki kell kapcsolni vagy nem?
    Annyi, hogy alapalpról nem "recseg" pattog ~5-10 mp-enként a zene, akkor sem, ha 192/24-en van. Hangkarival igen.
    Ok. Leveszem 48/16-ra. Patent minden.
    Csak nem értem, alaplapi miért nem "pattog" max beállítással.
    Mindegy. Elfogadom... Hangkari pattog, alaplapi meg nem. Majd upgradelek gépet.
    Másik, hogy mikrofon bemenet tök halk. Csak maxon megy! (96-100 közt).
    Van itt vkinek ui karija? Most régebbi wint nem akarok felrakni, hogy kipróbáljam. Állitolag ilyen "sz*r" a szoftver, driver, hogy ilyen...
    Alaplapi érdekes, h jó. Vagy küldjem vissza gariba a hangkarit?
    Vagy cseréljem le egy SB Z-re? Jobb az, mint ez?

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz MeSKA #24110 üzenetére

    Az igen! :K
    S melyik jobb? Meg mivel? 124dB a dlx?
    Pcland-bameg 74k. :Y

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz saen #24114 üzenetére

    Kommentem előtt néztem, fél perccel. 29.400.- volt!!!
    :Y :Y :Y

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz CocooN-z #24150 üzenetére

    Vegyél valós 5.1 vagy 7.1 fülest. Az ilyen virtual-ok sose lesznek igazi térhang. Csak szimulált "dobozhang".
    Személyem szerint én gyűlölöm őket.
    Persze megszoktam már a valódi 5.1-eseket. Meg hallom is, hogy ez valóban térben szól. Azok csak doboz hangot adnak. S csak ki "silabizálod" agyban, hogy "Hú, ha előtted nincs a hangforrás, akkor az csak mögüled jöhet..." Na így kb térhang. De ha becsukott szemmel hallgatnád, sose mondanád meg, hogy merről is kéne h szóljon a hang.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz pulutodurumo #24155 üzenetére

    Hát pedig ég és föld a különbség a real 5.1 és a fake "virtuális" 2.0-ás fülesek közt.
    Térhangzásban, hanghatásban. Ezerszer jobban kivehető, sőt! Hallható rendesen a térhang!
    Nem kifejezetten a füled "mögött" van. De kb igen. Más más irányból szól. S hallani, hogy merről. Hallod, hogy az a hang bizony hátulról szól, vagy pl elölről!
    A center meg igen. ~duál monóban szól középmagas-magas hangokon. A mély meg sztereóban. Ráerősít a surround hangszórókra. Így meg százszor jobb.
    Egy játék, film meg egyenesen brutális. Játékban meg csukott szemmel is hallani, hogy merről jön a hang. Virtuálisnál csukott szemmel, hogy nem látod a monitort, ~10ből 5x találod el, hogy honnan is szól, melyik irányból.
    Pl:
    [Storm Sirius]
    [Roccat Kave XTD 5.1 Analóg]
    [Asus Strix 7.1]
    Ezek valódi 5.1-ek. Nem tudom még mik vannak, lesznek. Nekem anno Medusa-m volt, aztán az első Roccat, most az XTD. De ha behal, nem is tudom mit veszek helyette. De ilyen virtuál csodát hót ziher, hogy nem. Azok még ~5k-et sem érnek. Nemhogy ~30-40k-eket...

    Szerintem meg nem drágább a kivitelezés, hanem (SŐT!) olcsóbb is, mert csak hardver kell hozzá (ergo hangszórók) S nem kell bele usb vezérlő, elektronika, +táp, driver, szoftver, ami oda-vissza konvertálja a jelet, + kis mikro hangkártya a fülesbe, stb.. Ezt fizettetik meg.
    Nem kell semmiféle driver, aztán patch-elgetni, hogy jobb legyen. Analóg jack-el rádugva hangkártyára, azt cső! Hangkarinak driver, szoftver, s kész. Nem itt hülye usb driver, meg + szoftver. Azt késleltetett, agyátverős hanghatás... 2.0 büdös életbe nem lesz 4.0,5.1,7.1 ... Átveri az agyat a szoftver a hang késleltetésekkel, hangerő csökkentésekkel. Nah ezeket kell állandóan mókolni, javítani, patchelni. Hogy jobb, valósabb térhatást adjon. Erre kell driver külön usb-nek, hogy ezt átküldje fülesbe. Fülesbe megint belső hangkari, hogy azt visszaalakítsa. PFf. Akkor minek raknak a hangkártyára is 3-4-5-6 jack aljzatot? Ha akkora blődség az analóg jel forrás felhasználása? Erősítőre? PFf. Arra már ott az optika. Kutya se mókol már jack-rca átalakítókkal. Egy valamire jók ezek a "csoda" fülesek. Laptopra... Ott nincs 3+1mikrofonnak jack aljzat.
    Asztali pc, hangkártya... Azt csoda 2.0 virtual fülessel 2.0-n usb-vel hallgatni. :F :DDD
    Ne már.
    De itt egy oldal. Itt érthetően leírják mi a különbség a real és a virtual közt.
    [What’s the Difference Between Virtual and “True” Surround Sound Gaming Headsets?]
    Nem magyarázkodok tovább. Mindenki döntse el magának. Nem akarok senkit megtéríteni.
    Én szvsz rettenetesen utálom a virtuális füleseket játékra, pc-re. Zenére persze egy minőségi sztereó. De az már más tészta.

    [ Szerkesztve ]

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    Egy [Asus STRIX B450-F GAMING] alaplapnál jobban szól egy Strix Raid Pro? Vagy ebbe a lapba már ~felesleges? Meghajtja úgy a fülest, mint a hangkártya?

    Ezzel valahogy nem tudok zöldágra vergődni, hogy bármilyen alaplap, maxra állítva (192kHz, 24bit), simán játszik 3-4 hangforrást is pattogás, recsegés nélkül. Strix raid pro. Ha már 96kHz/24bit. Megy game pl s benyomok böngészőt, zenét, akármi. Összevissza be-bepattog, reccsen a hang... Le kell venni 44.1, 48/16-ra, hogy ne legyen benne "pattogás"... :F
    Nem igaz, hogy alaplapon nem kell váltogatni, kapcsolgatni, bármit, bárhogy nyomsz, egy pattanás nincs a hangban.
    Hangkártya meg egyszerre csak 1 jelforrást tud lejátszani?
    Veszel egy drága hangkártyát és kapcsolgatni kell lejátszáshoz a mintavételt? Nem igaz....

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    Alaplapi nem cicereg. Vga sem cicereg magában. Sehogy, soha. Strix Raid Pro cicereg... Letettem legalulra, ott is cicereg. Kihúztam belőle tápkábelt. Egy fokkal halkabb. De ha tök süket a win, hallom, hogy cicereg. Belépek game. Menü megy pl, zene lehúzva, off-ra, cicereg. De ha elkezdek game-elni, megszűnik a cicergés. A játékban pedig síri csönd (0 hangforrás) közben sincs cicergés. Pedig beindul a vga is.
    Nah akkor most mi cicereg, vagy honnan szedi össze?
    Mit csináljak vele? hajtogassak össze 20-30 réteg alufóliát, tegyem egy műanyag borítékba, azt tegyem rá a hangkarira?
    Ferrit gyűrűt, karikát rakhatok bárhova. Ez ugyanúgy "cicereg"
    Annyira nem zavaró, mert nagyon halk.De NA....
    ~44k -es hangkari... Nem ezt várná tőle az ember.
    A másik meg, hogy alaplapi 24/192-n SEM pattog!!!
    Hangkari meg ha már 24/96-on van, s csak game megy, már be-bepattog. Ha még elindítok egy yt-ot pl, akkor kész káosz, recsegés...
    Tehát "jobb" egy alaplapi? Vagy akkor az csak parasztvakítás, hogy átállítod 24/192-re, holott a háttérben nem is történik semmi. Marad minden 16/44...
    Megvettem ezt a hangkarit... Szép, jó. Csodásan meghajtja a Roccat Kave xtd 5.1-et.
    De nagyon rágódok rajta, hogy eladom a csudába. Az árát meg beforgatom egy gépfejlesztésbe, s megelégszek majd egy strix b450-f gaming által keltett hanggal.
    Gondolom annak már nem lehet akkor minőségbeli különbsége (negatív irányba) a strix raid pro -hoz képest.

    [ Szerkesztve ]

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz KillBorn #24291 üzenetére

    Nah EZT kipróbálom! :D :R
    Én balga... Erre nem is gondoltam, hogy totál "elhatárolni" a háztól!
    Viszont a csavar rögzítését is valahogy meg kéne oldani. Mert a csavaron keresztül van összeköttetés a fém házzal.
    Visszaoperálom azt a klipszes gyorsszorítós műanyag rögzítőt.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz KillBorn #24294 üzenetére

    Bakker! :R :R :R
    Na hirtelen felbuzdulásból kikaptam hangkarit. Körberagasztottam házat, csavarlyukat, fekete szigszalaggal. Olyan jó "szakembör" módjára. Próbaképp. :Y
    WoW Most még nincs síri csönd, DE észrevehetően ~70%-al biztos halkabb lett a "cicergés", amit összeszedett. Főleg game menü, fehér háttér, ott nagyon hallható volt. Magába game-be semmi.
    De most? :Y Tényleg leredukálódott 3/4-ére. Nagyon minimális van még. De ez már aztán tényleg denevérfülű hallja.
    Ha még a vga-t is totál elszigetelném a háztól...
    Na majd következő géptakarításkor.
    Szépen snitzerrel, körbevágva, hangkari, vga. Nem fog ez nekem itt ciceregni.
    Köszi a tanácsot!
    :R

    [ Szerkesztve ]

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    Asus Rog Strix B450-F Gaming alaplapba

    ROG SupremeFX 8 csatornás nagyfelbontású hangkodek
    - Támogatott funkciók: Bedugott csatlakozók felismerése, Több folyam egyidejű lejátszása (multi-streaming) , az előlapi csatlakozók funkciójának átváltása
    Audiojellemző :
    - Optikai S/PDIF kimeneti csatlakozó hátul
    - Sonic Radar III
    - Sonic Studio III + Sonic Studio Link
    - Impedanciaérzékelés az előlapi és a hátlapi fejhallgató-kimenethez is
    - Két műveleti erősítő
    - SupremeFX árnyékolási technológia
    - Kiváló minőségű, 120 dB jel-zaj arányú (SNR) sztereo visszajátszás és 113 dB SNR-es felvételi bemenet
    - Max. 32 bites/192 kHz-es lejátszás *5

    érdemes külön Asus Strix Raid Pro hangkártyát használni? Letiltva alaplapit.

    116 dB-es jel-zaj arány (SNR)
    C-Media USB2.0 6632AX nagyfelbontású hangprocessszor (max. 384 KHz / 24 bit)

    Vagy ebbe a Mobo-ba már felesleges ez a hangkártya?

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz CabalX #24326 üzenetére

    Nem írják, de ha nem 100OHm-os fülest dug rá, hanem csak 30-as mezeit.. Simán kihajtja + tápkábel nélkül.
    Persze ha nagyobbat köt rá, nem árt a táp.
    Baja nem lesz, csak ~meg se szólal a füles...
    Az h alaplapi (Pl strix b450-f gaming) mennyivel lehet risszabb egy Strix raid pro-nál, én sem tudom...
    De ami biztos, h alaplap simán tol 20 hangforrádt vagy csatornát vagy mit is egyszerre. Míg ez a strix raid pro, ha már böngésző, zene, game megy, tutira berecseg, pattog... Alaplap miért nem???
    Lehet beruházok egy b450-f -re. S eladom a strix raid pro-t.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz BogyóBP #24330 üzenetére

    Hány ohm-os fülessel? Stúdió min. ~80-100k-es sztereóval? Ami legalább ~100-200 vagy netán 600 ohm-os? Nem csodálom, hogy gyengébb a hangminőség.
    De egy 32 ohm -os ~40-60-80k-es gamer fülesnél (mert a ~95%-uk csak 32 ohm-os) nem nagyon lesz gyengébb a hangminőség.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz BogyóBP #24332 üzenetére

    Jaah. Hát ott nem csodálom, hogy gyengül a minőség, jelerősség. A + táp nélkül.
    Oda már persze h kell neki. De egy mezei "gamer" ~60-80k-es füles is CSAK! 32 ohm...
    Az ~lófing, pcie-ből kap annyi tápot, hogy azokat kihajtani bőven elég....

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz johnywalker #24336 üzenetére

    :P Én vágom, hogy impedancia lett volna "kérdés".
    Ohm ról próbáltam "érdeklődni", ahogy vannak a gamer ~32-es meg egy stúdió 600-2.2k Ohm-os fülesek is , de nincs kedvem elmagyarázni.
    Tudom, h hangfal 4-6-8 Ohm, tök más tészta...
    Persze h + táp (DAF) nélkül 32 ohm-os ~ugyanúgy fog szólni.
    De ha ráteszi a hangkarira a 600 ohm-os csoda fülesét, + táp DAF nélkül, egyértelműen gyenge lesz a hang.
    Mind1.
    Majd valaki elmagyarázza neki.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    Én anno csináltam ilyen váltót. (Nem elosztót). Kis kart le-, feltoltam, abba az irányba ment a hang, amerre akartam. Nem csökkent a teljesítmény, nem volt zajos, nem gerjedt, teljesen árnyékolt. Nem kellett huzogatni, dugdosni. Egész esztétikus. Asztal sarkán volt. Meg lehetett volna oldani, hogy csak hátul legyen kábel ki, bemenet. De engem így se zavart.
    Erről ment real, valós, veszteség-, konvertálásmentes analóg 5.1 erősítőbe is, fülesbe is.
    Lehet maradi vagyok, vagy konzervatív, de valahogy totál nem szeretem az ilyen usb-s oda-vissza konvertálgatós, jelátalakítós csodacuccokat. Max. optika.


    Egysoros a bemeneti oldal, kétsoros a kimenet. A külön egy jack alj a mikrofon.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz proradeon #24407 üzenetére

    Böngésző olyan, hogy olyan jelet küld hangkarinak, hogy azt hangkari sem konvertálja át virtual 5.1-re. S csak sztereó marad. Yt meg csak sztereo...
    Hiába állítod hangkarin. Vmiért nem nyomja ki 5.1-re.
    Erre van olyan erősítőm, hogy ha sztereó jelet kap, akkor is szól 5.1-be. Ha real 5.1 jelet, akkor meg real szól 5.1-ben.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz Tiger. #24425 üzenetére

    Keress visszafele drivert, amiben még nincs benne ez a Dolby Digital Live-os hangelcsesző sz*rság... (bocsi, de én rettenetesen gyűlöltem a hangját). Azt a drivert tedd fel. Aztán tiltsd le, hogy AZT ne frissítse. És megmaradnak a régi opciók.
    Régebben én így varázsoltam vissza. Azóta nemtom milyen lett. Váltottam Strix Raid Pro-ra.
    Na ez meg más miatt nem "kerek". Horror áron...

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz -Maujuri- #24431 üzenetére

    Ezt már én is kérdeztem. Azt írták, hogy jobb egy hangkártya.
    Viszont alaplapin szólhat egyszerre yt, zene, játék, nincs pattogás.
    44k-es hangkártya 16bit,44-en ha mar yt meg game megy, összevissza bepattog... :F

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz nortsen #24449 üzenetére

    Nekem is itt tanácsolták Strix Raid Pro -ra, hogy ~szigeteljem el a háztól a vga-t is, meg a hangkarit is.
    Ergo ragasszam ki szigszalaggal hátul ahol érintkezik a házzal mindkettőt!
    Eddig csak a hagkártya hátlapját, meg a hangkarinál a házat ragasztottam ki. A vga-t még nem. De hallhatóan mérséklődött a "zaj".
    Hiába tettem legtávolabb. Ugyanolyan...
    Inkább lehúztam róla a táp-ot is. Mert ha rádugom, méghangosabb a "zaj". Úgyis csak RoccatKaveXtd5.1-el hallgatom. Ez meg csak 32Ohm-os. Táp nélkül is megküldi rendesen.

    [ Szerkesztve ]

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz nortsen #24451 üzenetére

    Én pontosan nem tudom mekkora fülest bír el a + táp nélkül. De egy mezei gamer headset (szinte mind, csak 32Ohm). Ezeket (meg szerintem olyan ~100-ig), biztos meghajtja + táp nélkül.
    De mivel 600-ig támogat fejhallgatót, gondolom a 400-600 már eléggé megszívja. Oda kell a nafta, hogy kihajtsa, megszólaltassa ahogy kell. De ilyen 32-esekhez... Hót felesleges. Még sok naftát is kap pcie-ből. (Szerintem)

    [ Szerkesztve ]

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz smiti #24474 üzenetére

    Alaplai cuccnak szoftverében nincs equaliser? Hogy "behangold"?
    Én pl Asus Strix Raid Pro -t vettem 44k-ért.
    Hááát...
    Fülesnek Roccat Kave Xtd 5.1 analóg-om van.
    Hangtechnikának Thomson Dpl 570, (tuningolt) erősítő (srácok szervízben megmókolták, hogy vígan elbírja az 1500W-os passzív mélyt, + kicserélték végfokokat, eztazt:D ) + Videoton DC2550 hangfalak + sk center (így van 5.1).
    Akkora nagy minőségbeli különbséget nem tapasztaltam. Ok, szebben szól egy fokkal, tisztább, magasak szebbek, a mély erősebb.
    De hogy 44k-ért EZT kapjam? Ez nekem csalódás volt. Szvsz nem ér még 10k-et sem.
    Pedig flac-eket hallgatgatok, játszadozok, vagy BR film.
    Az viszont zavar, hogy egyszerre 3-4 hangforrás (sőt már 2 után) "berecseg. Pedig le van véve 16bit, 44kHz. Alaplapin pl vígan megy recsegés nélkül is 24bit, 192kHz akár 3-4 hang is. (Böngésző yt, game, zene, stb.) Hangkarinál, ha már játék mellé benyomok pl yt, elkezd sercegni, mint az olaj a tűzön. Vicc. De hogy miért?
    Gondolkodtam erősen az eladásán gépfejlesztés miatt, de most félretettem az upgradet. BF előtt még lett volna rá lehetőségem, meg pár cucc akciós volt. Most drágább lenne minden.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz jilian #24491 üzenetére

    Nah ezért nem szeretem én az usb-s, digitális (spdif) oda-vissza kódolgatásos (meg virtuális dolby franckarika) mókolást. Csakis a direkt analóg, veszteség, késleltetésmentes tutifix 5.1, 7.1 jelet!
    Nem is próbáltam még optikán 5.1-et. De kíváncsi lennék rá én is. Szándékozok hasonló alaplapot venni, s a strix raid pro-t eladni. Kétlem, hogy jobb lenne a hangkari, mint az az alaplapi chip. Passz.
    Talán:
    Próbáld legalacsonyabbra állítani hangkari mintavételt. 16bit/44kHz. Hogy azon átküldi e az 5.1-et, aztán feljebbvinni a beállításokat, amin még átküldi optikán az 5.1-et. S olyan beállításon használni. Aztán lehet nem is tud kiküldeni optikán csak sztereó jelet. Akkor rakhatod bármilyen beállításra. De ez meg lehet le van írva vhol a kézikönyvben.
    De majd vmelyik szaki megmondja.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

Új hozzászólás Aktív témák