Új hozzászólás Aktív témák

  • dgcs

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hangkártya vásárlás előtt állok, és ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Amire kellene, az főként zenehallgatás, és filmnézés. Főként fejhallgatóval használnám(ami még nincs meg), de mivel van egy házimozi erősítőm is, ezzel is szeretném összekötni digitálisan(coax).
    Olvastam arról, hogy a komolyabb kártyák tudnak sztereó fülhallgatón, térhatású hangot, virtuálisan megszólaltatni. Ez hogy működik? Például 5.1-es AC3 hangsávot tudok vele fejhallgatón virtuálisan térhatásúként hallgatni mondjuk filmeknél? Ezzel elérhetem azt, amit mondjuk egy beépített hangkártyás fejhallgató, például a Logitech G35 tud? Bevallom először egy olyanon gondolkoztam, de többen mondták, hogy az ilyen gamer fejhallgatók, zenei téren nem teljesítenek jól, és a hangminőségük meg sem közelíti, egy jó hangkártya+sztereó füles szintjét. Nekem viszont nagyon fontos a minőség, valamint az, hogy ne legyen a hallgatás során semmilyen zavar(ventillátorzaj, zúgás, sípolás) a zenében, mint például egy alaplapi hangkártyánál.
    Az árral kapcsolatban nincs megkötés(persze az ésszerűség határain belül).

    Milyen kártyát ajánlanátok erre a célra, ezekkel a kritériumokkal?

Új hozzászólás Aktív témák