Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JuliuS

    tag

    Kedves Fórumosok!

    [ezt az üzenetet eredetileg a gépek célfórumába írtam, de peterkeT finoman ráutaló megjegyzése rávezetett, hogy igazából ez a megfelelő hely a kérdéseim feltételére... köszönet néki]

    Tanácsot kérnék, mivel valamiféle navigációt szeretnék venni (PDA-t vagy PNA-t), a legfontosabb szempontok ezzel kapcsolatban a következőek:
    - soha ne fagyjon le navigáció közben (ez lenne a fő funkció)
    - ne legyen Out of Memory üzenet
    - jó legyen a jelerősség (hamar találjon jelet, ne veszítse el, legyen pontos a navigáció, sűrű úthálózat esetén se dobjon rá másik párhuzamos vagy keresztútra),
    - futtatni tudja (értsd elbírja) az iGO 8-at is
    - minél nagyobb, szebb kijelzője legyen.

    Jelenleg 4 (időközben már voltaképpen 5) versenyző van a pályán, PDA-k közül a FuSi N560 és az ASUS 696, PNA-k közül pedig az ASUS R700t és esetleg valami nagyon olcsó noname cucc (plusz mostanában felmerült egy régi, még "igazi" vevővel szerelt, kihajtható antennás ASUS PDA modelll is).

    Odáig jutottam, hogy az N560 nem feltétlenül tolerálja az iGO8-ast (nyilván nem processzor-, sokkal inkább memóriaproblémák miatt), ismerősök folyton Out of Memory üzenetbe futnak, valamint a vevője sem mai darab (olyat szeretnék, ami Budapest belvárosában sem vall szégyent), ráadásul egyéb, melegedési problémák is fellépnek vele kapcsolatban. Plusz mivel már nem gyártják, terméktámogatás is egyre neccesebbé válik. Igaz a kijelzője csodálatos. Jelent valami hátrányt, hogy csak WM5 fut rajta?

    A 696 gondolom szintén nem fagy navi közben, viszont iGO8 futtatása közbeni out-of-memory-val nem tudom hogy áll. Kijelzőben ő a leggyengébb, hiszen sem nem VGA, se nem 4,3"-as, mint a PNA-k. Pontossága milyen? Hajlamos eltéveszteni az utat? Ejti el a jelet? Van valami egyéb probléma, amivel számolni kell? Jelent valami előnyt, hogy már WM6 fut rajta?

    Szóval - minden gépre vonatkozóan - leginkább a vételi képességek érdekelnének, mivel korábban volt szerencsém kihajtós antennájú ASUS-hoz, na az mindenkit letarolt, olyan über vevője volt. Így lépett elő 5. jelöltként egy régebbi 632, 636 vagy 639-es modellt (már amennyiben még lehet kapni). Most látom, hogy 639 ráadásul már WM6-os. Mondjuk vicces, hogy ahány site, annyiféle memóriakapacitást ír a 63x sorozatú gépekhez, így nem tudom, memóriaprobléma jelentkezne-e iGO8-al.

    Az R700t borzasztó drága jószág, főleg, hogy a PNA-kra nem túlzottan jellemző a gyakori térképfrissítés (legalábbis biztosan döcögősebb lesz, mint a gyári NavNGo support). Igaz ott nincs fagyás, nincs memóriagond, alapból iGO8-as (na jó, iGO8-szerű) és nagy a kijelzője is. Jelerősség szempontjából nincs róla infóm, de mivel a cuccok között ő a legújabb, valszeg a legjobb vevővel is rendelkezik (leszámítva talán a kihajtós antennás ASUSt). (/whisper to R700 tulajok: elképzelhető, hogy komplett navigációs szoftvert lehet cserélni rajta? nem jogilag, technikailag? mert az komoly érv lenne, hogy ha az ember kifizeti a teljes EU-s kvázi iGO8 ASUSGO-t, akkor esetleg műszakilag megoldható lenne az igazi, jobban supportált iGO8 használata)

    Az olcsó noname kategória megint érdekes kérdés: nincs fagyás, nincs outofmemory, új a vevő (bár előfordulhatnak pontatlanságok, a post elején írt navigációs anomáliákhoz egy ilyen gépből merítettem ihletet - kérdés, hogy ez csak a noname kategória sajátja, vagy bizony a márkás gépek is hajlamosak mondjuk akár egy egész utcát téveszteni), akár iGO8-at is lehet rá khm... szóval képes futtatni az iGO8-at is akár, és a kijelzője sem kicsi. Árban pedig jóval kedvezőbb a többinél. Csak hát ez túl szép, hogy igaz legyen, az "olcsó húsnak..." dolog bármikor beüthet.

    Szóval mi a tanács, mi a legjobb választás?

Új hozzászólás Aktív témák