Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LLKobe

    veterán

    válasz Sk8erPeter #8688 üzenetére

    Hát gamer-nek nem mondanám magam, úgy átlag heti ~10 órát játszok, csak FPS-el.
    De azért a különbséget érzem egér és egér között. Mielőtt megvettem a jelenlegi egeret kipróbáltam egy MX 510-et, és teljesen frankó volt, csak nekem túl nagy. De szerintem azért akkora különbségek messze nincsenek mint ahogy itt emlegetik, az MX-eket etalon magasságokba emelik, a lézeres egereket szarnak titulálják. Biztos van belőle gagyi, de azért nem mind.

    Azt még hozzáfűzném hogy valószinüleg azért játékstílustól is függ a dolog: nekem pl. lehet hogy azért nem sikerült "kiakasztanom" az egerem, mert 1000 DPI-n, nagy érzékenységgel szeretek játszani, tehát a legnagyobb hirtelen mozdulat amit rántok az egéren max 2-3 centi.

    Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Sk8erPeter #8688 üzenetére

    Fölösleges gúnyolódni, nem azért írkálom a véleményemet, hogy a hozzászólásaim számát gyarapítsam.
    MS X3-mat még nem próbáltam, ezért nem is mondok róla semmit. Mindenesetre kíváncsi lennék, hogy hogyan reagál min. 15-20 cm-es gyors rántásokra. Ha az >>>ilyet<<< bírja (nem a szenzi a lényeg, hanem a mozgás sebessége) 100-ból 100x mindenféle negatív gyorsulás, meg célkeresztelvándorlás nélkül, hibátlanul, akkor átment. Ennyi.

    Visszatérve a lézeres kérdésekre: jó, hanyagoljuk a dzsunka gyártókat. Akkor kezdjem el lapáttal szétverni a Logitech G5-öt és társait? :) Attól pl. anno úgy odavoltak az emberek, fórumok, "hozzáértő" egértesztek, hogy így-meg-úgy, mekkora gamercsászár egy egér. Spanom vett egy vattaúj Refresh-t, mondom, muti má'. Na, egész kényelmes (és bazi nehéz, még súlyok nélkül is, de ez most nem ide tartozik, meg amúgy is szubjektív). Driver, szenzi beállít, padot alá (Steel SS, Steel QcK, Everglide Titan, noname műanyag pad, asztallap), Quake III Arena OSP v1.01 indít, *.cfg betöltése, szenzi újrabeállít *.cfg-ben (~15-20 perc), nosza.
    A harmadik kb. ~10 cm-es rántásnál érezhető negatív gyorsulás. Anyádat. Ötödiknél már elugrál a célkereszt, nem követi a rántási vektort. Kb. minden ötödik rántásnál hiba. Jújdejó. Fél óra szenvedés után (ill. a fennen említett padok, ill. különböző dpi-beállítások végigpróbálgatása után) már a hajamat téptem, hogy ezért képesek 2000 Ft-nál többet elkérni. Mondom, hátha csak egy hibás darab. Aztán másik ismerősnél sikerült megint próba alá vetnem egy másik példányt...eredmény ugyanaz. Köszi, Logitech. :C :W Persze böngészni, meg Windows-alá (esetleg alkalmasint MMORPG-zni) tök jó. :U Ez csak egy példa volt a sokból.

    Il-kobe: hidd el, ha a játékod/skill-ed elér egy bizonyos szintet (itt nem a fizetett pro-ra kell gondolni), sokkal jobban előjönnek az egerek hiányosságai. És bizony akkor már ég és föld lesz mondjuk pl. egy MX 510 meg egy G5. Természetesen az előbbi javára.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Amantius

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #8688 üzenetére

    Szintén FPS-re használom a G700-at, ami ráadásul vezeték nélküli, ami már (súlyosbítva a helyzetet) a lézer optikájával, igen durva szentségtörés ebben a topicban. ;)

    Nagy gáz, kis szerencse!

Új hozzászólás Aktív témák