Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz tsyl #20552 üzenetére

    mint vas, a mélységélességgel való játszáshoz nagy szenzor, tele, vagy fényerős obi kell..lehet az milc, dslr, vagy akár kompakt is. mik az igényeid? kereső kell? ovf vagy inkább evf? videózni is akarsz komolyabban? fogás, markolat vagy inkább kis súly-méret jelenti számodra a kényelmet? anyag-építési minőség fontos? használt játszik? obiparkot fejlesztenéd? milyen témára kattogtatnál? stbstb

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • Tin_Shield

    őstag

    válasz tsyl #20552 üzenetére

    Jó kis pénztemető hobbit néztél ki magadnak :)
    Én nem szeretem a Canon gépeit, de újonnan ~68e-ért a az 1100D kit szerintem rendben van. Ha bevállalod a hurcolászást tanulógépnek megfelelő, egy jó darabig még nem a váz tudása fog korlátozni. Először az objektív (főleg ha DC, az IS elfogadhatóan rajzol) lesz a szűk keresztmetszet. A kis mélységélességhez majd valami fényerős darab kell, az 50 f1.8II a szokásos választás az ár miatt, ez félalakos portréhoz elmegy APS-C vázon. Aztán jön a teleobjektív a "mókus füle éles" képekhez, ebben a Canon verhetetlen, csak bírd pénztárcával :) de nem keserítelek el, nem csak horror árú darabok vannak, a kitobi tele párja, az 55-250IS (főleg használtan) ár/érték arányban elég jó.
    Persze lehet viszonylag kis pénzből is űzni ezt a hobbit, sokan szeretnek a régi manuális objektívekkel játszani. Technikailag a Canonra elég sok mindent fel lehet "hegeszteni", de ha ilyen terveid vannak jobban jársz ha inkább a MILC vonal irányába nézelődsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák