Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colonel993

    senior tag

    válasz FeRRaR1 #19507 üzenetére

    Szerény meglátásom meg az, hogy halvány lila lövésed nincs a fotózás felé...

    Akarsz egy "HŰDENAGYON ÚÚÚ" vasat, és akkor majd jók lesznek a képek.
    A valóság meg az, hogy ha megveszed a korábbi Profi fotós által vázolt (mostanában mindenkinek vannak ilyen haverjai... nekem kár hogy nincsenek :( ) pakkot, azt a Por fogja enni...

    1.) Közel se tudnád kihasználni

    2.) Mire kitudnád használni addigra eltelt jó pár év... és gyakorolhattál volna egy kb 50e Ft-os váz+obi pároson és utána megveheted ezt a csoda Pakkot töredék áron; lévén addigra elavul és másik álmod lesz (feltéve ha valóban gyakoroltál és belerázódtál ebbe a fotózósdiba... és nem csak kattogtatsz )

    Légyszíves az én profilomnak illetve beceneveimnek is nézz utána itten / pár fórumon és 4-5 évre göngyölítsd fel mindennemű Megrovást !... talán nálam is előfordul 8-9 darab (lehet nálad is )

    Félre értés ne essék, hangnem nincsen... sokkal inkább értetlenül állok a hozzáállás előtt...
    Segítségért jöttél, de a kezdők egyik leggyakoribb butaságával nyitottál némi olvasgatás helyett, és mikor valaki (még ha hangnemet tartalmazva is) megmondja a FRANKÓT akkor rá kontrázni eléggé FAKJÚ BAZZEG kategória.

    Minden tisztelettel megkérlek; Nézz utána néhány rívjúban a Nikon D5100-nak !
    Álltalános célokra meg annál egy jó karhosszal még többre is elegendő tud lenni, kitobik terén is korrekt... stb...
    Itt egy jó Webshopos ár
    Canon 650-700D masinák felé akkor kacsintgass, ha mindkettőt alaposan áttanulmányoztad és valóban, minden kétséget kizáróan ez jön be neked... Pl.: Videózás miatt, vagy a Formaterv, vagy bejön a PET műanyag burkolat... stb...

    :R

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

  • MC Pite

    veterán

    válasz FeRRaR1 #19507 üzenetére

    1, A svácji bicska, D5100+18-105, majd pár hónap tán 35 1.8G vagy 50 1.8G.

    2, A 'komolyabb' kifejezés elég komolytalan. Ha nem mondja milyen téren másabb, az nem jelent sokat/xart se. (Lehet hogy egy pálya autó komolyabb mint az én egyterűm, de baxhatom, nekem azon paraméterek egyike sem számít amiben jobb.) Jó, ismerem a nagyja különbséget, de olyannak aki ismerkedik ezekkel, szinte semmi különbség nincs (300 ezres hifi cucc elé ültetlek vagy 1m300-es elé, elsőre nem igen hallani nagy különséget amíg az ember nem tanulja meg mit kell figyelnie).

    3, Könnyen meglehet, hogy ahogy sokan, azt mondod fákjú dslr, inkább vmi normális evf-es cucc, a fene se akar azon gondolkozni mit mérhet a gép fényben/színben, nem akar az ember minden kép után fejtől eltart, megnéz (sok fénynél nyáron télen az ember baszhatja, sz*rt se lát a kijelzőn, vagy azt hiszi alexpózott, és otthon veri a fejét a falba mikor monitoron nézed vissza).
    Amíg ez nem derül ki, egy nem bosszantóan limitáló egyszerűbb szettet érdemes nézni; én (is) jobban preferálom ezt nikon vonalon, de elmegy a 650D 18-135el is.

    4, A legtöbb ember ugyanezt kérdezi mint te, és sok hasonló tanácsot kap fotós ismerőstől, ne lepődj meg ha így reagálnak rá. Csak ide beírják a kapott infót, ignorálva az itt hallottakat/nem ellenérizve. Úgy, hogy a tanács irreveláns rájuk nézve.

    5, Ha a nagy zoomátfogás nem izgalmas, de szeretnél minél kisebb mélységélességet, kisebb zajt, gyorsabb záridőt, a 18-1xx helyett Tamron/Sigma fényerős alapzoomját javaslom. Nem vészes használtam, de elég korrektek. Pl Tamron 177-50 2,8

    6, Vagy nézz rá egy pl Pana G5 tesztre is azért. 240ért lenne még egy tippem MILC-re, ami inkább minőségi cucc, bár nem egy villám; de ha utánaolvastál(!) hogy neked szimpibbek a milcek, majd más megírja; rólam azt mondják elfogult vagyok a márkával kapcsolatban, ami kicsit igaz is :). Nem vészes hozzá a 27mm 2.8as fix, azzal elég kompakt, és az elégedettségi faktor a gépből kieső képeket elnézve általában elég magas az átlag userek kezében is.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák