Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz HagaNRG #18610 üzenetére

    ha magasiso fontos vegyél valamilyen újabb sony szenzoros gépet (lassan mindenben az van már kivéve a canon-okat)
    sztem nálad az "igazi" videó nem téma, ne az alapján válassz gépet, azok alapján, amit leírtál én azt mondom neked bármilyen újabb gép videós képessége megfelel...ha mégis canont, esetleg sony-t vennél, ott a lehetőség a manuál obikkal videózásra, ami már sokkal jobb eredménnyel jár mint kitobival af-bohóckodni, és alig kerülnek ezek az üvegek pár forintba

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz HagaNRG #18610 üzenetére

    A Canon JPEG motorja gyenge, ha az illető így fényképez és nem RAW-ból hívja egy kis finomhangolással a JPEG-et, akkor tényleg eléggé gatya a minősége és "állaga".

    Amúgy ha jó AF kell videó közben akkor Nikon 1 sorozat (fotóra annak is nagyon kompaktos a jellege) vagy Canon EOS 70D. Sajnos azt el kell fogadni, hogy jó videós AF rendszert még nem sokan készítettek. Még a jobb camcorderek is hajlamosak vadászni (előre-hátra mászkál a fókusz). Nem véletlen, hogy aki tényleg minőségi videót akar az manuálisan fókuszál.

    De a Canon EOS 70D fókuszrendszere is igyekszik a kézi fókuszálás finomságát utánozni. Épp ezért nem véletlen, hogy a videózásban a kézi élességállítás az etalon, minden más csak azt utánozza több-kevesebb (jellemzően kevesebb) sikerrel.

    A 650D egy STM motoros objektívvel már tudja a finom élesre állítást, nem "rángat" annyira, de attól még huntol, keresi a helyes fókuszpontot és rohadt idegesítő mikor elmászkál, keresgél, nem talál, keresgél, talál, de elveszít, majd megint keresgél.

  • k1csi

    senior tag

    válasz HagaNRG #18610 üzenetére

    DSLR-nél nem önmagában a váztól kellene jobb képeket várni, hanem obik, külső vaku stb. Kitobival kevés fényben bármi elvérzik ezek nélkül.

    jjeahh
    Nem tudom honnan veszed amit írogatsz, de pont magas ISO-n marginális bármelyik APS-C váz közötti különbség (saját 550D és ismerős D5100 hasonlításból). A Canon inkább alacsony ISO-n kevésbé zajmentes mint a nem Canon szenzoros vázak.
    Kevés fénynél fényerős obi vagy külső vaku érdemben jobb képeket eredményez, a vázak közti különbség semmire sem elég.

    JPG motorból is van jobb, de szó sincs arról, hogy nem használható. Én pl. bár mindig RAW+JPG-t használok a legtöbb esetben nem vacakolok a RAW-val és ha igen akkor sem a JPG motor miatt, hanem pl. hogy helyretegyem a fehéregyensúlyt stb.

    Szóval röviden: Elsősorban obik (AF, elérhető olcsó külső vaku és egyébb kiegészítők stb.) alapján kellene rendszert választani és nem váz alapján...

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák