Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sir_mook

    csendes tag

    válasz schawo #16657 üzenetére

    Tudsz mutatni 300mm-es jó minőségű, elérhető árú, könnyen beszerezhető 300mm-es telét Pentaxhoz?
    Tudsz mutatni olyan rendszervakut ami minőségi, megbízható és pontos?
    Tudsz mutatni olyan vakukioldót ami tudja az 1/8000 záridőt, és olcsó?

    Ezeket a feltételeket nem én találtam ki. Hanem a felhasználók, akik hetente 3-4-5 alkalommal megjelennek pl az index fórumain és pl a vakus fórumban kérdeznek. Vagy a természetfotósok táborában... és a vége az hogy a Pentaxos megválik a gépétől és beleugrik pl a Canon rendszerébe.

    Én nem azt állítom agy mondom hogy a Pentax ne gyártana jó dolgokat. De gyárt. Sőt, nagyon jók a vázaik. De csak egy bizonyos szintig épült ki a rendszerük. Ezért találták ki a zsákutca szinonimát. A fotós "feladatok" jó része megoldható az ő eszközeikkel. Aki olcsón jót akar, az jól is jár velük. De pont én kaptam meg itt a múltkor hogy ide amatőrök járnak kérdezni... és mint tudjuk az amatőr fotózás egy olyan betegség ami ritkán múlik el.. és egyre súlyosabb lesz. Az aki megszokta a 18-55 -t, hamar szeretne egy 2.8-as alapzoomot helyette. És ez a helyzet pl telefronton is. Meg nagylátóban. Meg a fixekben. És mennyivel egyszerűbb egy Canonra beszerezni 50ezerért használtan egy Tamron 17-50/2.8-t mint egy Pentaxra.

Új hozzászólás Aktív témák