Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz runner 125 #16175 üzenetére

    "A D80-nak egyébként most mi a jogos utódja? D7100-ra tippelnék első körben, legalábbis a dupla tárcsa - segédkijelző kombót onnantól láttam."

    A D80-nak a D90 az utódja, de itt lett elvágva ez a vérvonal és nincs folytatás azóta sem. A D60 volt a teljesen belépő váz, ennek a helyére jött a D3000, míg a D90 már egy kicsit haladóbb gép volt, de ez alá jött tudásban a D5000, ami semmilyen szempontból sem tekinthető a D90 szellemi örökségének. A D7000 már egy magasabb kategóriát képvisel (valahol a D300s szintje körül, de nem teljesen tekinthető utódnak), így az meg már magasabb polcra került a D90-nél. Szóval tényleg nincs folytatás. Mellesleg a D90 még mindig forgalomban van sok kereskedőnél.

    "Egyébként említed h a 600D és pl. a D3200 szenzora más, utóbbié jobb. A nagyobb mp nem eredményez nagyobb zajt az elvileg fizikailag megegyező érzékelő miatt?"

    Nem egyezik meg a szenzor. Mindkettő APS-C (illetve a Nikon DX-nek hívja a formátumot, de csak minimálisan tér el), de itt ki is fújt. A Nikon sokkal jobban teljesít dinamikában (tényleg sokkal, szemmel látható), de magas érzékenységen már annak is elfogy az ereje. A nagyobb pixelszám nem jelent kényszerűen rosszabb jel/zaj arányt, mert fejlődik mögötte a technika is. A 600D-ben lévő szenzor még mindig egy 7 éves konstrukcióra épül, míg a D3200 szenzora egy viszonylag friss darab a Sony laborjából. Sőt ha már itt tartunk, akkor ha a 24 megapixelt leméretezed 16 megapixelre (hogy egálban legyenek), akkor a jelenlévő képzaj tovább redukálódik. Fotóra egyszerűen több potenciál van a Nikon szenzorában, pusztán azért mert jóval modernebb és fejlettebb.

    "Az EOS 650D-n ahogy látom már egy tárcsa sincs. H állítasz rekeszt és záridőt, ha a keresőt használva akarsz fényképezni?"

    A 600D és a 650D fizikai gombjai szinte teljesen megegyeznek. A 650D-n is van tárcsa, ugyan ott az exponálógomb mögött. Csak éppen kiegészül egy jól megtervezett érintőképernyővel. Most képzeld el azt, hogy a képernyőn látod az aktuális expozíciós értékeket (rekesz, záridő, ISO), csak ráböksz kézzel és a tárcsával betekered a neked tetsző értékre, vagy rajta tartod a kijelzőn az ujjad és úgy húzod. Esetleg megnyomod a fizikai ISO gombot, a képernyőn megjelennek az értékek, te nem tekered oda a tárcsával, csak ráböksz az értékre. Átjárható oda-vissza a két kezelési mód.

Új hozzászólás Aktív témák