Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz madgie #12297 üzenetére

    A nulladik kép addig az obi kipróbálásakor ami készült: [link]
    A közízlésnek megfelelő 6,8megát foglaló 'minőségben'.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz madgie #12303 üzenetére

    Az otthon, asszony gépén (a portrés sorozat, illetve ugyanott készült korábbi sorozat). Illetve remélem még nem gyakta le őket :DDD .
    Amúgy meg kikérem a feltételezést is hogy ezt a szintet az S100fs ne ütné meg alacsony tömörítésen is :D.

    Megnyomkodtam G3at, a szinkron vakus marhaságot -hál'égnek- kijavították, már úgy működik int minden normális fényképezőn. A fogása... khm, olyan mint amilyennek tűnik. A tárcsa nagyon be van süllyesztve, szokást igényel. A pár perc alatt nem lett meg az ex zoom funkció, ez lehet kikerült belőle? (crop azoknak akik nem a gépen akarják ezt elvégezni utólag) A qmenu még egy fél fokkal körülményesebb számomra mint a G2nél, bár normális vakukezelés mellett szerencsére elég ritkán kell beletúrni. (A nikon megoldása nekem szimpibb.)
    Ha az enyém lenne, jól bezsíroznám az obit, ez is úgy jár mint a másik 14-42 - tudom, valamit valamiért, olcsóbb mint a 14-45, és még az is elég műanyagos a hulladék af-es dslr vagy bridge obikhoz képest ;)

    A tulaj boldog, ez a lényeg, jó kis gép ez.

    szerk: Elindult lassú útjára a 50 1.8G-m, november elejére ideér(amazon), elvileg egy ezressel az itthoni nettó ár fölött :C

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Bénák :P

    Nem mindegy kinek mi tetszik? Nekem az X-E1. De még az X10 is (a szappan* milcek helyett pláne azt venném, pancake méretű alapobival). De az S100fs, vagy 2 számjegyű nikon/canon vázával kéne.
    De elég sok víz lefolyik a Dunán mire lesz egy X-E1 + 18-55 f/2.8-4 OIS kombóm asszem, de addig tökjó a D5000. és hiába próbáltam leírni miért nem ízlett az elvileg nekem való G2, a szomszédban le lettem oltva. De maradjunk annyiban hogy nem tetszett, ebbe nehéz belekötni ;] Nex6/7 meg q drága 'köztes' gépnek.

    *:evf+markolat nélküli. Nem fika, van akinek ekkora kell, választhatunk, éljen.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz madgie #12320 üzenetére

    Mert ti (super)zoommániásnak bélyegeztetek. De való, nekem a milc, csak nem a G2.
    Segítséget kértem pár dolog miatt a G2nél, hogy valószínű én bénázok, vagy mi van, de erre fikázást kaptam hogy na ugye zoombuzi, nem ez való neked. Tisztelettel jegyezném meg, hogy én senkire nem fogtam, csak amikor a Nikon választottam a G2 hibái -NEM a milcek hátrányai, konkrétan a G2 hibái- akkor megint ezt a lemezt vettétek elő :R A következő milc túl drága ami már tetszik, így lett most dslr.

    Nex6/7 vagy X-E1 marhára kéne még mindig. OMD, vakuval & szebb vázban 14-54 2,8-3,5el(most nevetségesen drága ez a kombó sztem, de összevetném a 12-60 2,8-4-el is :) ), vagy tán a G5 is tűrhető lehet, bár oly üvegek egy fokkal szimpibbek.

    Na mindegy, én nem fakadok könnyekre, feltaláltam magam, csak nem csípem amikor ferdítenek, és egy hülyeséget igazolnak bármilyen történéssel.
    Písz :R

    lcee79: Olyan rövid? enyémhez majd 3× annyi, és relatív tömör...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Freddy76 #12325 üzenetére

    Q..a nem verekednénk össze érte a boltban :D

    Nem is tudom hogy az eleje, vagy a félretróhoz sztem nem passzoló hátulja tetszik kevésbé.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Freddy, külsőn aztán végképp ne vesszünk össze - marha unalmas lenne ha mindenkinek ugyanolyan nő/autó/fényképező jönne be :)

    FEDman: Nem hibáztattam senki és semmit, nem jött be (többször leírt dolgok miatt) és kész. Máskor, mással is csináltam/csinálom ezt(veszek két használt valamit és kipróbálom melyik jön be jobban), nem nekem okozott ez lelki felindulást vagy nem is tudom mit... Te vagy az egyedüli aki a szenzorra fogja(ha nem tévedek), egy rossz szót nem szóltam a G2 szenzorára ;). [És nem azért adtam ki egy rakás pénzt az 50/1,8G-ért sem mert a szenzort tartom elsődlegesnek a képminőség terén.]
    És azt is leírtam, hogy amit vártam, azt hozta is a G2 ( kevesebb zaj, kisebb mélységélesség, több részlet).
    Egy kezem nem elég ahhoz, hogy hányszor kérdeztem topikban és privátban hogy pontosítsatok légyszi hogy miben nem túl jó a pana jpeg motorja. Senki semmit nem mondott, a tesztképeket a fotós oldalakon nem találtam rossznak. Tudomásul vettem, ahogy azt is tudom hogy rawból mit ki nem lehet hozni, ahogy nálam a raw ritkán játszik, nem fogok mindig abba fotózni ill feldolgozni, mert csak, pont. Aztán élőben megtapasztaltam mit jelent ez, ennyi. Nem csodát vártam, de én 1 mondatban meg tudtam fogalmazni utána mi bajom van a jpegekkel...
    Nekem úgy tűnik hogy esetleg egy kis közösség sértődött csak meg, én nem :). Nem neheztelhetek arra ha a kérdések felét ignorálják, hosszú lére eresztve dumálok, megszoktam, rossz szokásom. Nem csodát, és nem a tutit kértem senkitől, csak a tapasztalatok megosztását, abból tudok építkezni a mérlegeléshez. Kb 15 éve sértődhettem utoljára meg ilyenért fórumon/irc-n ;).

    Rangsoroltam, és az evf a nem túl jó jpg előtt volt, és ha csakis annyi baja lett volna, maradt volna a G2. Azt sem mondtam hogy a G2 hibás, és ha nem a homokba dugjátok megint a fejeteket és write only van, akkor azt is láthatod hogy több kollégámnak is ezt ajánlom tükrös helyett, mert az ő igényeiknek sokkal jobban megfelel.
    Olyan mintha vélt sérelmeket védenének egyesek(?), amikor erről szó sincs. Fél napig mentegetőzöl egy cipő felpróbálása után is ha nem jön be és másikat nézel? :D
    Én kicsit sajnáltam a panát, mert azon a téren amit vártam annyival tudott kb többet, amivel vártam és ez már jó lett volna nekem. Meg az az evf... *sóhaj*... q..a jó.
    De ahány utalást találsz arra hogy mást hibáztatok ezért, annyi tábla csokit kapsz, ünnepélyesen megígérem! De akárhányszor találok 'kisebbség szerű összetartást és ösztönös védekezést' a vélt beszólások ellen, én is kapok annyi táblával, oké? Mazsolás-mogyoróst, aldisat, ha lehet választani :)

    Letojom a kategóriát, hovatartozást, feliratot, újkori árat, divatot és még rengeteg dolgot. Az érdekel hogy szeretem-e használni, és olyan eredményt produkál-e amit elvárok.
    Ha az ati éri meg ár/teljesítményben jobban és a hűtés/fogyasztás is jó, azt veszek. Ha az nvidia, azt veszek. Ugyanúgy volt kóróm, phenomom, satöbbi. Nem érdekel a kategorizálás, és az ezekhez való ragaszkodás. Letojom hogy dízel vagy benzin, szívó vagy turbó, francia, német, olasz vagy japán - az eredmény érdekel; amit köré építenek a marketingesek, a divat és a városi legendák, az nem érdekel, sőt, általában megvetem ezeket, le vannak maradva a valósághoz képest. És ha valami nem jön be? Hát váltok. De nem fikázok ezért mást(szerintem), és nem keresek tetteseket - meg úgy egyáltalán, lapozzunk ha lehet, senkivel nem akarok összeszólalkozni, pláne ilyen hülyeségeken :R

    A sok pofázás után G2 vs S100fs:
    compare1
    comapre2
    comapre3

    Pana 95%, Fuji 89%, igyekeztem azonos gyutáv/látható kép használatára törekedni. Semmi nagy csoda nincs, csak a homogén(ebb) felületek nekem lágyak, masszásak néha. Főleg ha laposabb szögben látszódik (ilyenből csak a kerítéses van már meg).

    Aki meg szimplán csak kíváncsi, alant 3 kép D5000(18-105) / S100fs / G2(14-42) felállásban:
    compare4
    comapre5
    comapre6

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz madgie #12332 üzenetére

    1:1 mindegyik, kivéve a cmp3, ott egy pár százalékot csökkentettem a fujin, mert akkor még csak a gyutávot néztem, a kész képet nem, így egy negyed lépéssel hátrébbről kellett volna lőnöm(vagy pár milivel kevesebbel). Ez látható a státusz soron is mindnél egyébként.

    s7evcsenko: DSC* a Nikoné, DSCF* a Fuji, P* a Panasonicé. Ezt az érzékenység és gyutávból is ki lehet következtetni, meg persze a mélységélességből (hisz azonos ekv. gyutávon a pana természetesen jobb).

    zolka78: Eltekintve Throme poénját sztem senki sem fikázta. A poén meg poén. Komolyan, miért kell mindig *** *** *** ha valaki nem fényezi épp? A bridgesek és dslr-esek (jáááj de béna egy a sok skatyulyázás) sem sírnak :D . Az OMD élőben jobban tetszhet mint képeken ahogy olvastam, de a király szenzor ellenére nem sok energiát öltem az utánalesésben, eléggé prózai okok miatt. Lehet hogy kategóriájában király, és lehet hogy ezzel hatalmas rést tömött be(és fasza obik vannak rá), de sokaknak (nekem tutira) kisebb kompromisszum a méret, mint az ár. (Illetve nem is pont kompromisszum, nincs annyim rá hogy egyáltalán felmerüljön mint esélyes; csak a panák, illetve esetleg a samuk, de ezt most hagyjuk.)
    De hogy szinte senki sem tud örülni annak hogy mennyi sok mindenből válogathatunk... :U

    Amúgy egy dolgot szoktak esetleg -ténylegesen- 'fikázni': Árban nem nagyon akarnak a dslrekkel versenyezni, és még nincsenek olyan 'sokan' a milcek hogy 'érdemi' árverseny legyen - főleg az obik terén, a vázak még so-so. Én is 2009óta csorgatom a nyálam a milcekre. Miért csak most vettem milcet? Na? Na ugye... Lesz még itten kínálat meg verseny, a fuji, nikon és canon is (jobban/végre) odatette magát, és a többiek sem alszanak. Szerény véleményem szerint idővel ketté fog még válni a milc kategória, a dslr kiváltókká és a szapp... akarom mondani a könnyen hordozható méretűekké (és azon belül még m43 meg apsc, de ez engem nem izgat). Szerintem (legalábbis remélem)...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz madgie #12338 üzenetére

    Kötözködünk vagy érdeklődünk?
    Utóbbi esetben ajánlom újfent a státuszsort. Minek méretezzem át a gépem :F
    Ekkorában készültek (nem, nem érdekel a full felbontásos kiselőadás, olvastam sokszor, aki el szeretné nyomni, privátba tegye, köszönöm szépen :R ).
    Remélem valaki megjegyzi még, hogy 2:3os a nikon, a másik kettő meg 4:3, vagy valami hasonlót. A Fujival nem is akarom, és nem is tudom full (11MP, rawban 21MP) felbontás alatt jó (97%) tömörítésbe rakni, csak átlagosra (89%). Feldolgozásra, nyomtatásra gondolt kép úgyis fullon vagy rawban készül, de ez az összes képeim 2-4%-a.
    Gondolkoztam hasonló mélységélességű képeken is, a D5000el meg a Fujival több játékterem volt, de össze hasonlításra végül is nem érdemes, max dof terén (kézből úgyis tolják az isot, zársebességet hozzá).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Zozzer888 :P

    s7evcsenko: Itt a nikoné. A nikon és a fuji alapon elég hasonlóak, a pana sokszor hidegebbnek méri kicsit, vagy a piros fele ment el.
    Illetve majdnem felhős (szóval nem borús, csak nincs direkt napfény) időben a sunlight módban hoz a nikon pontos eredményt, ezt a Fuji el szokta találni (vagy azért mert meg szoktam, vagy azért mert időben láttam evf-en ha korrigálni kell és automatikusan; de legjobban a bridge találta el a fehéregyensúlyt, szinte sose kellett korrigálni). Ja, meg beltéren, szinkron vakuval bénázik a nikon, igaz, ez 'nehéz' mindegyiknek. A pana szinkron vakus (auto ison, de még kézin sem az igazi) teljesítménye folytán diszkvalifikálva lett ;] - de a színt talán a legjobban mérte, ha már a téma természetes kiexponálásához köze nem volt.
    (Előszedjem a pana/nikon/fuji/N8asat, vagy elhiszitek? Helyes, mert egyelőre nem találom azokat képeket. Egyébként meglepő, a szifon4 kamrájának legnagyobb előnye, hogy 99%ban úgy exponálta ki a képeket-vakuval- ahogy gondoltam. N8 95%os, Fuji picivel alatta, Nikon hasonló, tán picit alatta -YN468II-vel ISTENI- és a pana nálam a vakuval a 10%ot verdeste. Próbáltam kideríteni hogy az én hibám-e, de mint már erről beszéltünk ezt nem tudtam meg...)

    A 6. képen ez jelen esetben a 'kevésbé szép', mivel 5,6os rekeszt használ, nikon 5,3, pana is 5,6, azaz ilyenkor miné kisebb a mélységélesség, jelen esetben annál jobb. Mert ha nagyobb mélységélességet szeretnék, a rekeszértéket növelhetem, de lentebb már nem tudom vinni egyiken sem.

    Amúgy nem vészes, ferde és/vagy homogén felületen kicsit zavaróbb. (Az emberek nagyjának ha nem mutaod, nem is tűnik fel neki, kollégáimnak sem mutattam direkt. Vagy sose veszik észre, vagy mire észreveszik már tudom hogy fejlődtek :) )
    Az intelligens felbontás opció pont ezt állítaná(?), illetve kicsit lehet élesíteni a jpgen akit zavar. Az obi/jpeg alap lágysága (nem tudom pontosan mennyire melyik tulajdonsága) általában még jó is, nem 1:1ben nézzük a képeket. Csak itt ruhánál, feliratnál monitornyi méretben is fura volt. Igaz, ha nem vizslatom, nem feltűnő. De jellemzően small méretet használok és szűk portrékat, így már ebben a méretben is szembeötlött.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz FEDman #12344 üzenetére

    Így van, külön utat járnak, és talán egyik sem az igazi - bár nekem, és talán az átlagnak a fujié jobban tetszik. Fuji régebbi jpg motorjai ilyen kis maszatokat hagytak, ami a részben a visszaélesítés, részben a szenzor (vagy szűrő) sajátossága volt valamilyen szinten - az S100fs-é végre normálisnak mondható.

    Néztem a linked, szerintem ilyen teszthez nem túl jó téma, mindenesetre vágom amit mondasz - de csak a feldolgozásra szánt képeket készítem rawban, a sok-sok egyéb kép jpegben készül, és se időm, se kedvem konvertálgatni őket (ok, bachben is lehet, de egyesével van igazán értelme). A kerítés illetve a póló sokkal sűrűbben előforduló helyzetet példáz, és sokkal jobban kivehető hiba - monitornyi méretben is mágnesként vonzotta a kerítés a szemem, ez jóval durvább mint a tájképen - pláne, hogy itt az obinak/képnek még beretválnia kéne...

    Nem ferdítünk semmit, témázgatunk, példákat linkelgetünk azoknak akik különböző gépeket akarnak hasonlítgatni, illetve azok sajátosságait akarják megtudni. :))

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz s7evcsenko #12346 üzenetére

    A színeket ne nézd, ennyit jpgben is fél perc alatt megcsinálsz. A szintek, kontraszt egy fokkal többet számít, de jelen esetben a részletek, zajszűrés a fontosabb.

    Az ég(ennyi Fé-nyi tartalék csak rawban van), és a kontrasztosabb kép (részletvesztés nélkül, hisz a kontraszt elhúzása alapból részletvesztést jelent!) a lényeg, a színek szinte csak fehéregyensúly korrekció. jpg vs raw a nikon gyári progijával. Csak az eget akartam megmenteni, meg a fátyolosság korrekciója közben átmentem kissé drámaib(b)a :)

    A méret az egyik, a másik hogy fel kell dolgozni, plusz a kártyák sebessége, akku kapacitása is limitál a folyamatos raw használatban valamelyest. Engem a jpg konvertálás időigénye tántorít el - hazaérünk valahonnan, már az autóban kérik a képeket, azonnal kell, és nincs nagy kedvem 100-200-500 képet átbogarászni pluszban a szokásos korrekciók/törölgetés után.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    A tesztképek minimum isoval készültek (vagy max afölötti), kerítéses is meg a portrék is. Még mindig nem a szenzorral van gond, rawból normális eredmény pottyan ki. Az, hogy összemérhető valamilyen szinten a két gép, az főleg a Fuji jó obijának köszönhető. Sok értelme nincs mondjuk, mert más kategória...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz s7evcsenko #12355 üzenetére

    A rákot keseredsz te el... ha nem mutatom meg hogy mit gyártottam rawban, simán azt mondod jó az a jpeg. Ritkán kell, itt az ég, és a kő miatt lőttem, és csináltam kissé túlzó képet belőle.
    Én is madgie sorrendjéhez csatlakozok, de én azt mondom elég ritka mikor az ember rawhoz nyúl.

    Az agyunk átver, kiegészít, a fényképező a valóságot mutatja. Rawban olyanokat korrigálunk vissza, vagy a valóságon túl, amiben a jpg Fé átfogása (dinamikája) nem elég, vagy nem úgy akarjuk látni. Minden általad nézett épben van raw, lehet vele játszani; egy sort sem érdemel tovább a téma.

    Fuji/pana: Előbb ment a morcogás, hogy 4× akkora a pana szenzora. Fuji 400ra (lehet csak a dinamika kiterjesztés miatt!), pana 100ra lőtte be, akkor miért várunk 4×es záridő különbséget? Onnan látni általában ha a fuji dinamikát terjeszt, hogy a minimumról fentebb emeli a rekeszt. 200%nál iso200, 400%nál iso400 a minimuma. Nem kell agyon rágcsálni, akinek ezek nem tetszenek, nézegessen dpreview teszteket :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz k1csi #12358 üzenetére

    Akkor mielőtt össze-vissza írkálsz, előbb nézz utána a Fujinak, majd gyere utána vissza - kb az összes tesztben leírják ezt. Köszi. Igen, kisebb a dinamika nagyobb érzékenységen, meg kevesebb a részlet több kontraszttal, és még egy csomó állítást fel tudok sorolni; de nem változtat azon hogy valahol így oldják meg, és ha a megfelelő laboros teszteket megnézed, mégis működik. Reklamálj a gyártónál :R

    Pont leszarom a szinteket, nem laboros képek, és igen, be volt kapcsolva mindkettőn az auto dinamikatartomány (aztán mindhármon). Mert én erre voltam kíváncsi (amúgy a 3ból a pana lóg ki lefele, pl szemgödönél árnyékot a másik kettő korrigálta, ez nem - ez persze csak pixelvadászva tűnik fel.)

    Nem arra voltam kíváncsi hogy ps-ben elég ügyesen össze tudom-e hangolni, vagy állványról értelmetlen szintetikus teszteket fél óra tököléssel tudok-e csinálni, hanem érthetetlen módon kíváncsi voltam melyik hogy oldja meg, mikor/mennyire kell beleavatkozni, milyen képet csinál, mik az eltérések köztük.
    Ez az összehasonlítást ezek szerint nem neked szól :R

    Szintetikust tesztet hogy kéne? Manuálban azonos beállításokkal? Az eltérő lesz. Akkor manuálban hasonló hisztogrammot akarsz látni? Fél bélyegnyi területen nézve - sok sikert. Akkor azonos fov-ot, dof-ot, színt, vagy mit? Mitől lesznek igazán összehasonlíthatóak, tök más szenzormérettel? Utána már csak azt nem fogod tudni hogy maguktól mit csináltak volna a vázak.
    Nem tudom hogy segíteni akarsz, vagy csak bal lábbal keltél fel. Mert segítségnek ez kevés.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz #24334592 #12360 üzenetére

    Durván 160k lehet a D90 kombó, újonnan 170 a G3 14-42vel. Tehát én újra cserélném, amúgy 30körül kérnék rá legalább.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Rollee #12391 üzenetére

    Nem ez a kérdés, tudnak amúgy hasonló képet mint a tükrösök. A kérdés az, meg fogtok-e ennyi használat mellett valaha is tanulni egy tükrössel úgy fotózni, hogy elégedettek legyetek?

    Kollégám képeit ma néztem, (40D, nem egy olcsó gép) hátő... Negyede alul exponált, fele felül, a maradéknak a fele szintén nem jól sikerült. Akarás és rutin is ajánlott a tökrösökhöz.

    Panasonic G3 legyen mondjuk az új viszonyítási alapotok, és ehhez hasonlítsd a többi kiszemeltet.

    szerk1: Ha ékezethez sincs türelem, akkor a géphez sem lesz... :U
    szerk2: D5100+18-105 inkább, jobb obi, kicsit jobb váz. ezeknek sem sokkal jobb a fogásuk amúgy (mint egy G2-nek pl). Legalábbis S100fs-hez képest trágya.

    szerk3: Fuji X10. Na, ennek keress alternatívát (szenzor+obi párosítás, illetve a kész jpegeket terén; bónuszként a videózást és a természetes vakuzást is felveheted a vizsgálandó szempontok közé). Olyan kis mélységélességet tudsz vele mint a belépő tükrösökkel+kitobijaikkal (lásd dpreview teszt). Videóban vastagon jobb mint az említett tükrösök, már csak azért is, mert a szemedhez/fejedhez tarthatod videózás közben (ugye a dslr-eket kézben kell kitartanod az 1 kg-os gépet, plusz kézifókusz; ezzel a mazochisták videóznak).

    Bár ezeket oldalról oldalra leírjuk ám :K

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz lcee79 #12404 üzenetére

    Nekem már régebb óta van, (egy hónapja) viszont korábban próbálgattam pár gépet pár obival. Mindig az aktuális nagyszenzoros bridge (nem ultrazoom) volt a viszonyítási alap, és annyival sosem voltak előrébb amennyivel drágábbak voltak(kis alpha vmi nagyátfogású sigmával, 350d/400d/450d 18-55el, k-x 18-55el, d90 18-200al, de azt mindig csak sötétben használtam). A 18-105el az első pár kép után is úgy tűnt hogy ez már döfi. A G2-vel együtt teszteltem, 14-42es obi volt rajta, de a panával megegyező gyutávon is a gépen is szemmel látható mélységélességbéli előnye volt; nem beszélve arról hogy végre az első kitobi amire egyértelműen azt mondhattam hogy jobb mint a fujié, ez már beretvált; élvezet volt monitoron visszanézni :K . Kíváncsiak a #12331-ben leskelődhetnek.
    Persze minden relatív, de árához képest szerintem egy nagyon korrekt kis obi sztem. És sokaknak kiváltja a telét is, így egy obival elvannak. (Én is így terveztem... De sajnos még a panán belekóstoltam kicsit hogy milyen 50/1,8as obival fényképezni. Ha ezt nem teszem, most nem rendeltem volna meg az 1,8G-t)
    Megjegyzem itt most biztos megint megköveznek a m43os topikosok, de ne is számolják ki hogy hány fé előnye volt papíron a pentaconnak a saját (pana/oly) olcsóbb fixeikhez képest; mert amire tegnap ráizgultam asszonynak (saturnos kiárusításból) palacsintás gf3+pancakere; nem sok köze lehet ahhoz a kombóhoz, ahol nyitott állapotban még a szenzor sarkait sem takarja el :D. Tudom, vannak többért jobb fixek, de csak a nem drágák kerülnek a látómezőmbe sajna...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Rollee #12410 üzenetére

    Elbeszélünk sztem egymás mellett, mindegy... Ha valaki átlátja, megtoldja a mondanivalómat.
    A rossz színek, életlen képek mellett lesz egy csomó rosszul exponált képetek is, és fele annyi jól sikerült lesz mint most - hacsak nem húztok bele bődületesen. Kijelzőn, evf-en látod az eredményt, az üvegen át nézve az agyunk korrigál, de tudnod kell hogy a gépnek merre kell. A fókusz sokkal kényesebb(mint konpakton), a fény/szín állandó ellenőrzést igényel ha most is potyogtak ki rossz képek.

    G3 mellé 14-42. Értelemszerűen a zoomtáfogás fordítottan arányos a minőséggel, ezzel gondolom tisztában voltál mikor idejöttél gépet keresni hogy valahol kompromisszumot kell kötni. Én először 14-42ővel használnám, amíg kicsit gyakorlatiasabbak lesztek fotózásban. A 45-200at bármikor megveheted utólag, használtan is - ha szükségét érzitek. Anno nekem tetszett a 14-140, plusz a fujihoz hasonlóan kisebb mélységélességet varázsolni is gondoltam jó lesz, de már más utat járok (én is) : fix, nagy fényerejű obi jobb erre a célra. És igen, leginkább reméltem hogy 1 obi elég lesz mindenre.

    X-S1-en gondolkoztam mondjam-e, de nem is olcsó, meg hát rajtatok is függ az eredménnyel mennyire lesztek elégedettek. Mondjuk akkora zoomtáfogás nem tudom mire jó, az S100fs-t alig toltam 200mm fölé, és ha igen azért, hogy kisebb legyen a mélységélesség - ugye nagyobb szenzornál (milc, dslr) nem kell ehhez tele.

    Én tudod mit csináltam? Egy új zsuga helyett vettem egy ilyen, meg egy olyan cuccot használtan (ideiglenesen) hogy kiderüljön mi lesz a nyertes (jó, én amúgy is használtan akartam venni, de ez részletkérdés). Ha nem jutsz zöld ágra, simán járható út. Sőt, akár neked lehet egy masszív géped, párodnak megy egy női táskában is nagyjából elférő gép (pl Gf1/2 vagy E-PL1/2) ugyanabból a pénzből.

    Mellesleg a hasonló méretű régi gépekből kiindulva nem biztos hogy az X10 kicsi, hisz akkora súlyt két kézzel tartva nem igen kell nagy(obb) markolat az ekkora gépekre. A nagyobb objektíves, orrnehéz gépeknél már kell. Sőt, a Fed4-em nehezebb is. Páromnak tökéletes gép lenne, de sajnos nagyon ritka használtan, és még úgy is drága :(

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Zozzer888: Ha figyeltél, épp tegnap írtam, hogy ismerős 40D-vel is egy tucat rossz képet csinált, mert nem csekkolta elég sűrűn a kijelzőn az eredményt, és így főleg a fényt a gép el-el mérte (mátrixon jobb lett volna az eredmény, de gondolom középre súlyozotton volt, Dunapart+kutyák, a víz hol alexpót okozott, az barna ebek meg túlexpót).
    De jellemzően akik átlagos szinten vannak a kompaktokkal, nem arról híresek hogy egyből milyen fasza képeket csinálnak tükrössel - te mást tapasztalsz? Tehát ha evf mellett is készül egy csomó rossz kép, akkor tükör mellett eleinte még több fog, az tuti.

    Rollee: Plusz igen, sok beállítási lehetőség van, lentebb nemsoká látod pl miket okozhat mire kiismered. Hát, ezt olyan költői kérdésnek vettem hogy egyszerűbb-e milc-el jó képet csinálni. Ha már exponálás előtt is látod milyen szín, fény várható a kész képen, illetve rögtön látod ha korrigálod és látod mennyivel korrigálta; illetve a kész képet máris látod, el sem kell emelned a szemedtől - igen, szerintem ettől sokkal könnyebb, mint estleg erős napsütésben koncentrálni a kijelzőre szinte képenként hogy most jó lett?
    Idővel megtanuéja az ember -ha érdekli- hogy mikor mire számíthat, de ehhez az kell hogy érdekeljen és sokat gyakorolj (azaz átlag user eddig nem szokott eljutni).

    Icee79: Mennyi a záridő limit az auto iso beállításoknál? tedd 1/60 vagy 1/80ra, és próbáld meg újból (nem nagyon mozgó ojjektumoknál vr-es obival még elmegy ekkora záridő).

    Nektek amúgy mi az automata és mi a manuál? És minek hívjátok akkor a P módot?
    2 ismerős is azzl szórakozik a canonjával, hogy S, akarom mondani Tv módban használják, Nem értem mi értelme van, szerintem ha valaminek, akkor az A módnak van alapból értelme - de a P annyiból praktikusabb hogy nem lehet 'rossz' értéken felejteni, a normáli kiexponáláshoz használható tartományon belül pedig tekerhető (pl 3,5-11es rekeszig, hasra mondom, nincs itt a gép).
    Jah, ha kézzel feltekeres mondjuk ISO640-re, a limit mondjuk 1600, és van annyi fény hogy magától mondjuk ISO320on exponál, akkor 640el fog. De ha ugyanennyi limitnél 2500ra tekered, akkor is 1600 lesz a max iso. Manuált tessék oda-vissza olvasgatni, én is forgattam a bő 250oldalt rendesen.

    Öhm, jah, az iso beállítás P-re vonatkozik, a zöld betűs(?) AUTO-ban gondolom nem él a korlát, ill a zársebességes beállítás.
    Tök felesleges megkérdezni milyen beállítás kell hozzá, alapból mindig P-mód, és megoldja, onnan korrigálsz egy keveset ha kell, vagy próbálkozol S módban.

    "A manual fókusz meg azért kell, mert soxor mikor elmozdul a kislányom, először tök jól befókuszáltam, aztán mikor újra megnyomom, hogy fényképezzek, akkor újra fókuszál, és nem az lesz éles amit én szeretnék" - Íjjj, hát minek vettél fázis alapú af-es gépet? Tessék használni a követő és 3D követő fókuszt ilyen esetekben, egyéb esetekben pedig a középpontosat, nem azt amikor a gép magától akarja kitalálni hogy hova kéne fókuszálni! Amúgy fázisos af ha kicsit mozdult el a téma, szinte azonnal az új célra áll, nem vizsgálja szinte végig a tartományt (bár a G2 villámgyors volt szinte mindig).
    Én egy fél napig próbálkoztam manuálfókusszal (szimuláltam az 50/1,8D-t), de a rangefinderrel sem egyszerű, alig lett éles képem.

    csakb: M módban nem tök mindegy milyen a fény mérés, amikor mindent te állítasz?

    Throme: Vaku mellett miért ne hagyhatná az isot auton? Jó, a G2 képtelen volt megbízkózni a feladattal (Slow Sync vakunál) de jellemzően azért ez nem okoz gondot a gépeknek, és 90% hogy a 3200at vmi gyors zársebesség okoz (most nem rémlik neked mi van, de nikonnál a max iso mellett megadhatod hogy milyen záridő elérésére törekedjen, ha azt nem tudja tartani, akkor emeli az isot. Napokig 1600as ison fényképeztem beltéren, mert 1/2000en hagytam ezt a beállítást az elején.)

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz csakb #12433 üzenetére

    M módban a kész képeket nézegetem erősen, hogy olyan-e mint amit szeretnék :R
    Nem biztos hogy annyira köztudott hogy melyik pentaxon melyik zöld gomb mit csinál )

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Throme #12435 üzenetére

    Már az, aki nem slow sync vakut használ. Márpedig ellenfény ellenében használom a sima vakut, vagy manuálisan; egyébként rühellem, és S-es vakut használok hogy természetesebb legyen a kép. Ilyenkor pedig feljebb viszi az isot (jó, itt a 3200 nyilván egy rossz beállítás folyamánya). Mellesleg 1250/1600as vakus képek sem rosszak, beltéren általában ilyeneket gyártok (most már van rendes vakum is, de azt még csak teszteltem, élesbe nem próbáltam, de 800alá nem hiszem hogy fogok menni, hisz természetes hátteret akarok, amihez majdnem olyan hosszú záridő kell mint vaku nélkül ugye). A Fuji elég jól kente a témát (természetesen kiexponált vakus képek), rászoktatott a jóra.

    Egyébként múltkor ahogy nézegettem vissza a próbálgatós időből a képeket, egy nagy adag portrét sikerült (beltéren, de az alany a világos ablaktól 2 méterre, én meg az ablakban) ISO1600on lőni, és meglepődve néztem az exif infót, mert a képek teljesen jók lettek. Persze világos volt, de többet is megnéztem már többször is 1:1ben, sose tűnt fel.

    Zozzer888: Tök irreveláns, csak épp tegnap láttam a képeit amikor zenét válogattam a pendrivejáról. Elnézést hogy megemlítettem; és elnézést hogy felhívtam a figyelmüket rá. Biztos a tükrös kézbefogásától egyből faszább képeket fognak csinálni. Köszönjük Zozzer...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Zozzer888 #12438 üzenetére

    Én azt írtam (már sokszor) hogy több figyelmet igényel (eleinte főleg). És az alábbi szituban ("de a legutobbi nyaralas utan rajottunk:cserelni kell!! Lassu, rossz szinek, eletlen kepek...stb.") erősen valószínűsíthető ez, jobb ha inkább erre készül lelkiekben, mint hogy sok pénzt kiad érte, aztán lefele görbül a szája.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Zozzer888 #12441 üzenetére

    A 450D-s haverom is, érdekes. Mindegy, nem izgat különösebben de furcsáltam - ő meg azt hogy mindig P-be raktam a gépet ha én használtam, vagy ha a tele volt fent, akkor rekeszelőválasztásba.
    Jellemzően nálam
    1, tág rekesz kell (normál határok között P mód)
    2, szűk rekesz kell (normál határok között P mód, extrém helyzet pl makrózás állványról A mód)
    3, sport/vakus trükközés miatt zársebesség (S)
    4, valami olyat gyártok ami már megfekszi a gép gyomrát -hosszú expó, fénnyel festés, vagy nem azt akarom hogy úgy nézzen ki (exopó) mint élőben, stb (M)

    98%ban P módot használok, és megőrülnék ha közben (S mód) a rekesszel játszana. Persze ez szenzor és obi függő is, de nálam ugye már elég kicsi a dof, odafigyelve kell használni.
    Mozgásnál meg inkább a témát követem, így svenknél kb mindegy a rekesz. Bár sok fénynél meglátom hogy fog ezzel a géppel menni, a bridgehez már elkélt az ND, igaz, nem is lehetett ennyire lerekeszelni.

    Icee79: Ennél (is) egyszer tértem csak ki a módválasztó 'felső harmadából', megnéztem milyen beállításokat használ portrén, majd ijedten tapasztaltam hogy a 'random kitalálom hova szeretnéd a fókuszt' használja, úgyhogy ment is vissza program módba.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Versenyztek a két (több mint 2× annyit) memóriazabáló fapados böngészőkkel... addig az operások megértően mosolygnak ;]

    Chromenál az tette be a kaput (azon kívül hogy ablak kezelése sem túl jó, illetve stabilitásban még mindig az opera mögött van) hogy ha törik, ha szakad fut a háttérben, lóg a neten, frissítgeti magát - ami nálam szükségnettel igazi halál... És volt már hogy beragadt elég sokáig a setupja, egy magot kiterhelve... Kössz, tartaléknak általában elmegy, de van amelyik gépeken inkább leszedtem, tartaléknak a gyári is elmegy.

    Icee, én sem szakács vagyok ;). Az egérmozdulatoktól a letöltő és levelező kliensétől a jegyzetektől a különböző platformokon való azonos címtár és gyorsindítók és könyvjelzők használata, a turbó mód (szükségnet, extrémlassúnál isten), a képek (gyorsítótárasak maradhatnak) kezelése, fényképeknél az exif normális megjelenítése, a remekül testreszabható fülsáv, és millió dolog ami alapból benne van, buzeráns lejáró pluginek nélkül. A pluginek amiket használok pedig kb sose járnak le (qr kód gen., turnoffthelight, noad,ghostery), vagy késére frissülnek, nem indításkor basztatnak. A sok ablak kezelése, az ahogy egymás mellé rakhatom őket, ahogy csoportosan kezelhetem őket, meg egy tonna dolog van, amit a többiek nem, vagy részlegesen, vagy körülménysebben tudnak, azt is csak felpluginelve.
    Használja aki akarja :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz schawo #12459 üzenetére

    Látszik, -vagy legalábbis remélem- hogy nem programozó vagy :R
    Mellesleg használok gyengébb vasakat is; és nem, ne használjon 5-6 ablak 4-600 megát ha más böngészők a feléből megoldják.
    De igazatok van, azt kell csinálni hogy pazarolni kell mindent, ami viszonylagosan olcsó. Víz, tiszta levegő, fosszilis üzemanyag, papír, műanyag, memóriák, satöbbi. Hülye is aki nem pazarol :U

    Vannak akik droid módjára beállnak a sorba, és tapsolnak ahhoz, hogy a sw-ek erőforrásigénye legalább olyan gyorsan nő mint a hardvereink teljesítménye. Gyorsabban netezel mint 5 éve? Vagy gyorsabban szerkesztesz doksit? És képet? Jé, alapból semmi nem igazán gyorsabb? Vajon miért... Mert a fél megás weboldal 4-6 statisztikázó szart tölt előbb be? Mert csomó ideig csak a word splashscreent látod (a 97es az alapértelmezettem, az enter le sem ér, de a doksi betöltött) vagy az acrobat readert megnézted már miért indul olyan vérlázítóan lassan? Ja, mert több mint száz mega, és a töredezettségmentesítési naplót ha megnézed többszáz darabból áll?
    Persze rinyálunk hogy lassulnak a gépek és 'újrakellrakniavindózt' - közben ésszel kell használni a gépet, hetente 2 percet szánni rá, és nem fogy a hely, és nem lassul a rendszer. 8-10éves vasak is úgy kerülnek ki a kezem alól, hogy teljesen normálisan használhatók, nem rosszabbak fél év után sem mint egy új százezres laptop átlag userrel ue idő után.
    De a Thinkpad X120amon(Brazos, E240, win7 basic, 3gb) vagy anyám tuacekás konfigján(xp ofkorsz 0,5g) megpróbálhatod; de szerintem az áltag által preferált rendszer halott lenne úgy ahogy van - is ezeken a gépeken is marha sokat számít a böngésző, és annak beállításai.

    Legalábbis, én így szeretem; de mindenki azt választ, ami neki szimpatikus :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz schawo #12462 üzenetére

    Miért, nem ugyanezt csináljuk mindennel? Sötétzöldek akik hülyeségeken vitatkoznak. Pl kézszárítás elektromosan vagy papírral jobb? Amíg ezen komolyan tudnak 'tudósok' vitatkozni, jól lerázom és a nadrágba törlöm a kezem. A sötétzöldek és a környezet tudatosak két különböző 'faj'.

    Sokat járok többet között az oroszokhoz, ahol amcsikhoz hasonló mérhetetlen pazarlás van.
    De az ukránokhoz is, ahol magyarok 99%-a el sem tudja képzelni milyen szegénység van - ki hinné el, hogy sok régióban vastag por van a fél literes kólán a boltokban(ha van), mert annyira rohadt drágának számít.
    Nem mondom hogy tudom a 'frankót', de látok rengeteg olyat, amit megszoktunk -pedig nem kéne- és mi már észre sem vesszük. Lásd ásványvíz.
    Van akit érdekel, van akit nem; azok a dolgok amik 1, értelmetlenül kerülnek plusz pénzbe 2, nem jár kényelmetlenséggel lemondani róluk - hát azokat nem, vagy nagyon ritkán használom. Kinek a pap, kinek a papné. De hobbi sportolóként (és félnyomorékként) az sem mindegy milyen vackot tömök magamba, vagy milyen testtel kell még pár évtizedet lehúznom - a többségnek úgy tűnik tökmindegy. Sokáig tartott mire rájöttem, ha az autómtól nem sajnálom a jó naftát/adalékot/kenőanyagot, akkor magamtól sem kéne; ez százszor annyit ér, mint különböző hobbikba temetni a pénzt.
    Néha hallani olyat, hogy jól el kéne küldeni az embereket lakatlan szigetre és ott átértékelnének dolgokat. Szerintem elég pár száz km-t utazni, és az emberi kapcsolatoktól, a korrupciótól, a rossz utak fogalmától a mi borzasztó rossz anyagi helyzetünktől a pazarlásig kezdve szinte mindenről eléggé megváltozna az emberek véleménye - és rájönnének sokan hogy az érmének rohadt sok oldala van. De hát, a csőlátás kényelmét nem sokan adnák fel.
    :R

    szerk: Cégnél 2007 és 2010et használunk. Otthon egy portable 2007 van ha valamiért ???x-et kéne megnyitni.

    Zárom is az offolást :)

    Amúgy az 5200őt megnézve, ne bánd hogy lemaradtál róla. Nekem nem igazán jön be, azért adják ki hogy adjanak valamit az újdonságra vágyóknak, nem úgy tűnik hogy előrelépés. A D7000 utódját hozzák már ki, ami mindegy milyen, csak vigye le a d7k árát :D

    szerk2: Bukarest meg Kijev azért nagyon nagyon elüt a 'bentebbi' vidékektől, sokkal nagyobb a szakadék mint nálunk. Főleg ukrán/orosz részen, ahol rengeteg az újgazdag majom. Románoknál pedig idén már az átlagos útminőség meg is előzött minket(1-2 számjegyes utak tuti), és a pici falukat leszámítva gazdaságilag/fogyasztásban is behoztak.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Abry #12491 üzenetére

    Ezt azért kifejthetnéd miért nem ajánlod... Ha mégse jön be, rengeteget bukik rajta. Plusz bulifotózáshoz nem ártana valami fényerős obi, újonnan ez már nem fog beleférni. (Nikkor 50 vagy 85ös fix? Nikonra YN468II ár/teljesítmény szempontjából jó vakunak tűnik)

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Zozzer888 #12496 üzenetére

    Koncerten próbálkoztam párszor, de ott vakuval nem is próbálkoztam, oda némi fényerő lett volna jó.

    Bulifotózást nem vágom, és asszem részben a koncerttel kevertem. Ha jól rémlik akkor itt nagylátó+vaku kell a vigyorgó egyénekre :)

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz szata.68 #12913 üzenetére

    Ha fontos a videó, akkor 600D (D3200 ellenében). A magyar menü a legjobbakat kizárja... ;)
    Sajna akiknek tükrös ajánlott, azoknak jóval több mindent kell a géppel kapcsolatosan megtanulni, mint egy idegen nyelv (idevágó szavai). Illetve használati nélkül hiába érted a menüt, nem sokat értesz hogy mire gondolnak. Lehet hogy egy mikro4/3-os géppel (Pana GX1/G3) jobban járnátok). Vagy használt géppel belekóstolni hogy ez kell-e nektek. De majd kijavítanak ha rosszul gondolom. Egyébként a fényképezésnél használt dolgoknál van ikon(pl fehéregyensúly, fénymérés, minőség, srozat, stb), illetve a rövidítések azonosak (pl fókusz mód, vakumód, ).
    Olcsó kategóriában a Nikon üvegei jobbak/jobban megérik.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Throme #12918 üzenetére

    Szerintem 20ezres kompaktról a D90 elég nagy ugrás, akkor rég kinőtte volna a kiskompaktot.
    Viszont egy elég komoly gép sokakkal megutáltatja a tükrösöket, mert nem érti, nincs türelme belemélyedni - valljuk be, bele kell. Én ismerősi körömnek a milc-eket is tanulnia kell, de sokkal kevesebb rontott képet csinálnak vele (mert látják expó előtt is a várható képet, és minden esetben az elkészültet is (evf használat esetén is).
    Az hogy lesz fogalma a rekeszről meg a kompozícióról, meg fénymérés/derítés terén az nem baj, ettől még nem egy középkategóriás vázzal kezdenék én.

    Legtöbb ember csak jobb képet akar, de néha megkérdezem hogy ez mit takar, akkor hülyén(ek) néznek. Zaj, mélységélesség, dinamika ismeretlen fogalom, néha nem is tetszik nekik a kis mélységélességű kép! 'Csak' jót akarnak. Meg persze hogy minél kisebb legyen ÉS minél egyszerűbb ÉS minél jobb ÉS ne kerüljön sokba se, ÉS legyen rajta zoom is ÉS nagyon fasza videó is. Ilyenkor mennyire jól jönne egy 2, max 3 oldalas, példákat is mutató összefoglaló, hogy legalább azt ki tudná az ember deríteni hogy valójában mi kéne a usereknek. Bár én azt szoktam mondani, akinek tükrös kell, az tud róla (hogy miért az kell). Aki nem tudja, annak milc.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz csakb #12919 üzenetére

    Csatlakozom, az elábbi kijelzőn az a legkevesebb szerintem hogy a minőség helyett quality van írva - a többihez meg szöveg sem kell, adja magát (illetve nincs is szöveg, úgyhogy tudni kell).

    Egyébként annyi előnye van -általánosságban- a 'használtban kipróbálom' dolognak, mert a usrek nagyja -aki el is kezdi használni a gépet!- rájön hogy az igénye esetleg mégsem vágnak azzal össze, amit elsőre gondolt. Jellemzően ilyen az objektív választás pl.
    Szeptember elején mosolyogtam volna ha valaki azt mondja hogy 98%ban egy fix50est fogok használni - most meg az a kedvencem :). Persze, szeretek a különböző szögekkel játszani ezt szeretem a nyalátóban/telében, de van amire jobban rákaptam. Igaz, ezért is váltottam (pár napig) milcre, majd (az elején párhuzamosan) dslr-re, hogy kisebb dof, gyorsabb záridők és a még kevesebb zaj adta előnyökben fürödjek :D

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Most hívtam a 220voltot -hisz onnan hozom az 5100at- és azt mondják itthoni Nikon 3év van rá. Remélem.
    Nem akartam mondani hogyha jön a baba 1, nem lesz sok idő és türelem rá 2, fényerős fix kell, mert vakuzni nem szabad. 35 vagy 50mm dslr-re, vagy 20/25 milcre.

    Throme: Lófütty nem lehet gond a D90el:). Amit kezdő fotóstanfolyamon oktatnak azt már tudom, de azért mire kiismertem a D5000et, kellett egy hónap. Auto iso nem egyszerű, bracketingek sem, adl mikor milyen előnnyel/hátránnyal jár, meg még egy csomó dolog. Pluszba állandóan csekkolni az eredményt amíg ráérzel a gép fénymérésére. Aztán miért nem történik -néha- semmi mikor P-ben tekered a tárcsát, ellenfénynél derítve miért rekeszel a gép/ég ki a kép és egy csomó dolog van ami türelmet, gondolkodást igényel.

    Viszont a G2 kompaktról átnyergelve sem nehéz, úgy alakították őket (ez a rengeteg dedikált gombos bridge után nem tetszett) hogy 'folytatja' a kompakt logikát. Sztem.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz OneUtd #12933 üzenetére

    A szűk keresztmetszet az obi lesz. Azaz egy fényerőtlen obival (5-6os rekesz) két-három képet ha tudsz csinálni, mert hosszú lesz a záridő/újrafókuszálás. Azaz szerintem a különbözetet obiba fordítsd.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Tothgera30 #12967 üzenetére

    Na várjál. Makróznál. De obinál figyelembe veszed a min fókusztávot?
    Illetve aps-c szenzor mellett azt mondod tuti nem kell a dönthető kijelző makróhoz - szerintem meg tutira kell, hisz majd maxra kell nagyítanod a keresőn a fókuszkeretet, mert ekkora szenzornál 1-2mm tévedés egy halom -a kívánt helyen- életlen képet eredményez.
    Szerk: hogy érthetőbb legyen aláírásomban lévő linken nézd meg a bogaras képet(telefonról nem tudok linkelni). Állóban is készült, úgy még nehezebb, de talajtól 5centire bűvészkedtem a bő 1kg-os géppel, a bogár mászkált is, a nap tűzött a kijelzőre, és a minimum fókusztáv határán centiztem. Fix kijelzővel 75% hogy nem oda mértem volna ahova szerettem volna - persze ez otthon, gépen látszik hogy 1-2mm +/-.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Zozzer888 #12973 üzenetére

    Őőő, vagy nem. Párommal megfogattam a D5000et és az 5100at. Sokkal kényelmesebbnek találta az utóbbit. Igaz, 2 kézzel haszáljuk, és korábbi gépem az S100fs-hez képest mindkettő fabatka, de a kézméret sokat nem számít egy -direkt- elszabott markolatnál.
    Viszont sokkal jobb az 5100 mint 300>450ig a canonok, vagy a K-x (5000ben nem vagyok biztos).

    Tothgera: Esetleg egy előző generációs váz meg makró obi? 150körül megállnál max. 28-75-el még olcsóbban, és végig(!)2,8as fényerő...

    Szerk: Amúgy plusz egy arra hogy rendszerben kell gondolkozni. Akinek nem kell fix(előbb-utóbb) - talán fölösleges is egy milc/dslr!

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Rica #12988 üzenetére

    Én egy kicsi gorilla pod klónt is vennék, otthoni makrózásra, családi/egyéb olyanképek készítése miatt amin ő is akar szerepelni, stb. Musthave kategória.

    Hűbazze, Zozzer nagyon fején találta a szöget (már otthon az új váz és táska is :B ). Ezért is nem akartam sokáig tükrösre váltani... Bár az 50 1.8G-ért megérte, és úgy nézem az 5100 is nagy szerelem lesz :)

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz BiriBum #12990 üzenetére

    Egy xar fólia esetleg, de egy normális nem (D5000en lévő sem, meg telefonokra használt Brando Ultraclear széria sem).

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz s7evcsenko #13031 üzenetére

    Aki ilyen, annak _nem_ tükrös kell. Hogy 'megtanítson' fotózni, evf kell (X-S1,X10,G3,stb). Az auto max 'középre' állít mindent, honnan is tudhatná mit akarsz. Így a képek sem tükrösökre jellemzőek (kis dof pl) lesznek.
    A tükör így hátrány lesz - de százszor leírtuk már...

    Szerk: Hogy miért van mégis tükrösöm? Fényerős obikat ezekre kapni normális árban/választékban, dof/zaj/lowlight volt nekem a fontos a váltásnál (Nálad? Olyan nogy 'jobb' kép, olyan nincs! ) és nincs annyi pénzem, hogy egy e téren megfelelő milcet vegyek (fuji, sony.)

    Illetve nem értem sokakat miért nem izgat a 24mp szenzor brutális raw mérete, D5000ről 5100ra váltva 9-11ről 20-22megára nőttek a rawok, és ez is idegesít engem, pedig ez csak 12mp 12bit>16mp 14bit.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz s7evcsenko #13031 üzenetére

    Képek: szerintem áll hogy 50% múlik a fotóson, 30%az üvegen, a többi az összes többi dolgon. Azaz vedd bele a pakliba hogy a kitobik/zoomobik fényerő/mélységélesség terén nem domborítanak, azt a szintet sok nagy szenzoros kompakt is tudja. Ha a fixek pedig nem szimpik, ne is várjon az ember csodát. (Ok, akadnak fix 2,8as fényerejű zoomok, de az már következő szint, újonnan kb annyi egy ilyen mint a fényképező kitben.)
    Én többhavi rágódás helyett vettem használt gépe(ke)t hogy megtudjam az kell-e nekem, ajánlom figyelmedbe ez a variációt is. Az olcsóbb milcben akkorát csalódtam, hogy pár nap után eladtam - ha újonnan veszem, komoly bukással tudtam volna eladni.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    S7evcsenko: 'Aki ilyen' > 'Azért az nem egy utolsó szempont, ha egy kicsit automatizálva van a dolog... Azért én sem haragudnék... ne kelljen már a képek felét kidobnom.'
    Értem olyanokra, aki nem nőtte magabiztosan ki az automatát, bízik még benne. Félreértés ne essék, nem degradáló kijelentés, hasonló mint az automata váltó a kocsiban, ki ezt szereti, ki azt.

    A G3nál a D5100 jobb. De mint írtam, van pl olyan hogy legjobb autó? Nincs. Az egyik nagyobb, a másik gyorsabb, a harmadik praktikusabb, a negyedik szebb, stb.
    Mi az amilyen téren változást vár az ember leginkább? (ezt ennyi keresgélés és utánaolvasás után már konkrétan tudnod kéne :R ) Dinamika? Mélységélesség? Profibb automatika? Kevesebb zaj, vagy csak bármilyen trükkel de oldja meg a gép hogy zajmentesnek tűnjön a kész kép? Manuálobikkal való könnyű használhatóság? Nagy obipark? Olcsó obipark? Olcsó/rengeteg kiegészítő? Kényelmes fogás? Jó kereső/evf?

    Amíg a szempontok nincsenek rangsorolva, addig mi is nehezen tudunk ajánlásnál finomítani. Ha ki kell tenni a relációs jelet, igen, jobb a D5100. Valakiknek. 2 kollégámnak a G2őt és a D5000et is bevittem, hogy döntsék el nekik melyik kategória kell. Nekik sokkal jobb a G3 (fentebb leírt dolgok miatt; evf, könnyebb kezelhetőség).

    És ismét: Vannak olyan dolgok, amik terén a belépő tükrösök kitobival kb ugyanazt tudják mint a nagyszenzoros kompaktok (vagy hasonlóak a m43os milcek is), hasonló dof, hasonló fókusz(sebesség/pontosság), kicsit jobb videó, kicsit rosszabb zaj, kompaktabb méret. És a legtöbb (nem törzsgyökeres prohardveresekből indulok ki) felhasználónak ezek számítanak inkább; a könnyen látható eltérések(mélységélesség a kompaktokhoz képest) , a kényelem.
    X10 s 650D kitobival mélységélesség: [link]

    X10

    650D+18-55

    Én használt G1/2/3at, vagy D5000et (a 3000/3100 ki van szoftveresen herélve kissé, engem zavar, használtban meg eléggé közel vannak árba egymáshoz a 3xxx és 5xxx széria) vennék a helyedben, kipróbálnám az kell-e. Illetve az átlag 18-55ök is közel pénzkidobás kategória, mert ha ezen a fronton maradsz, akkor az lesz az első amit lecserélsz.

    Throme: Részben a kollégának szólt (a 100x leírtuk), mert kb azóta keresgél gépet, mióta én, és azóta tényleg jópárszor leírtuk, igen. Az olyan körmönfont 'válaszok' amiket említesz hogy kaptam pl a m43 topikban, hogy S100fs után 'ez nem neked való, vegyél vmi ultrazoomot', az mellébeszélés volt, nem válasz a kérdésre! Tudtam mi miatt akarok nagyobb szenzoros gépre váltani, le is írtam. Az ultrazoomos beszólások pedig annyira találóak, hogy a kedvencem az 50mmes 1.8G lett, több mint 95%ban az van a gépen (a 18-105 VR ellenében). A dinamika/dof/zaj 'javulás' mellett szerettem volna evf-et is, de a kettő ebben az árkategóriában nem úgy alakult ahogy vártam, pont.

    Egyetértek abban hogy vagy leírások, vagy próba alapján azt vegye ami szimpi. Egyikkel sem lehet rosszul járni, max más előnyök/hátrányok vannak.
    Nem 'beszólni' akartam a kollégának, ha hevesnek tűnt, utólag is elnézést kérek érte. :R

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #13045 üzenetére

    Lejárt a szerkidő:

    1, Én sem a könnyen szülős kategória vagyok, ezt sem tagadom, én majd egy hónapig keresgéltem. De 2 nap a kiszemelt gépekkel többet mondott mint az egy havi olvasgatás.

    2, Mindig azt mondták - és sajnos megerősíteni tudom - hogy cserélhető obis géppel valószínű a kitobinál jóval drágább/komolyabb obikkal leszel csak (igazán) elégedett. Ezt mindenkinek érdemes belevennie a pakliba. (Nálam a kiegészítők és a második obi ára vastagon elérte már az 5100 árát, és még ott van mellette a váz, meg a 18-105 is árban, ami együtt azért nem olyan kevés :( )
    Sőt, ismerősökből kiindulva, akinek elég volt a kitobi, idővel lecserélte a gépet egy kisebbre (milc vagy nagyszenzoros kompakt).
    Úgyhogy 'rendszerben gondolkodj', és a fotózási szokásaid függvényében már most nézd meg milyen fixek felelnek meg neked, és ezeket hol és mennyiért kapod meg, és milyenek. (Pl aps-c nikonon egy szinte mindenes (kezdőknek főleg) az 50 1.8G, és az ekvivalens 45-75mm-es tartományben célszerű körbenézni). Vagy a kitobi helyett pl tükrösökre eleve fix 2,8as fényerejű 17-50 obit célszerű megvenni, az már élhető darab. Amikor magas iso/záridő/nagy dof társul a 18-55 és f/4-f/5 mellé, akkor azt mondogatja magában az ember hogy jó-jó, de hát ez nem az amit vártam.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Zozzer888 #13047 üzenetére

    Nekem nincs, 18-105 mellett 50 1.8G van, de kipróbálnám szívesen, hisz nagylátó fixet -emberi áron- nem látok, ez 2,8al felér egy gyengébb fixszel.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz agabe #13053 üzenetére

    A sárga verzió:
    Vagy még D5000, 18-105 f3,5-5,6 + 50 1.8G vagy 85 1.8G vagy sigma 24-70 f2,8 vagy tamron 28-75 f/2,8 (motoros változatok). Szerintem elég az 50es is portréhoz, illetve sok mindenre jó még ez a gyutáv lásd aláírásom vagy [link1], [link2], [link3], [link4]

    Sőt, akár a 18-105 helyett is elég lehet a nagy és fix fényerejű zoom. Canonra is van belőlük, de -ha jól tudom- az emberi árban lévő 50es fixük ill a 18-105 canonnos változatai nem rúgnak labdába a nikonoshoz képest.
    Derítő lapp szett, egy rendes vaku esetleg (én YN468II-est használom, kintről rendelve ár/teljesítmény bajnok), és 200on belül is megállhat (pl D5K, 18-105+50 1.8G meg a vaku).

    Bár én a helyedben először az olyra vennék rendes üveget, hisz a vázon nem sok múlik ilyen felhasználásnál. 14-35mm F2.0 SWD vagy 25mm F2.8 valószínű jóval olcsóbb, esetleg Sigma 50mm f/1.4 EX DG HSM ha nagyon bele akarsz csapni a lecsóba :).

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz agabe #13055 üzenetére

    Zsír újonnan 60K az 1,8as, sztem DX vázon felesleges az 1.4 (ezen a szinten amin állunk tuti). Én németből 50ért vettem.
    Öhm, portrézni a 85össel szoktak, ami ekv. 130mm, az 50es 76. Beltéren félalakhoz nem kell messze menni, max több ember teljes alakos képéhez, de ott már úgyis vakuzol/vakuzhatsz.

    Egy 35össel meg állandóan bele kéne mászni az alany arcába sztem, plusz torzítás szempontjából is jobb az 50es meg a 85ös. Vagy 50 1.8, a maradék 50ből meg veszel 17-50est fix f/2,8ast.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Balinov #13058 üzenetére

    Persze, amazon, 170 juró - ha német címre rendeled( a +7% áfa+kiszállítás miatt már annyi haza rendelve mint itthon kb). Én oda rendeltem és ismi ahogy jött haza elhozta. 1 db volt már hetek óta használtan 47ért szűtyő és ellenző nélkül, így meg 49,x volt zsír újonnan, mindenestül.

    Ha már offolunk 10K körül nem tud valaki (vaku) állványt amire derítő lapot tudok rögzíteni? (ilyen karos cucc, aztán majd veszek esernyőt meg vakus fejet az állványra ha kell a jövőben)? Ahol olcsó, ott nem szállítanak Mo-ra. :(

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Balinov #13062 üzenetére

    Osloi túrához okvetlen vinned kell az ötvenest, itt a remek indok :D . Én imádom, alig vettem le a vázról mióta megvan :).

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Balinov #13069 üzenetére

    Konkrétan? :)
    Próbáld ki, hogy manuálozol a meglévő obiddal. Majd ha megvan hány százalék lett pontos af-es, tizedeld meg, mert bitang kicsi a dof 1,8on, még af-el is érhetnek meglepetések (szem éles, orr már életlen, és ilyen kis dof mellett bitang pontosan kell 'célozni', pl itt is).
    4× akkora keresővel sem lenne jó :(. Katzeye mattüveggel és DK21M-el lenne esélyed(29$ért vettem), előbbi 100 dolcsi alsóhangon, de a világosabb, segédráccsal már 205 dollár.

    Végigjártam, esélytelen. Fogd fel úgy, hogy optikailag jobb annyival a G, hogy a halk és gyors moci ingyen van már, és legalább nem forog a gyűrű fókuszálás közben. Meg tömített is, és ez végig penge; borotválni lehetne vele olyan éles már nyitva is, és nem csak középen :) [DRTV]

    Vakut én a gyártótól venném, 95 euró helyett 95 dollárért vettem, ajándék diffúzor sapival! [link] (Esetleg *1,3 ha a vámon megfogják, de nekem giftnek 20,43 értékű cuccnak küldték, pénznem feltüntetés nélkül, így nem vámoltak :) )

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz axillar #13073 üzenetére

    Mik a preferenciáid?
    Milyen obikat szeretnél hozzá(fixek?) m43+jó jpeg vs apsc+*** jpeg (korábbi NX-ek közül mind... khm, gyenge volt). Olyban a vázban a stabi, manuálobizni így frankó vele (meg amúgy is). Zavar-e a külön hurcolandó vaku? Fogás segítendő a dudor hiányzik-e(elég obinehéz a gép, a pár újas jobbkezes fogás hosszú távon nem kényelmes)?

    Ha a kis méret a lényeg, megfontolandó a Panasonic Lumix DMC-GF3CEG-K + 14mm f/2.5 ASPH kit 150ért - igaz, kicsit több mint az olympus, de jóval kisebb és fényerősebb az obi (14-42vel is van ennyiért), és még a samu árában van. Vagy a Sony Alpha NEX-F3 kit is, szintén apsc (jobb fogás, vaku benne, kisebb pixelsűrűség).
    Ha ha olcsón akarod, a Nikon 1 V1 kit (10-30mm) kit is megér 120pénzt, és van rajta evf, ami istenkirály (vaku itt is hurcolós), viszont 150ért a Nikon 1 J2 nagyon kompakt méretű zoomobit kínált (panasonicnál haosnló jóval drágább).

    Kompaktról váltva szinte mindegy melyik gépet veszed, inkább a fontos hogy tetszen neked, és a méret/vaku/evf/obikínálat/hozzáadott obi leginkább megfelejen neked - egyik sem rossz vétel.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz axillar #13078 üzenetére

    Én a az nx5 és 10nek néztem utána, ott vacak volt a fehéregyensúly mérés meg a tömörítés se volt túl jó, plusz a szegényes obipark miatt lemondtam róla. Először magamnak, majd páromnak néztem NX5öt, és reméltem kisebb dof, kevesebb zaj lesz a mentsvára, de nem [link].
    Úgyhogy azóta nem nem követem annyira a samukat, de volt mit behozni és addig a többiek is fejlődtek közben.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz agabe #13082 üzenetére

    Ami a 468as mellett szól, hogy piszok gyorsan tölt még gyenge elemmel is,(nem túl erős papíron, de fél fénnyig sem szokott felmenni ISO100on sem) illetve az istenkirály AF fény. Sok vakunál az a baj, hogy gyengébb az af fénye mint a vázé!
    Ez predátorosan vetít (lézer), q..a jó, több tíz méterre is jó, de már fél méterről is (1 méter alatt nem a középső fókuszpontot kell használni, de kb 1 métertől a végtelenig a középső köré vetít)! A másik hogy sokkal érzékenyebb slaveként, így nappal is használható már - ezen megint sok vaku elhasal. És a Triopo nem tud slave lenni!

    Hagyományos mosópor:

    468 II (az egyesen nem ilyen van!)

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák