Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozont

    veterán

    válasz regener #37044 üzenetére

    Ha jól tudom a 80C° már nem egészséges egy Phenom II processzornak, 60-65 a max ami még nem probléma.
    Öcsém is vett egy A30-at, ő is egy Phenom 2 X4 procit hűt vele, most játék közben (Tribes: Ascend, egy UE3 engines játék) 55-56 C°-os egy kicsi és nem valami szellős házban (egy db 8cm-es venti hátul + a táp ventije).

    (#37047) Steelmanus

    Erősen, stabilan tartja, próbáltam mozgatni de nem sikerült szerencsére. Azok a lemezek talán nem olyan vastagok mint a komolyabb hűtőknél, ahogy meghúztam picit ívesedtek, de kézzel nem igazán bírtam meghajlítani. Ehhez a súlyhoz megfelelőek.
    Sajnos ennek a lapnak és általában az Asrock lapoknak nem valami jó a venti vezérlése (az előző Giga alapomnál sokkal jobb volt) és BIOS-ban nem lehet állítani hogy PWM vagy Voltage szabályozás legyen, csak annyit hogy mi legyen a venti minimum fordulata (level 1-9) és a célhőmérsékletet. Mondjuk a lapon két csatlakozó van a cpu hűtőnek, egy 3 és egy 4 tűs is. gondolom a 3 tűs felel meg a voltage szabályzásnak, ha lesz kedvem majd kipróbálom.
    Mondjuk az az érdekes, hogy öcsém lapjában, ami egy Asrock 770 Extreme3, 400rpm-en forog idle, ott meg jól működik. Szerintem írok a supportnak, hogy kicsit nézzenek már rá a venti vezérlésre, hátha bios szinten lehet valamit alkotni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák