Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Henk

    veterán

    válasz Regirck #20043 üzenetére

    Hát nehéz lenne bármit is ajánlani mert még mindig nem tudom mekkora fér be, de én legalább egy hyper 212+-ot vagy Xigmatek S1283-at vennék. Viszont ezek 160mm magasak, mint a legtöbb valamirevaló álló hűtő. Ennél alacsonyabbak a freezer 7 pro vagy freezer xtreme vagy a fekvők közül a Scythe Kama Cross. A fekvő hűtők gyengébb teljesítményűek emellett még drágábbak is így ha nem muszáj nem javaslom ezeket.

  • pánikrum

    csendes tag

    válasz Regirck #20043 üzenetére

    A tölcsért mindenképp tanácsos kivenni, mert a Henk által leírt indokokon túlmenően ez gyakorlatilag pont a hátsó kipufogó venti elé lóg be, aminek eredményeképp a hátsó ventillátornak "körül kell szívnia" a tölcsér palástfelületét, ami az egyenletes légáramlatot egyértelműen akadályozza.

    A fényképeken látható ház kialakítás véleményem szerint a vízszintes irányú keresztöblítést igényli.

    Ezek alapján én tehát:

    1. drasztikusabb lennék, azaz nemcsak kivenném az oldalsó ventit, de a nyílást le is fedném belülről (egyszerűen kitakarnám)
    2. álló CPU hűtőt szerelnék be vizszintes átöblítésnek megfelelő irányítottsággal, azaz a CPU hűtőn lévő venti a hátlapi ventillátor felé fújja a levegőt
    3. az 5 1/4-es rack keretekbe betennék egy álló 120-as befúvót (sajnos 3 helyet foglal, de a legfelső elég az optikai meghajtónak)
    4. ha még nincs, akkor a HDD keret elé is tennék szintén egy 120-as befúvót

    A méretezés pedig az össz. bemenő térfogatáram=össz. kimenő térfogatáram elv alapján (így nem lesz sem "felpumpált", sem pedig vákumolt a ház):

    A két előlapi ventillátorból a HDD keret előttinek egy kisebb fordulatút (mondjuk 800), az 5.25-ös rack-kekbe beépítettnek egy nagyobbat (1200) választanék A hátlapi kipufogó térfogatáramát pedig annak függvényében határoznám meg, hogy az előlapi összből kivonnám a tápventi szállítást meg még valamennyi ráhagyást a video kártyának is. Így "érzésből" 1500 tűnik majd jónak, de ez kísérletezést igényelhet. Ha nem szükséges a viszonylag magas levegő áramlási sebesség (ami a CPU hűtőventi mindenkori fordulatszámának függvénye, vagy esetleg a ventillátor nagyobb zajkibocsátása indokolja), ezekben az esetekben a fordulatok arányosan csökkenthetők (pl.: 500-800-1200)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák