Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qfm

    senior tag

    Sziasztok,

    milyen billentyűzetet lenne érdemes venni, ha az alábbiak a szempontok:

    1, kitapintható szélek a billentyűn (kényelmetlen egy olyan billentyűzet amin az egész egy sík felületnek érződik)

    2, laptop billentyűzet szerű minőség: hp, és thinkpad billentyűzetet használtam/használok megelégedettséggel, viszont pár másik laptoptól ami a kezeimbe volt, pl. fusi, vagy packard bell, a hideg rázott olyan rossz volt.

    3, kényelmes használat, bár ezt az előbbi feltételnek garantálnia kell, de hosszú program kódokat elég fárasztó írni a jelenlegi magas és nehezen járó gombú asztali billentyűzetemmel

    4, legyen numpad

    5, normális enter

    6, és nem bánnám ha legalább egy némító gomb helyett kapna rajta

    Ami nem fontos:

    Világítás, ergonomikus hülyeségek, csili-vili design, vezetéknélküliség, semmi ilyesmi nem fontos.

    [ Szerkesztve ]

  • qfm

    senior tag

    Egy mechanikus billentyűzeten mennyivel másabb gépelni, mint egy jó minőségű laptop billentyűzeten? Hamarosan vennem kell valamit, de őszintén szólva eddig összesen egyszer próbáltam olyan billentyűzetet, ami hozta a laptop billentyűzet (hp üzleti széria, ibm/lenovo thinkpad) szintjét, az pedig valamilyen hp billentyűzet volt, aminek a típusát sem tudom.

    Szóval a két kérdésem az lenne:

    - miben jobb gépelésnél a mechanikus, mint egy jó laptop billentyűzet?
    - milyen billentyűzet ajánlott, hogy hasonlóan jó, vagy jobb gépelési élményt kapjak, mint az említett billentyűzeteken?

    Mindenféle fura kialakítású, komfortnak nevezett csodákat kérem ne ajánljatok, ha csak az nem valami világmegváltó dolog.

    :R

    [ Szerkesztve ]

  • qfm

    senior tag

    válasz Pantok #8202 üzenetére

    Számomra sokkal jobban beváltak eddig, mint a hagyományos alsó kategóriás billentyűzeteim. Rövidebb úton járnak a gombok, puhán, könnyebb lenyomni őket, nem fárasztó a hosszú távú gépelés, jól alátámasztott a csukló. Mivel nem kell nagy, és nehezen járó gombokat erőből ütögetni, így gyorsabb, és kevésbé fárasztó a gépelés, ezért szeretem őket. De mint mondtam, csak alsó kategóriás billentyűzetekkel találkoztam még, így ez lehet nem mindre igaz.

    Kipróbálnám szívesen, de nem tudom milyen boltba lenne raktáron, kipróbálható mechanikus Cherry MX Blue kapcsolós billentyűzet.

    [ Szerkesztve ]

  • qfm

    senior tag

    válasz F34R #8235 üzenetére

    Félre értettél valamit. Pont a nem mechanikusok közötti összehasonlítást írtam, és azok között érzem a minőségi laptop bill.-t jobbnak (erre a hsz-re válaszoltál). A mechanikust próbálnám ki szívesen, ha lenne rá módom. De mivel nincs, ezért érdeklődtem az elején, hogy mennyivel ad másabb gépelési élményt.

    "ez a notebook bill érzés addig jó még nem egy olyan illető nyomkodja akinek robosztusabb a keze"

    Nincs kis kezem, és erőm is van hozzá elég, hogy szétverjek egy normál billt, de ha órákon át írsz esetleg, akkor nem mindegy hogy milyen gombokkal küzdesz. Főleg, ha következő nap is még írni akarsz, nem a kezed pihentetni.

Új hozzászólás Aktív témák