Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsiz

    őstag

    Sziasztok! Ajánlanátok nekem néhány billentyűzetet? Nem kell csúcsminőség, inkább olcsóbb legyen.

    - olcsó mechanikusat (nem tudom milyen árban mozognak)
    - olyat ami új, ajánlott vétel max 10k-ig, de inkább olcsóbban. (ennyiért nem baj ha egy egér is van a csomagban.)
    - és jöhet a használtak közül is 1-2, ami ajánlott és belefér az 5-10k keretbe.
    (utóbbi kettő lehet bármilyen, nem csak mechanikus)

    tehát:
    - ár max. 10k
    - vezetékes legyen
    - valamennyire azért legyen dizájnos, nem kell túl csicsás, vagy olyan amire már re se lehet ismerni.. de azért ne csak egy odahányt téglatest legyen.. világítás nem fontos, de az se baj ha van benne. nem kell "gamer" meg egyéb ami attól gamer mert piros a WASD.. multimédiás gombok se kellenek, a mostanin van de sose használom.
    - magyar kiosztású legyen
    - főleg gépelésre használnám, néha egy kis játék. (wolfenstein, gta...)
    - legyen numpad is

    ha lehetetlent kérek, szóljatok. azért jöttem ide segítségért, mert nem tudom 10k alatt mit lehet kapni.

    egy vezeték nélkülit váltanék le mert unom hogy mindig lemerül, valamint ez konkrétan használhatatlan játékra. (tehát mindenképp vezetékes kellene.) igaz keveset játszom billentyűzetről, többnyire kontroller vagy kormánnyal. szóval nem kell csúcs gamer billentyűzet.

    jöhet több válasz is, majd legfeljebb szűkítem a kört. köszi! :)

    [ Szerkesztve ]

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    köszönöm mindegyikőtöknek. akkor a mechanikus kilőve, gondoltam hogy drága lesz, de mondom hátha tudtok valami olcsóbb alsóbb kategóriásról. mindegy, nem érdekes.

    (#21006) haxiboy

    annyira nem gépelek sokat, napi 1-4 óra chat, plusz a netezés mellette, néhány email... 10k-nál semmiképp nem költenék többet.

    akkor marad a membrános, viszont slimet nem feltétlen szeretnék.. de majd holnap otthon azért rálesek arra a Geniusra. kompromisszumra számítottam, azért is kezdtem úgy hogy inkább olcsóbb legyen mint minőségi. csak nem mindegy mekkora kompromisszum..

    a gamert is azért írtam hogy nem kell, mert az olcsó semmirevaló, a jó meg nem 10k-nál kezdődik..annyit meg nem ér nekem, úgyse használnám ki. bár gondolhattam volna, hogy olyat úgysem ajánlotok.. olcsót mert gagyi, drágát meg azért mert drága :)

    (#21007) qisqaqas

    ezt a Canyon-t néztem én is régebben, a sárga-fekete színe miatt tűnt fel nekem, jó lenne élőben is megnézni :) a másik annyira nem szimpatikus.

    ha van még esetleg valami tippetek, jöhet, és köszönöm az eddigieket :) ha nincs, akkor lehet hogy a canyon lesz, bár úgy is majd csak jövőhónapban.. most még fesztiválozni is kell menni ;] addig még tudok keresgélni

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    válasz fogtunder #21035 üzenetére

    én se úszni, se fütyülni nem tudok.. :D vakon gépelni se magabiztosan, de az úgy ahogy megy.. :D viszont nekem is csak magyar jöhet szóba mivel nem egyedül használom a gépet. tökmindegy hogy tudom-e hol vannak az ékezetes betűk vagy sem

    más: slim-en gépelni kb ugyanaz mint laptopon, nem? mert akkor azt rühellem :D

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    válasz fogtunder #21040 üzenetére

    persze biztos azok között is vannak jobbak. én a nagy többségre gondoltam, ami viszonylag elérhető, meg amikkel találkoztam már, hát azok között nem volt olyan amin szerettem gépelni. laptopon mindig sokat tévesztek. igaz asztalinál is ha nem a megszokott billentyűzetem van akkor sokkal rosszabb írni.

    egyébként szerintem az is nonszensz hogy 80-100 ezreket adjunk ki egy billentyűzetre. értem én hogy valakinek ez kell, meg ettől lesz menő és nyugszik meg a lelke, és elhiszem, hogy az minőségibb is, na de akkor is..
    van akinek ez kell, van akinek meg magyar kiosztás.

    de ha már így.. ajánlanátok nekem is néhány billentyűzetet? ami nem magyar

    - ár max. 10k
    - vezetékes legyen
    - valamennyire azért legyen dizájnos, nem kell túl csicsás, vagy olyan amire már re se lehet ismerni.. de azért ne csak egy odahányt téglatest legyen.. világítás nem fontos, de az se baj ha van benne. nem kell "gamer" meg egyéb ami attól gamer mert piros a WASD.. multimédiás gombok se kellenek, a mostanin van de sose használom.
    - magyar kiosztású legyen
    - főleg gépelésre (chat, néhány e-mail) használnám, néha egy kis játék. (wolfenstein, gta...)
    - legyen numpad is

    magyar kiosztásúból már megvan a két kiszemelt (A4Tech Bloody B120 vs CANYON CNS-SKB7-HU, de inkább utóbbi)

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    válasz fogtunder #21043 üzenetére

    köszi :) slimet nem szeretnék, tudom, hogy megbánnám később. ebbe a Cougar 200k-ba meg most hogy így mondod, már belebotlottam itt a topikban ahogy visszaolvasgattam :D jól néz ki, de ez is lapos

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    válasz qisqaqas #21114 üzenetére

    vagy az alaplap (nem tudom esetleg lehet-e BIOS beállítás). nekem pl az usb leadja akkor is az áramot mikor ki van kapcsolva a gép, ezért például a kormányom sem kalibrálja magát soha újra amíg ki nem húzom az usb-ból, vagy magát a gépet a konnektorból. telefont is a kikapcsolt pc-ről szoktam tölteni éjszaka.

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    én többnyire parfümöt használok ilyenekre, mivel nincs itthon alkohol. vagy benzint, persze azt nem a lakásban és nem műanyagra

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    Sziasztok!
    Van egy kiszemelt billentyűzetem: CANYON CNS-SKB7-HU

    Ugyan nincs az ajánlottak között, de itt kaptam rá ajánlást régebben, meg amúgy is kinéztem már egy esélyesnek előtte is. Csak akkor sajnos közbejöttek dolgok, így most tervezem megvenni.

    - Az egyik kérdésem az lenne, hogy miért nincs az ajánlottak között? Nem jó; vagy csak nincs róla annyi infó; vagy jó, de annyira nem, hogy ajánlott legyen?

    - A másik kérdésem pedig, hogy sokkal rosszabbul járnék a Canyon-nal? Az ajánlottak közül egyedül az A4Tech Bloody B120 jöhetne szóba, de ez meg külsőre nem tetszik.

    Látom elég friss az ajánlott lista, így gondolom más billentyűzetet nem tudtok ajánlani, ami ott nincs feltüntetve.

    Azért leírom a szempontokat.
    1.Mekkora összeget szánsz rá? -> max 10k (+1-2k)
    2.Használt szóba jöhet-e? -> igen, de csak ha valami bestbuy. valószínűbb, hogy újat veszek.
    3.Mire használnád a billentyűzetet? -> általános felhasználás, chat, e-mail, netezés, néha egy kis játék, de nem vagyok gémer
    4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? -> gumiharangos, mivel más nem is nagyon fér bele az árba
    5.Van-e valami elképzelésed? numpad legyen; világítás és csuklótámasz is jó ha van, de nem feltétel; vezetékes legyen mindenképp; jól nézzen ki (tudom ez szubjektív); tartós legyen kívül-belül
    6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? -> igen

    Köszönöm előre is! :R

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    válasz haxiboy #24520 üzenetére

    Köszönöm, ha PayPal-ről megérkezik a pénzem, szerintem meg is rendelem most már. :R Remélem tényleg jó választás lesz, mert pár évig nem szeretnék újat venni.

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    Abban tudtok segíteni, hogy honnan érdemes rendelni, hogy jó eséllyel ne legyen semmi gond? Még akkor sem ha garanciáztatni kell. Csak magyar bolt játszik, a garancia és a magyar kiosztás miatt. És csak netes rendelés, mert a közelben sehol nincs ilyen. [link] Van ahol 2 helyett csak 1 év garit adnak, természetesen két évvel szeretném. Köszi :R

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    Erre valakinek valami jó tippje? :R

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    válasz zsiz #24658 üzenetére

    + még egy kérdés.. Ha esetleg valakinek régebb óta van ilyen Canyon Hazard CNS-SKB7-HU billentyűzete, nyilatkozna hogy mennyire hajlamosak kopásra a billentyűk felülete? Egy világítós billentyűzetnél elég gáz ha lekopik a felirat a billentyűről.

    (#24659) thomeef: Köszi, bár ez nem teljesen így van. Volt már nekem rossz tapasztalatom "megbízható" boltokkal.. addig minden rendben van amíg nem kell garanciázni, vagy nem akarok elállni, esetleg rendelést módosítani..

    [ Szerkesztve ]

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    Bocsi, hosszú leszek.

    Nem vagyok szakértő, elvoltam jó pár évig a vezeték nélküli billentyűzetemmel is, valamint sose volt még drága (persze kinek mit jelent az, hogy drága) billentyűzetem. De mivel nem sok infó van róla az egész interneten, pláne magyarul, ezért leírnám az első benyomásaimat az új billentyűzetemről, ami a Canyon CNS-SKB7-HU lett.

    Röviden a rendelésről: árukereső minőségi ajánlatként és ajánlott üzletként kidobta többek között a Compker boltot is. Némi gondolkodás után rájuk esett a választásom végül. Magát a billentyűzetet pedig már régen kinéztem, és itt sem beszélt le róla senki. Szóval 01.10.-én, vasárnap délben leadtam náluk a rendelésem. Előre utalást és GLS házhoz szállítást kértem. Másnap, hétfőn megjött a díjbekérő, kifizettem, kedden 13 óra előtt pár perccel pedig már a kezemben volt a csomag. Végig mindenről email-ben tájékoztattak. Ez teljesen rendben van.

    És akkor a billentyűzetről. Elsőre az tűnt fel, hogy könnyebb, mint amire számítottam az anyaghasználat alapján. Persze, azért nem könnyű. Mérlegen, csuklótámasz nélkül 1243 grammot nyomott. Amúgy jó masszív, tényleg érezni a fémet, ott marad ahova lerakom és jéghideg volt mikor behoztam.. :D Nekem tetszik a dizájn, szerintem marha jól néz ki. Kicsit féltem ettől, hogy a billentyűk úgy ki vannak emelve, de élőben meggyőzött, tetszik. A festése viszont azért nem tökéletes, képen lehet hogy nem annyira látszik, de a sárga festék alól itt-ott átüt a fekete fém. Főleg a sárga csíkok szélein.

    Felrakva a csuklótámaszt, két dolog tűnt fel. Az egyik, hogy a hüvelykujjaknak ki van képezve egy-egy kis mélyedés rajta, szerintem ez így tök jó. A másik meg, hogy nem akkora a zselés csuklótámasz, amekkora hely van neki. :Y Egyszerűen ha az egyik széle stimmel, a másikon lelóg picit. :F [link]

    Ha fent a csukótámasz, akkor előfordul, hogy megbillen az egész billentyűzet. Ha nincs fent, akkor is, de úgy a rövid próba alatt jóval kevesebbszer, mivel nem tehénkedek rá olyankor a csuklómmal. Nem vészes probléma, de azért figyelhettek volna erre, szerintem nem került volna sokba ezt kiküszöbölni.
    Nincsenek rajta kis kihajtható lábak, amivel meg lehetne emelni a billentyűzetet. Igaz, az előzőn se használtam, de az alapból döntöttebb volt kicsit.

    A kábel harisnyázott és van rajta egy tépőzáras kábelkötegelő is. A világítás állítható két színben. Vagy narancssárga az egész, vagy többnyire kék és a WASD + nyilak pedig (fogjuk rá, hogy) pirosak. [videó] Mindkét színben 4 mód közül lehet választani: ki, fényes, fényesebb, pulzáló. De azért a fényesebb se fogja kiégetni a retinámat. Sajnos a világítás élőben messze nem olyan, mint a fotókon lehetett látni. Nagyon egyenletlen, nem csak az egész billentyűzetet tekintve, hanem egy billentyűn belül is. Pl az Ö betűn a két pont alig világít, vagy a 7-es felett levő = jel felső vonása szintén, kékben és narancssárgában is. Rossz a kép, de látszik rajta hogy az Esc és a 0 pl alig világít. Nem tudom, hogy majd ha sötét lesz, akkor hogy fog mutatni. De ezt másnál is olvastam, így nem hiszem, hogy hibás. Ez valószínűleg ilyen és kész.

    Elég halk gépelés közben, a videón azért van hangja mert kicsit "püföltem", azért gépelni nem olyan erővel és nem úgy szoktam :)

    A dobozban volt még egy egész nagy pauszpapír szerű lap, ezzel használaton kívül letakarható a billentyűzet, hogy feleslegesen ne porosodjon.

    A plusz funkciók külön funkció (Fn) billentyűvel hívhatóak elő. Így lehet a világítást állítani, sebességet, hangerőt, stb... 24 hó garanciát is kaptam rá.

    Összességében tetszik, de vannak olyan szembetűnő hibái, amit azért nem vártam volna 10-12 ezer forintért. Komolyabb tesztet nem csinálok róla, főleg hogy azt se tudom mi alapján lesz ajánlott egy billentyűzet :) De ha valami kérdés van a billentyűzettel kapcsolatban, írjatok bátran, szívesen megnézem, fényképezek, videózok, stb..

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    válasz nyunyu #24726 üzenetére

    Full fém az alapja, így nem meglepő az 1 és negyed kilós súly.

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    válasz Varoz #24728 üzenetére

    De nem is került 30+ ezerbe. Egyébként annyiban javítanám magamat, hogy sötétben már sokkal meggyőzőbb a világítás, valamint szemből nézve (azaz felülről) nem egyenletlen (meg sötétben sem olyan vészes), mint ahogy fentebb írtam, csak ugye nem onnan nézzük.

    Amúgy kérdeztem itt, ez a Canyon került szóba meg a bloody b120. Akkor meg inkább ez. Nem rossz, de értelemszerűen nem is lehet egy szinten egy több 10k-s billentyűzettel. De minek is vennék olyat?

    Mindegy, én leírtam szerintem milyen, hogy ha valaki ilyen után kutat, eggyel több infót találjon, mivel tényleg nem sok mindent lehet olvasni róla. Én is ezért voltam gondban, mert nem tudtam megnézni se neten, se élőben.

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    Sziasztok.
    Gondolkodom billentyűzet vásárlásán. A mostanit 6 éve használom, igazából semmi baja, kicsit megkoptak a gyakran használt billentyűk, meg amúgy is kipróbálnék egy mechanikusat. Ezek alapján mit tudnátok ajánlani?

    1.Mekkora összeget szánsz rá?

    Passz, belépő szintű mechanikus billentyűzetet keresek, nagyon azért nem szállnék el az árral, ha van ilyen lehetőség.
    2.Használt szóba jöhet?

    Nem, újat szeretnék.
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

    Gumiharangos, már lekopott, és amúgy is váltanék mechanikusra.
    4.Mire használnád a billentyűzetet?

    Szoktam gépelni és játszani is.
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?

    Mechanikus.
    6.Van konkrét modell ami tetszik?

    Nincs.
    7.Milyen kiosztást szeretnél?

    ISO (Ha magyar, az pozitívum, de nem feltétel.)
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?

    Teljes méretű (kurzor, numpad)
    9.Extra igények

    Kikapcsolható és testreszabható RGB világítás (normális szoftver hozzá), lehetőleg kopásálló vagy legalább jól bírja, vezetékes. Fém ház szintén nem feltétel, de pozitívum. Hirtelen ennyi. Köszönöm a választ :R

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    válasz Alan[HUN] #68249 üzenetére

    Jók ezek a Redragon billentyűzetek? Az ajánlott listában egy sincs említve. Mennyire kopásállóak?
    Én is pont a Mitra (K551) és a Manyu (K579) között gondolkodom egyelőre. Előbbi olcsóbb, utóbbi ránézésre szimpatikusabb.
    Még nem volt mechanikusom, most azt szeretnék. Ha mást márkát, típust ajánlotok, azt is megfontolom. Jó lenne magyar, de nem feltétel. Viszont ISO legyen és teljes (kurzorbillentyűk, numpad, és a hangerőszabályzás lényeges még (nem muszáj külön billentyűvel, elég az is ha FN-nel elérem)). Viszont emagról szeretném, mert oda van kuponom :D

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

Új hozzászólás Aktív témák