Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CH4R1ie

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nekem egy olyan billentyűzet kellene, ami:
    - vezetékes
    - hagyományos (nem notebook) magyar kiosztású
    - halk
    - vannak rajta multimédiás billentyűk
    - occsó :D
    - esetleg lapos
    - esetleg Fekete
    - esetleg USB-s

    Ezeknek az elvárásoknak megfelet volna a Logitech Internet Navigator SE/Enterprise, de sajnos már 5 hónapja nem gyártják, az Elite-ből meg nincs magyar kiosztású még. :O
    Jelenleg nézegettem a Genius KB-16e-t és a KB-21e-t. Ezeken a billentyűzeteken hány billentyűt lehet egyszerre nyomni? Mennyire kompatibilisek WinAMP-pal?
    Valakinek van valami javaslata még más billentyűzetre?

  • CH4R1ie

    csendes tag

    válasz tusi74 #342 üzenetére

    Tényleg jól néz ki, meg minden, de én sem tudnák hozzászokni a hosszú í-hez, nem értem, hogy miért kellett megszüntetniuk azt a Logitech billt. Nevetséges, hogy ilyen szánalmas design 5letekkel jönnek a designerek, és nem a billentyűzet használhatóságát nézik. Miért nem képesek felfogni, hogy jó a kiosztás úgy ahogy van? Ez a vezetéknélküli mánia is mekkora hülyeség. Az irodában nem valószínű, hogy az alkalmazott az ölébe veszi a billentyűzetet, miközben a lábát az asztalra teszi és közben pizzát zabál, az egérrel meg a falon mozgatja a kurzort. Vagy legalábbis kirúgnák. Szerintem teljesen fölösleges. Vagy ha máshol akarja használni a billentyűzetet, akkor úgyis át kell tennie a kijelzőt... de akkor már praktikusabb, ha egy notebookot vesz.

  • CH4R1ie

    csendes tag

    válasz DelArco #345 üzenetére

    Igen, ezen is gondolkodtam, hogy nincs hozzá csatlakoztatható csuklótámasz. Valaki nem tudja, hogy külön mennyibe kerül egy?

  • CH4R1ie

    csendes tag

    válasz Integra #347 üzenetére

    Az í valószínűleg a lapos enter felett lesz az backslash helyén, szal közel a többi ékezetes betűhöz. Csak az a szar a magyar billentyűzetekkel, hogy szinte mindegyiken máshol vannak az ékezetek, így képtelenség betanulni őket, ha az ember mindig más gép előtt ül, kivéve ha viszi magával a billentyűzetét és engedélyezve van új hardverek telepítése (pl. haver nem tudtha használni a pendrive-ját az xp-s gépeken a sulinkban).
    Szóval beindult a gépezet, Genius SlimStar USB-t veszek, a Digital Extremnél megrendeltem, holnap megyek is érte :)

  • CH4R1ie

    csendes tag

    válasz Henker2 #349 üzenetére

    LOL, ekkora kreténséget még nem láttam. Mi volt a termék eredeti neve? n00board? Én elmondom neked, hogy semmi értelme. Játék közben úgysem a billentyűzetet fogod nézni (így nincs értelme a sok csicsának), vagy ha mégis, akkor a Mario-t javasolom inkább. Sőt, minek neked PC? Válsd inkább le egy Nintendo Gamecube-ra. Ezt azoknak találták ki, akik alapbillentyűkiosztással játszanak, mert nem tudnják, hogy a beállításokban át lehet konfigolni a dolgokat. Szóval ez a termék erősek korhatáros, én kb olyan 12 évre saccolnám a felső korhatárt. Tudod mi itt billentyűzetekről beszélgetünk, nem kontrollerekről, szal a kommented erősen offtopic. Nevetséges, hogy egy ilyen játékszerért elkérnek 12k-t és még 6k-t minden egyes kiosztásért. Ha tehetitek, ne támogassátok ezeket az alakokat avval, hogy megveszitek ezt a terméket, mert nem érdemlik meg.

  • CH4R1ie

    csendes tag

    Na, beizzítottam a SlimStar-t. Eredetileg azt hittem, hogy sokkal könnyeb lesz lenyomni a billentyűket, de nem baj. Viszont az ű betű máshol van a billentyűzeten, mint az előzőn, szóval majd hozzá kell szoknom. Ott van az á és az enter között. A másik félszélesz backspace volt és mellette volt a ű. Szóval bejött a sejtésem, hogy ezen is máshogy lesznek az ékezetek. Majd csinálok róla képet, ha itthon lesz a fotómasiám és megtekinthetik a kíváncsi szemek. Az USB-s változatot vettem meg, de van hozzá PS/2 átalakító.
    Ha veszek valamit, akkor általában kapásból a neten nézem, hogy van-e frissebb driver a cd-hez képest, habár a billentyűzet tökéletesen működik driver nélkül is. Hát ami neten volt driver, az nem működött, ami pedig az európai oldalon van, annak ugyanaz volt a verziószáma, mégis etértek a telepítő fáljai. Hát nem mondhatom, hogy ez a program túl felhasználóbarát lenne. Pl. My Computer-t nekem kellett átírnom a registriben TCMD-re, mert alapból nem lehetett átkonfigolni. Megpróbáltam a WWW Forward/Back-et átírni Next/Previous Track-re, de nem működött, lehet, hogy valami mást is át kéne írni. Ja és még valami. Nem tudom, hogy a billentyűzet talpát hogyan lehet kinyitni, mert a kézikönyben nincs benne, erőltetni meg nem akarom, nehogy eltörjön. Jellemző, a kézikönyvben benne vannak az egyértelmű dolgok, de ez bezzeg nincs. Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan lehet? Amúgy tényleg jó billentyűzet, csak igazán adhattak volna hozzá jobb szoftvert és kézikönyvet. Bár ezeket még utólag be tudják pótolni... remélem. Eredetileg SlimStar Pro-t akartam venni, de azon egy görgővel és egy USB 1.1 hubbal van több. Azt hittem, hogy a görgő a hangerőszabályzó, de mint kiderült, az csak az egérgörgő funkcióját utánozza. USB 1.1-es hubra nincs szükségem, van a monitorban ;).

Új hozzászólás Aktív témák