Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kube

    senior tag

    válasz Drachande #14285 üzenetére

    Igen sajnos örök probléma nálam is a cuccok kipróbálása. Veletechen volt alkalmam végre életem első mechanikusát letesztelni, mindjárt 3 CM billentyűzetet néztem meg. És messze jobban bejött mint bármelyik mezei billentyűzet, hangjuk azért van egy kevés de a nyomáspont és a gépelés fényévekkel más. Egy gondom van, mégpedig az ár. Mindenképp ha előtte tudod próbálj ki párat, valamint érdeklődj a körzetedhez tartozó beszélgetős fórumba hátha vannak akik tudnak egyet-egyet mutatni :)

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • Kube

    senior tag

    Sziasztok

    Billentyűzetet vennék:
    - max ár: 60k
    - kapcsoló: cherry mx brown
    - rövid shift, csizmás enter
    - rgb nem kötelező (ha van ki lehessen kapcsolni), felirat sem kötelező
    - jó kupakok
    - korábbi tapasztalat: Das Keyboard 4 Ultimate

    Kérdés, van-e jobb vagy ugyanolyan csak olcsóbban mint a fent említett Das Keyboard?
    DS 5Q-val van valakinek tapasztalata? Mivel másabb mint a 4Q?

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • Kube

    senior tag

    Ilyet valaki próbált már?
    Xtrfy K4 TKL RGB RETRO

    Kinézetre nekem nagyon bejön, mondjuk a világítás téma nem kellene nekem, de gondolom kikapcsolható.
    Kailh Red switchek vannak benne, fogalmam sincs jónak számítanak-e. Sajnos csak Das Keyboard 4 Ultimate-t próbáltam eddig, az Cherry MX Brown switches volt.

    Itt Varmilo-t ajánlottatok két oldalt is írtatok, de out of stock ami normálisabban nézne ki, gondolom most egy darabig nincs is COVID miatt, vagy nem tudom, lehet hogy ez a normális.

    Néztem más billentyűzeteket is a gamer kategóriából, de egyik sem tetszik, a minősége meg ki tudja milyen. Az sem lenne rossz ha lehetne Varmilo-t annyira konfigurálni, hogy akár egy ilyen Xtrfy Retro kinézetet össze tudja hozni, mert a színezés nagyon bejön.

    Abban sem vagyok biztos, hogy kell-e numpad vagy sem, néha tud csak jól jönni, így akár le is mondanék róla.

    Volt Logitechtől egy vezeték nélküli bill + egér páros, és a billentyűzet ilyen süllyesztett volt, valahogy nagyon ergonomikusnak találtam csuklótámasszal együtt, de hasonló kialakításban switcheset még életemben nem láttam. 15.000 Ft körül lehetett kapni, felül minden fekete, az alsó case fehér, az egér is ilyen fekete-fehér színben volt, neten az istenért nem találtam meg. Csak ilyen egér + bill kiszerelésben létezett, tavaly február könyékén még lehetett kapni vagy mediaban vagy tesco vagy valami hasonló nagyobb konzum shopnál. Kicsit félek attól, hogy veszek egy Varmilo-t (ami azért számomra nem olcsó), aztán lehet, hogy nem lesz kényelmes.

    Most egy ilyennel tolom, sima membrános, tetszik és jó, csak nem bírja sokáig. Hamar szétpüfülöm :)

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • Kube

    senior tag

    válasz Kube #57380 üzenetére

    Azt elfelejtettem írni, hogy azért is szemezek ezzel a Xtrfy-al, mert olcsóbb is lenne (35 körül megállna). Gondolom a Varmilo azért az árért (ha jól láttam 50 körül mozog) már eléggé a top kategória lehet, nem tudom, hogy van-e akkora különbség minőségben is, nem csak az árban.

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

Új hozzászólás Aktív témák