Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    őstag

    válasz s4tch #73334 üzenetére

    A Ducky One 2-ból van magyar és a Keychronnak is vannak külön megvehető magyar kupak készletei többféle minőségben is. Az olcsóbb vékony, festett lézerezett ABS, ami idővel fényesedni, aztán kopni fog, ilyen van a Ducky-n is. Itthon is elérhető 8-9eFt körül.
    A drágább (gyártótól 30-40$, itthon akár 20eFt is) vastagabb dye-sub PBT, ami nem fog kopni és jobb a hangja is, de cserébe nem világít át rajta a kapcsoló alatti LED (körülötte igen, de a karakter nem lesz fényesebb), viszont általában a világosak jól olvashatók a monitor fénye mellett is.

    A Keychron amúgy jó választás lenne.
    A páratlan számú K-k low profile kapcsolókkal készülnek, és amennyire tudom, csak a K3-ból (75%) és a K7-ből (65%, de ez már neked kicsi lenne) van ISO kiosztás és egyelőre egyikből sincs magyar feliratos kupak készlet még külön sem.
    A normál magasságú kapcsolókkal a K2(75%) és a K8(TKL) felel meg a méretben. A teljes méretű K10-ből nincs ISO (a gyártó webshopján a JIS ránézésre hasonló, de a bal oldali Shift mellett nincs meg az Í-nek megfelelő billentyű helye.). NumPadja még a K4-nek van (96%), ahol a nav cluster kompaktabb, viszont csak ABS-ből lehet magyarítani egy kupakkészletből.

    Az a kérdés, hogy valami akcióval ki lehet-e fogni egy ISO verziót akár a gyártótól, akár az itthoni forgalmazóktól (afterhours, pxc, ipon) és mellé beszerezni a magyar kupakkészletet. Volt már ilyenre példa, de nem biztos, hogy jelenleg 40-ből kijönne. Ezek együtt pl. 45 körül vannak: [link] (ISO-DE, fehér világítással, ~36 szállítással együtt) + [link]
    Viszont 39-40 körül már itthon is elérhető egy ISO-UK RGB-s K2, de ehhez is kellenek még a magyar kupakok.
    Az biztos, hogy nem fog beleférni a külön felcsavarozható Alu keret (amiért nem kár, azt mondják ront a hangon), és a hot swap cserélhető kapcsolók sem. Ha tudsz forrasztani akkor utóbbi nem akkora gond.

    Kapcsolókból a kattogós kéket kerüld, ha fontos a hang. A barna taktilis, van egy érezhető hupli, ami leütés közben jelzi, hogy hol zárnak az érintkezők, így segít abban, hogy ne üsd feleslegesen tövig. A piros lineáris, itt nincs más visszajelzés, csak ha leértél a végére.
    A gyárilag belerakott Gateron G Pro kapcsolókkal sem kifejezetten hangosak, de van rá módszer, hogy tovább halkítsd, ha később szükségesnek érzed.

    M.

  • Molydeus

    őstag

    válasz s4tch #73374 üzenetére

    Szívesen! :)
    Az a vicc, hogy az ABS magyar készletük nincs is fent a webshopjukon, de a magyar forgalmazóknál elérhető. A PBT-ket viszont ott is meg lehet lesni.

    Azt mondanám, hogy a barna akkor igazán előnyös, ha megy vagy cél a touch typing, amikor szinte csak érinted a billentyűket. Ha lendületesebben gépelsz, "nehezebbek" az ujjaid, akkor még az is lehet, hogy zavarni fog a taktilis hupli, aminek elég sokféle geometriája lehet konkrét típustól függően. Nekem pl. a Gateron Brown (ami a K2-ben is van, csak ott gyárilag kenve van) olyan volt, mintha reszelt volna a switch, ezért végül itteni javaslatra váltottam lineársra.

    Jó lenne, ha ajánlhatnánk pl. az Akko ISO kiosztású bill.-jeit szintén egy kompatibilis magyar kupakkészlettel, de egyrészt itthon, ahogy látom még csak a 65%-os érhető el, és mindenhol tart az 50k felé.
    Lehetne még egy GMMK-val is próbálkozni (teljes méret, TKL és 96%-os van ISO-ban), viszont az egy integrált plate-es, lebegő kapcsolós felépítés, ami hang szempontjából nagyon nem az igazi, konkrétan fémesen peng a ház a leütéseknél. Ahhoz, hogy elfogadhatóan halk legyen, sajnos nem elég halkított Silent kapcsolót tenni bele (ami szinte biztos, hogy külföldi rendelés lenne, Ft árfolyam meg...), további lépések is kellenének. Hangtompító szivacs/filc, a stabilizátorok kezelése esetleg cseréje, egy megfelelő deskmat, nagy részük szintén külföldről, és még ezek nélkül is inkább 50, mint 40. A végeredmény szempontjából pedig a Keychron jobb alap.
    A Redragonok olcsóbbak és szintén jól alakíthatókat, de hang szempontjából szintén gyengébb megoldások (nagy üreg rezonál a műanyag házban), ráadásul a minőségérzet sincs a GMMK szintjén és csak Outemu kapcsolót választhatnál hozzá.

    M.

  • Molydeus

    őstag

    válasz s4tch #73382 üzenetére

    Keychron:
    Arra figyelj, hogy a K3 Low Profile, szóval ott gond lehet, ha normál magasságú switch-hez kitalált kupakot teszel rá, mint amilyen a Keychron OEM profilú készlete si. Épp most volt róla szó, hogy nem biztos, de a fene tudja, hogy érdemes-e kockáztatni, meg el is veszne a LP értelme egy magas keycap-pel. Én a magyarítás miatt inkább a K2 mellett maradnék.
    Ha esetleg a használt is megfelelne (ezt most találtam): [link] + a korábban linkelt magyar kupak szett. A fehér világítás miatt szerintem ez sem hotswap, ahogyan a korábban linkelt ISO-DE sem.

    GMMK2:
    Az alfa-numerokus kupakokat be tudnád rakni a Gloriuos magyar készletéből, de valóban, gyárilag nem csinálnak magyar verziót a prebuildekből ők sem (azt csak a Ducky meg a Varmilo teszi meg a nem gamer vonalon).
    Viszont ez a második, javított verzió, amiben benne vannak a szivacsok. Nekem ebből a 65%-os van és Gateron Silent Red kapcsolókkal nem peng. Persze ettől még a halkított kapcsoló, stabilizátorok kezelése és a deskmat ugyanúgy ajánlott hozzá. Szóval megértem, ha nem akarsz egy dobozból kivett bill.-t azonnal módosítani.

    M.

  • Molydeus

    őstag

    válasz s4tch #73392 üzenetére

    Szerintem némileg megtévesztő az az oldal. A keycap OEM profilú (ezt amúgy feltüntetik), ami egy közepesen magas kupaknak számít, az F sora 12mm magas. Abban is igazuk van, hogy technikailag rámegy a K3 LP kapcsolóira és 75%-os kiosztású készlet is van belőle.
    Viszont a fene tudja, hogy az LP switch rövid úthosszán nem ér-e le előbb a kupak alja a plate-re, minthogy maga a kapcsolás megtörténne. A Keychron sem tünteti fel az OEM profilú kupakok kompatibilitási listájában a páratlan K-kat.
    Lehet, hogy személy szerint túlaggódom ezt a kérdést, de érdemes lenne utánajárni a témának, mert nem tudom, hogy itt próbálta-e már ezt valaki.
    K3-ra az igazi egy alacsony profilú kupak lenne, de abból még nincs magyar feliratos.:/

    M.

  • ATI

    senior tag

    válasz s4tch #73374 üzenetére

    Nézd meg a használt piacot, szerintem van eladó K2 a HArdveraprón és talán a Jófogáson is. Amennyiben lecserélnéd a kupakokat magyarra, talán ez a legjobb megoldás.

    Pl:
    Keychron K2 v2 vezeték nélküli (Bluetooth) billentyűzet - ez ISO kiosztású, tehát tehető rá magyar kupak készlet
    Jófogáson van egy moddolt K8, kérdés, hogy nem kelt-e még el.

    Mondjuk nem emlékszem mekkora a kereted.

  • nyunyu

    félisten

    válasz s4tch #80025 üzenetére

    Szép, színes kupak jellemzően 40-50$ körül kezdődik, határ a csillagos ég.

    ISO támogatás meg jó, ha minden negyediknél-ötödiknél van. *

    Magyart meg esélytelen gyártatni értelmes minőségben.

    *: Még egy nyomorult Cherry profilos PBT WOBot sem sikerült találni az utolsó Alis ámokfutásomkor a melós TKLemre, pedig azt gondolná az ember, hogy az aztán egy végképp szögegyszerű kérdés.
    Mindről hiányzott az ISO Enter.
    Már azon kínlódtam, hogy megrendeljem-e a Keychront, de nincsenek illuzióim róla, hogy nem jobb, mint a színes tesója

    Erre most gugli elsőre kidobta a KBDFansot. :W

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • válasz s4tch #80025 üzenetére

    Az utolsó képen lévő felirat stílusnak, hogy nagy betűk vannak a billentyű közepén, ennek van valami neve? Én valami ilyet keresek. Természetesen ISO kell nekem is, ami eddigi kereséseim alapján baromi ritka. :(

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Mephike

    senior tag

    válasz s4tch #80025 üzenetére

    Erre nem tudom, létezik-e magyar kupak?
    Párszor már le lett írva, de elfér itt még egyszer.
    1. Keychron magyar kupakok. A hivatalos oldalon már több kifogyott, az AH-n nagyobb a választék. Ha azok is elfogynak, akkor lehet várni, hogy a kínaiak ismét csináljanak ez esélyes, hogy nem holnap lesz.
    2. Szerzel egy Donor billentyűzetet, és leszeded róla a kupakokat. Mondjuk egy jobb billentyűzetre nem biztos, hogy rátennék egy "minőségi" magyar kupakot. Ajánlott Varmiloban gondolkozni.
    3. Elengeded a magyar feliratot és boldog ember leszel.
    Régen azt mondták, hogy egy út van az a Lenini, minden más járhatatlan. Valami ilyesmi van itt is...

  • Domonkos

    Ármester

    válasz s4tch #80046 üzenetére

    Amugy ha mar epp lemondanal a magyar kupakokrol, akkor javaslom, hogy egy fust alatt az ISO-t is probald meg elengedi, mert amellett hogy ANSI kupakok teren valoszinuleg egy nagysagrenddel nagyobb a valasztekod, ugy maga az elrendezes ergonomiailag is jobb! :K
    (A gyakrabban hasznalt billentyuk kozelebb vannak az alap keztartashoz.)
    Ami amugy a space ketteosztasa utan a masodik, konnyen meglepheto ergonomiai javitas lehetne a normal magyar billentyuzeten, ha vegre tovabb tundnank lepni a default effect-en.

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • elite.cs11

    senior tag

    válasz s4tch #80049 üzenetére

    ANSI-n is van helye az ekezetes karaktereknek. Az ű van mas helyen, meg az í helyett nyomhatsz pl altgr -j/i-t. De ennyi a difi.

    De persze ahogy erzed. En anno 15-16 evesen valtottam ra, mert mechat akartam es nem is volt mas. Szerintem fel se tunt hogy mas a kiosztasa ameddig nem vettem kezbe. Szoval ugy valtottam, h magamat is megleptem :d

  • Molydeus

    őstag

    válasz s4tch #83489 üzenetére

    Ha még rájössz majd, hogy ezeket is ezerféleképpen lehet finomhangolni... ;]
    Üdv, a klubban! :)

    M.

  • nyunyu

    félisten

    válasz s4tch #83489 üzenetére

    Ez meg miféle robbantott 75% billzet?

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • s4tch

    veterán

    válasz s4tch #83489 üzenetére

    Szűk egy hét tapasztalata:
    - nem ütök mellé annyit :D Eddig is vakon gépeltem, nem zavar a magyar felirat hiánya, bár a család nyúz miatta, hogy ez így horror és csaknem használhatatlan. Szóval keresnem kell egy magyar kiosztású, világos színű kupak szettet. Az ISO kiosztás viszont jó választás volt, ékezetes karakterekhez tartozó, dedikált gombok (benne az í betű) nélkül bajban lennék.
    - A hiányzó, korábban gyakran használt gombok (pl. home, end, printscreen) helyett a kézikönyv alapján kezdem megszokni a bill.kombinációkat. A számbillentyűk kicsit hiányoznak, viszont tetszik, hogy az asztalon több a hely.
    - Minőség: amit itthon általában boltokban lehet kapni, ahhoz képest masszív, kiváló a kidolgozása, egy szavam nincs. Masszív, nem csúszkál, korrekt. A vörös potinak van egy kis holtjátéka, másba egy hét alatt nem tudtam belekötni. Még a kábel is vállalható.
    - Próbáltam bt, 2.4ghz és drótos üzemmódban is, nem érzek érdemi különbséget latencyben. Maradtam a 2.4-es vezeték nélküli mellett, a drót marad az asztal környékén töltés miatt (4-5 napja töltöttem fel utoljára, 70%-ot mutat, ilyen tempóban néhány hetente elég lesz tölteni, fasza), a bt 3 slotját meg hozzárendeltem tévékhez. Nyilván baromi kényelmes, hogy egy gombnyomással lehet váltani az eszközök között. Ez máris hiányozna.
    - Az rgb elsőre parasztvakításnak tűnt, kipróbáltam a zene ütemére történő villogást, röhögtem rajta egy jót, és kikapcsoltam. Néha éjszaka a vörös glow szép, de meglennék nélküle. Double shot kupakkal biztos jobban tetszene.
    - Na és a lényeg, a hang, a gépelés érzete. Mechanikus bill összehasonlítási alap nélkül: imádom. Picit túl érzékeny volt elsőre, ezen lehetett tuningolni a szoftverben. Nem hangos, nem hallatszik be másik szobába, kellemes, nosztalgikus (46 vagyok, még emlékszem a hagyományos írógépekre és a régi számítógépek billentyűzeteire), qrvajó. Biztos nektek lenne vele sokkal több bajotok, de nekem ez indulásnak nagyon kellemes meglepetés.

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz s4tch #83578 üzenetére

    Annyi pénzért amennyiért te vetted, szerintem másnak sem lehet sok negatív szava arra billentyűzetre.

    Legolcsóbban 75%-osra jó magyar ÉS jó minőségű kupakszett csak a Keychron féle dye-sub PBT szettek vannak. [link]

    RGB meg persze hogy csak parasztvakítás, ha tudsz vakon gépelni. Max annak hasznos este átvilágítós kupakkal aki nem tud vakon gépelni (a "bibi", hogy 3rd party magyar átvilágítós kupakszettek nem nagyon vannak - 2 szett kapható külön össz-vissz, pocsék kittinggel, jó minőségek meg semennyire nincsenek). Nem átvilágítós kupakkal kifejezetten rontja az olvashatóságpt a megvilágítás.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz s4tch #83580 üzenetére

    Igen, a linkelt Glorious szett egyrészt nem teljesen kompatibilis, másrészt rossz minőségű festett kupak, szóval hacsak nem abszolút kötelező feltétel az átvilágítás, akkor nem ajánlott.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • dqdb

    nagyúr

    válasz s4tch #83578 üzenetére

    a család nyúz miatta, hogy ez így horror és csaknem használhatatlan
    Tanuljanak meg vakon gépelni ;] De tényleg. Ha gyerekek sírnak, akkor ez a saját érdekük is, később jól fog nekik jönni, ha az asszony, akkor a gyerekeknek meg kell tanulni vakon gépelni, így marad az angol kupakkészlet :DDD Én az MDA profil után a Keychron Cherry profilos kupakjait is visszalépésnek érezném, bár ez szubjektív.

    Néha éjszaka a vörös glow szép, de meglennék nélküle. Double shot kupakkal biztos jobban tetszene.
    Nem tetszene jobban. Eleve a kupak visszalépés lenne, de a délre néző LED-ek miatt nem a felirat lenne megvilágítva, hanem a kupakok alsó fele, szóval még rosszabb lenne a láthatóság sötétben, mint a mostani fehér alapon fekete esetében.

    Picit túl érzékeny volt elsőre, ezen lehetett tuningolni a szoftverben.
    Ezt nem egészen értem, elvileg sima MX kompatibilis kapcsolóval jön, annál az érzékelési pont fix, a lenyomáshoz szükséges erő pedig hardveresen hangolható rugócserével.

    a magasság sem feltétlenül stimmelne a gyári shift, space, tab (stb) billentyűkkel..
    Semmi sem stimmelne, sem a forma (most szferikus felületű kupakod van, a linkelt világítós hengeres felületű), sem a magasság.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák