Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Domonkos

    Ármester

    válasz Domonkos #43044 üzenetére

    Amugy igen poenosnak talalom, hogy mechanikus billentyuzetet mindig ugy vesz az ember, hogy "na most ez majd 2-3-szor tovabb fogja birni/tovabb fogom hasznalni, mint az elozo nem mecha billentyuzetet"; de a sajat kepeimet visszanezve pont nem ez a helyzet. Noha nem mintha az elettartamukkal ne lenne minden rendben...

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • ribizly

    veterán

    válasz Domonkos #43044 üzenetére

    Érdekes koncepció. Gratula hozzá és szolgálja ki az igényeidet jó sokáig!:C

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz Domonkos #43044 üzenetére

    :C nice work

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • Domonkos

    Ármester

    válasz Domonkos #43044 üzenetére

    Rovid osszefoglalo a planck-rol, igy 100+ nap utan, tetelesen.
    A jo:
    +Nem bantam meg a valtast, tovabbiakban is maradni fog.
    +A retegszam volt hogy felment egesz 5-ig, de jelenleg 3-mal is teljesen jol elvagyok itthon is es a munkaban.
    +Mostani a 16. iteracioja a firmware-nek es most mar minden kivant funkcio rendesen mukodik.
    +Meg egy billentyu van, aminek nem talaltam igazan jo funkciot az alapretegen, a tobbivel full elegedett vagyok.
    +Az 1 es 10 perces gepelesi rekordomat most ezzel tartom.
    +Visszaterve mas billentyuzetre (akar csak a laptopera) farasztobbnak tunik azok hasznalata a tavoli billentyuk miatt; visszaterve pedig a forditottja.
    +Halk
    +Gyors/hatekony

    A rossz:
    -A hozza kapott tappancsok tul magasak es puhak. Ha az egesz asztalt lefedo egerpadon hasznalom, akkor erezhetoen puhabb (es szamomra kellemetlenebb) az erzete, mint megfeleloen alatamasztva, vagy egerpad nelkul.
    -Az egyik laba leesett, azt vissza kellett ragasszam.
    -A kupakok feliratai kezdenek halvanyodni. Nem koszosak, mert a furdetes utan sem ugyanolyan kontrasztosak, mint a kepeken. Kesz szerencse, hogy leszarom.
    -Az 650g-os tomeg (tok es kabel nelkul) nem a legjobb hogy napi szinten hurcolasszam.
    -Az 5 csavar ami a billentyuzettel jott nem magnesezheto; nehez visszacsavarni oket a helyukre.
    -Akarmennyire is jo a kapcsolok erzete, nem egy buckling spring.
    -Nagyon bena visszaulni utana egy hagyomanyos billentyuzethez. Nem az ortho/staggered dolog miatt, hanem az extra funckiok hianya miatt, amit magam programoztam bele. Emellett sok megszokast igenyel.

    Osszessegeben egyebkent jo, de csak azoknak, akik nem felnek kelloen sok idot raaldozni, hogy szemelyre tudjak szabni. Az elvesztett billentyuket szoftverrel es amugy kezreeso kombinaciokkal egeszen ugyesen lehet potolni. Ha jol csinalod, akkor a vegeredmeny egy olyan periferia (szandekosan nem irtam billentyuzetet) lesz, ami kenyelmesebb es kevesbe farasztova teszi a munkat. Minden esetre nem egy rovidtavu befektetes...

    Kezdetben az alapreteg adta magat. Ott nem volt nagyon mit varialni. Azokat a karakterekre es funkciokra amiknek nem jutott fizikai billentyu igyekeztem olyan helyre rakni, ahol amikor nem talaltam, eloszor kerestem. Igy eleg hamar meg lehetett tanulni mindennek a helyet, de nem volt nagyon atgondolt a kiosztas. Az utobbi par hetben csiszolgattam rajta es most mar publikalashoz kozeli allapotba kerult. Meg egy kis megszokast mondjuk igenyel.
    BTW: legutolso frissitessel en is atraktam bal kez ala "numpad" elrendezesbe a szamokat. Eredetileg jobb ala szerettem volna rakni, de ott mar nem volt hely. Mondjuk igy is sokkal jobb, mint ha egy sorban lennenek.

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Új hozzászólás Aktív témák