Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz tecsu #28695 üzenetére

    Na, akkor ide is átmásolom egy másik topikban elkövetett szócséplésemet, mert úgy látszik, igény van rá.

    Ma milyen magyar nyelvű, mechanikus billentyűzetek vannak, amik időtállóak de van stílusuk és ergonómikus vagyis jó gépelni de nem bitang hangos (pl. Cherry MX Brown kapcsolóval)?
    Milyen márkákat érdemes megnézni etekintetben?

    Ez egy nagyon sokrétű, komplex kérdéskör.

    1. magyar kiosztás: általában már itt elbukik a mutatvány, hiszen nem vagyunk egy nagy piac, ráadásul eléggé költségérzékeny is.
    Gyártani meg minimum százasával érdemes, kérdés, hogy van-e rá akkora igény egy konkrét kapcsoló+magyar felirat kombóval, hogy nekiálljanak forgalmazni.
    Mennyi idő alatt lehet ennyi madarat találni, aki megveszi?

    Tesoro szerint van elég madár, aki megveszi a dizájnját leszámítva nem rossz billzeteiket.
    (mondjuk úgy könnyű eladni, hogy nincs más költséghatékony magyar mechanikus billzet :DDD)

    2. időtálló dizájn?
    Ez mindenkinek mást jelent.

    Szerintem egy billentyűzet legfőképpen billentyűzetnek nézzen ki, funkcióhoz rendeljük a formát.
    Ne akarjon tigriscsíkos űrhajó kezelőpanel lenni, ha nem az.

    Lényeg az, hogy legyenek JÓL olvashatóak a gombjai, sötétben is. (=kellően vastag fontok + nagy kontraszt az alapszín és feliratok színe között.)

    Ugyan én nem szeretem a mai, minimál Cherry stílust, de még mindig jobban néz ki, mint a gamer billzetek többsége.
    Csak mai szemmel nézbe már feleslegesen nagy a burkolata, túl sok helyet igényel az asztalon.

    Valami kompaktabb házzal jobb lenne. (Pl. MXB2/3 háza nem lenne rossz formára, csak ne lenne ennyire brutálisan gagyi anyagból. :()

    3. ergonómia
    Ha ez alatt a profilos, minden sorban másképp dőlő kupakokat érted, akkor a legtöbb mecha billzet OEM profilt használ (ezen+ezen a képeimen a kék feliratos fehér kupakok), amit én személy szerint nem szeretek a magassága miatt.
    Valamivel laposabb Cherry profil (feliratmentes fehér) nekem jobban kézre áll.

    (Mecha Cherryt sajnos nem lehet magyar kiosztással kapni, ~15 éve amúgy létezett, ki tudja milyen kapcsolóval. Kék? Fekete?)

    4. nem bitang hangos
    Ez sajnos mecha billzet adottság, egyik sem lesz olyan halk, mint a gumimembránosok.
    Ráadásul ez nagyon sok tényezőtől függ, egyrész a kapcsoló típusától (lineáris<taktilis<kilkkelős), másrészt a gyártójától (Pl. Cherry halkabb, mint a Gateron, ha MX klónokról van szó, de pl. Alps kapcsolói halkabbak voltak, mint a Cherryk)
    Plusz olcsó billzeteken vékony kupak van, ami felerősíti a kapcsoló hangját, magas OEM profil meg pláne.
    Vastagabb kupakoknak mélyebb hangja van koppig leütésnél.

    Első pont nem csak mechanikus billzetekre vonatkozik, hanem a drágább membránosakra is.
    Pont ugyanezért nincs választék a 10-15k-s háttérvilágításos magyar membrános billzetekből sem.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák