Új hozzászólás Aktív témák

  • mrzed

    senior tag

    válasz Alan[HUN] #64142 üzenetére

    Sziasztok!
    Billentyűzetet szeretnék vásárolni játékra, internetezésre, néha dokumentum szerkesztésre, elvétve programozásra. A lényeg, hogy csendes legyen. Általában én fekszem le utoljára, borzasztó csörömpölést tud rendezni némelyik klaviatúra. Eddig 5-10 K huf kategória körül szoktam vásárolni, utoljára logitech és cherry gumibékás verziók voltak. A tapasztalatom az, hogy ebben az árfekvésben a zajt inkább a laza kupakok okozzák, mintsem a "kapcsolók". A topik átolvasása és némi keresgélés után arra jutottam, hogy lineáris kapcsolóval szerelt mechanikus, vagy "optomechanikus" billentyűzetet kellene választanom. Több mint 20 éve vakon gépelek, ezért ha a magyar kiosztás nem is létkérdés, de az iso + numpad mindeképp, hogy ne kelljen az "ű" és az 'í" karaktereket dupla gombnyomással előhozni. RGB nem létkérdés, de a gombok halvány megvilágítása nem lenne hátrány. Amikkel eddig szemezgettem:
    Ducky Shine 7, mx silent red kapcsolókkal
    Razer Huntsman (bár nem sikerült kiderítenem, hogy gyártanak-e iso formátumot)
    Asus TUF Gaming K7, lineáris kapcsolókkal
    Ezek vagy esetleg más típusok közül mit ajánlanátok? Vagy ha esetleg létezik olyan életképes technológia amit nem vettem figyelemben, akkor az is jöhet.

    Akkor még egyszer az egész sorban, ahogy az összefoglalóban kértétek:
    1. 40K HUF körül, de ha kell, és érdemes, növelem a keretet 50%-al
    2. inkább új
    3. Chery KC1000, csere oka, hogy hangos, zörög
    4. játékra, internetezésre, néha dokumentum szerkesztésre, elvétve programozásra
    5. elsődleges szempont a csendesség, hogy milyen technológia, az másodlagos
    6. Ducky Shine 7, Razer Huntsman, Asus TUF Gaming K7
    7. ISO a lényeg, ha lehet magyar, de az utóbbi nem létkérdés
    8. TK/Fullsize/100%
    9. Vezetékes, nem hátárny a gombok halvány megvilágítása.

    Előre is köszönöm a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák