Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • giigz

    veterán

    válasz EQMontoya #87733 üzenetére

    "Mai Price mocik se mennek el 8 alatt, csak ha országúton tötymörögsz 90-nel. De ott az IS is elmegy 8 alatt."

    Megint kezdődik ez a minden motor ugyanannyit fogyaszt 1000-3000 ccm között? :DDD

    8 alatt olyan simán elmennek a kisebb motorok, hogy az nem igaz. Kornelka 1.2-es Splash-je 5-5,5 körül van vegyesben ha jól tudom, Swift 1.3 6 liter körül vegyesben, az én 16 éves 1.4-es Megane-om vegyes használatban az elmúlt 10.000 km átlaga alapján 6,2-6,6 liter körül megy, úgy, hogy sok város van benne, rövidtávokkal is, az 1.6 Focus-unk pedig 6,5-6,9 literrel járt, legtöbbször 6,6-6,8 között, vegyesben. A te IS-ed az elmúlt mondjuk 10-20k km alatt mennyit evett vegyesben?

    Megint úgy hasonlítjátok össze, hogy mondtok egy értéket, pl. az IS fogyaszt 8 alatt országúton, és mellé nem a szóban forgó rivális motor országúton ugyanolyan körülmények között elért adatát mondjátok, hanem egy lehetséges értéket, hogy pl. a mai motorok is tudnak 8 fölött enni... Tehát most akkor vagy mindkét motor esetében azt nézzük, hogy városozva a tied 10+, a mai kisebb motorok (nem egy Superb 1.8 TSI-re gondolok) pedig 8, vagy akkor legyen az, hogy országúton tied is 8 literrel eljár, a kisebbek meg 5-6-tal. A valós különbség a kisebb motorok, pl. Megane, Focus 1.4-1.6 és a tied között 1-2 liter biztos megvan szerintem.

    Ez a kis motor utálat is ennek a fórumnak a sajátossága, itt az 1.6 úgy van beállítva, hogy nem élhető, fosgyenge, klímát be ne merje kapcsolni az ember... Elhiszem én, hogy jobb egy erősebb motor, előzgetni, stb., de hogy nekünk az 1.6-tal semmi bajunk nincs a Focusban, az biztos. Az előző Focus 1.6 100 LE volt, az is szuperül ment, most az új 1.6 125 LE, ezzel sincs semmi baj, szépen viszi az autót, autópályás tempó sem gond neki, előzni is lehet vele, sőt a klíma sem öli meg. A régebbi 1.4 16V 95 LE Megane-unk is bőven elég volt erőre, könnyen vitte a kasztnit... Amire már én is azt mondom, hogy jó lenne egy kicsit több erő, az az én 1.4 8V 75 LE-m, sokszor elférne egy kicsit több erő, de mivel nem pályázok, és ha országúton 80-nal megy előttem valaki, akkor sem esem kétségbe és akarok mindenáron előzni, ezért ezzel is gond nélkül közlekedem, majd a következő autómban nagyobb motor lesz. Viszont az 1.6 az már bőven tökéletes, csak közúti racereknek kevés.

Új hozzászólás Aktív témák